kompleks nize vrednosti

Ja vise ne znam sta da radim. Posto vidim da se ovde uglavnom iskreno razgovara, a ja sam se tek prikljucila... Pa da ispricam i ja delic svoje price, pa ako neko odgovori - hvala.
Naime, imam 19 godina. Vec godinama se borim sa kompleksom nize vrednosti. Medjutim, moj komleks je malo "specifican". Ja ne patim od toga da mislim da sam manje ruzna, da sam glupa ili slicno tome, vec patim od necega sto je, po meni, mozda cak i gore. Vec godinama imam taj neosnovani osecaj da nekom dosadjujem, stalno imam osecaj da smetam, dovodim sebe u katastrofalnu situaciju, jer ne smem nekome da se javim ili da ga zovnem, iz prostog razloga sto mislim da mu smetam. Uvek mi je misao -bas on/ona sad ima vremena da se meni javi i da sa mnom prica- i to me ubija. Pre nije bilo toliko intenzivno, ali u poslednje vreme je sve jace. Prosle godine sam bila 6 meseci u anksiozno - depresivnoj krizi, kojoj je ovaj kompleks i uzrok...nisam smela da pricam sa ljudima, jer sam mislila da cu im dosadjivati, ubijala sam i gusila sve u sebi, pokusala sam cak i da se ubijem zbog toga sto sam mislila da sam visak.... Ne znam sta da radim... I ima li neko, bilo ko, bilo koji savet a da nije: "To moras sama da prelomis u sebi"... Molim vas, ako neko ima slicno iskustvo ili ako zna kako bi se to resilo, nek napise.. Hvala unapred.
 

Back
Top