DA LI IGRATE OVAKVE IGRE???

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
IGRA SE ZOVE FEMKANJE.

Teza: Ovo je igra koju igraju mušakrac i žena a mogli bismo je pristojno nazvati, bar u nekim njenim blažim varijantama, "Šta Vam pada na pamet?" ili "Indignacija". Može se igrati u raznim stupnjevima intenzivnosti.

1. "Femkanje" prvog stepena, ili "Šta Vam pada na pamet?", vrlo je omiljeno na društvenim skupovima, a sastoji se u osnovi od blagog flerta. Bela daje znak da je dostupna i uživa u udvaranju koje joj priušti muškarac. Ali čim on otvori karte, igra je gotova. Ako je pristojna, ona mu može prilično otvoreno reći: "Hvala Vam na komplimentima, bilo mi je veoma prijatno." A zatim krenuti u nova osvajanja. Ako je manje darežljiva, prosto će otići. Vešta igračica može da rastegne ovu igru u nedogled, ako je skup dovoljno velik, tako da ona može brzo da se prebacuje s mesta na mesto, a muškarac mora da preuzima složene manevre da bi je sustizao, a da to ipak ne bude suviše upadljivo.

2. U "Femkanju" drugog stepena, ili "Indignaciji", Bela nalazi samo sporedno zadovoljstvo u udvaranju Crnog. Njeno glavno zadovoljstvo dolazi od odbijanja tog udvaranja, pa je ova igra u svakodnevnom govoru poznata kao "Sjaši, volino". Ona daje Crnome mnogo veće nade, tako da se on mnogo ozbiljnije uključuje u igru nego kod "Femkanja" prvog stepena, ali je i njeno uživanje veće dok posmatra u kakvom je čudu kad doživljava odbijanje. Crni, naravno, ni sam nije tako naivan kao što izgleda, te dosta doprinosi i sam tome da se uvali do guše. Obično je to sa njegove strane neka vrsta igre "Šutni me".

3. "Femkanje" trećeg stepena je mračna igra koja se završava ubistvom, samoubistvom ili bar suđenjem. Ovde Bela navlači Crnog na kompromitujući fizički kontakt, a potom tvrdi da ju je zlikovački napastvovao ili da joj je naneo nepopravljivu štetu. U najciničnijoj varijanti Bela može da mu dozvoli čak i da dotera polni čin do kraja, kako bi izvukla to uživanje od njega pre nego što se uskopisti. Ona može to da pokaže odmah, vičući na sav glas da je silovana, ali i mnogo kasnije, kao u slučajevima samoubistava ili ubistava kojima okončavaju dugotrajne ljubavne avanture. Ako odluči da igra na silovanje, neće joj biti teško da potkupi lažne svedoke ili da dobije podršku od bolesnih i radoznalih predstavnika štampe, policije, savetodavaca ili rodbine. Međutim, ponakad se ovi saveznici mogu cinično okrenuti protiv nje, pa ona gubi inicijativu i postaje oruđe njihovih igara.

Da li igrate ili poznajete nekoga ko igra ovakve igre?
 
Znam da je tekst malo duži, ali sigurno ga vredi pročitati. Nije nikakva izmišljotina, već se događa u svakodnevnom životu. Rezultat je dugotrajne kliničke prakse poznatog psihijatra i začetnika Transakcione analize Erika Berna, koji je specijalizovao psihijatriju na Psihijatrijskoj klinici medicinskog fakulteta Jelskog univerziteta u Americi.
 
Theres a new game
We like to play you see
A game with added reality
You treat me like a dog
Get me down on my knees

We call it master and servant

Dominations the name of the game
In bed or in life
Theyre both just the same
Except in one youre fulfilled
At the end of the day

Lets play master and servant
 

Back
Top