Dušan Petković napustio "plave" - Svetsko prvenstvo 2006. u Nemačkoj

Navijač

Početnik
Poruka
7
"Plavi" su doputovali u Bilerbek, nemačko selo od 11.000 duša, koje će im biti baza na predstojećem SP. Više od 100 gradjana poredjanih u špalir u kojem se sa jedne strane mahalo nemačkim, a sa druge našim zastavicama pozdravilo je juče dolazak naše reprezentacije. U čast naših fudbalera govor je održala gradonačelnica, napravljena je i torta, ali da sve ne bude idilično potrudili su se naši momci, tačnije Dušan Petković. Zbog pritiska javnosti na njega i njegovog oca selektora Iliju Petkovića odlučio je da ne krene na Mondijal već se vratio u Beograd.
Istini za volju i sam sam bio šokiran kada sam pročitao da je selektor Petković kao 23. igrača umesto povredjenog Vučinića pozvao svog sina Dušana, ali sam još više bio šokiran čitajući naslove i tekstove koji su se odnosili na taj dogadjaj. Verovatno je Petko stariji jedini trener na ovome svetu koji bi Petka mladjeg pozvao u reprezentaciju, ali to je ipak njegovo diskreciono pravo. U zemlji koja ima više selektora od zaposlenih nastalo je nezadovoljstvo, ma kakvo nezadovoljstvo prava revolucija. Krenula je medijska hajka na Petkoviće koju mladji nije izdržao. A pitanje je i ko bi to izdržao, jer je sve to odavno prešlo granicu dobrog ukusa.
Ovako, Dušan Petković je zarad svog i mira u reprezentaciji napustio "plave", ali to sigurno neće biti kraj ove priče... Takav nam je mentalitet, ne može to tek tako. Petković će da se vrati kući i nikom ništa. Isterivaće "stručnjaci" mak na konac, raspravljati o tome šta je ko trebao da uradi, ko je u pravu a ko greši.....samo na jedno pitanje niko neće moći da odgovori: "Šta nam je sve ovo trebalo?"
 
kako me nerviraju svi ovi sto su petkovica toliko napali
pa, dobro, mozda je mogao i nekog drugog da pozove...ali to je ipak njegova odluka, njegovo pravo da pozove nekog igraca....trebali su da ga podrze...a ne ovako sad da pravimo skandale...a bas je bila super atmosfera u timu
..barem nece moci sada da krive ovog mladjeg ako ne budemo dobro prosli na svetskom prvenstvu
 
slazem se. mogu izjavljivati sta hoce, ali sigurno je nakon ovoga poljuljana onako dobra atmosfera u timu. igraci su mladog petka super prihvatili, ali novinari su usrali motku i preuzimaju odgovornost u slucaju eventualnog neuspjeha (bar 2.krug) reprezentacije na SP.
i svaka cast dusanu petkovicu, njemu je svakako najteze. zamisli, odreci se ucesca na SP, i to u 32.god. zivota.
 
Dojučerašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore, Dušan Petković, izjavio je u svom obraćanju javnosti da je napustio pripreme državnog tima kako bi omogućio svom ocu da na miru spremi tim za Mundijal:

“Ovo je bila moja odluka, da su se drugi pitali, sigurno bih ostao sa ekipom. Nisam želeo da u slučaju neuspeha glavni razlog bude moje pozivanje u reprezentaciju. Želeo sam da zaštitim oca od iživljavanja tabloida.”

On je osudio pisanje pojedinih dnevnih listova u kojima su, kako je rekao, iznete neistine o njegovom angažmanu u reprezentaciju:
”Pisali su da mi je zbog utaje poreza zabranjen ulaz u Nemačku, a zaboravljaju da ne postoji granica između Austrije i Nemačke i da bih problema imao i tokom desetodnevnog boravka u Austriji. Pisali su da sam se potukao sa selektorom, da sam na poslednjem sastanku tražio kapitensku traku… Pa, dobro ljudi, da li ste vi normalni ?!”

Petković je reagovao i na komentare pojedinih ljudi iz fudbala, pre svih Dragana Stojkovića:
”Iznenadio me je Dragan Stojković, koji je svojim obraćanjem dao zeleno svetlo mnogima za kampanju protiv selektora Petkovića i mene. Skandalozno ! Kaže da više nema uticaj u reprezentaciji. Pa, kada ga je imao… Mi smo najveću fudbalsku sramotu doživeli u mečevima sa Azerbejdžanom.”

Dušan Petković se takođe osvrnuo i na reakciju Dragoslava Stepanovića, koji je izjavio da ga se ne seća dok je igrao u Nemačkoj:
”Dok sam ja igrao u Nemačkoj, Stepanović je trenirao naše radnike po fabrikama”, rekao je Petković.

On je istakao kako je atmosfera u ekipi izvanredna i najavio da će verovatno otići u privatnom aranžmanu, kako bi bodrio reprezentaciju.
 
Petko je napravio sjajan posao kada nas je odveo na SP, ali pozvati svog sina koji je osrednji igrac stvarno je glup potez.Postoji mnogo boljih igraca od njega,meni je vucinic extra samo da se nije povredio na EP.Decko se trudi utrcava ko zmaj,igra izuzetno i pored takvog igraca ti da pozovesh sina, samo gloop covek ne bi predpostavio da bi posle takvog cina bio isprozivan.Ipak radi se o drzavnom timu,i mesto igraca u njemu trebalo bi predstavljati privilegiju i cast za one koji su u tim usli trudom.
 
vladimirr:
Petko je napravio sjajan posao kada nas je odveo na SP, ali pozvati svog sina koji je osrednji igrac stvarno je glup potez.Postoji mnogo boljih igraca od njega,meni je vucinic extra samo da se nije povredio na EP.Decko se trudi utrcava ko zmaj,igra izuzetno i pored takvog igraca ti da pozovesh sina, samo gloop covek ne bi predpostavio da bi posle takvog cina bio isprozivan.Ipak radi se o drzavnom timu,i mesto igraca u njemu trebalo bi predstavljati privilegiju i cast za one koji su u tim usli trudom.
I moje mišljenje je slično. Ovo je jedini stav koji treba da postoji. Sva sažaljevanja su samo nepoznavanje kako treba napraviti dobru atmosferu u ekipi.
 
Stvarno mi nije jasno u kakvoj ovo zemlji mi zivimo....ovo je neverovatno......da dozvolimo da nasi budjavi novinari (cast izuzecima) odredjuju ko sme a ko ne sme da bude u fudbalskom timu.......Nije mi jasno zasto se Dushan povukao......ako on zna da dobro igra,a sigurno zna,i ako njegov otac ima razlog zasto ga je pozvao,onda tu niko ne moze nista.....Zasto se Niko Kranjcar nije povukao,nego ce igrati na SP,a o njemu isto pisu da je usao u ekipu samo zahvaljujuci svom ocu....... Mislim dok ne naucimo da svako treba da gleda svoja posla i da ne slusa druge nista od nas nece biti.........
 
vladimirr:
Petko je napravio sjajan posao kada nas je odveo na SP, ali pozvati svog sina koji je osrednji igrac stvarno je glup potez.Postoji mnogo boljih igraca od njega,meni je vucinic extra samo da se nije povredio na EP.Decko se trudi utrcava ko zmaj,igra izuzetno i pored takvog igraca ti da pozovesh sina, samo gloop covek ne bi predpostavio da bi posle takvog cina bio isprozivan.Ipak radi se o drzavnom timu,i mesto igraca u njemu trebalo bi predstavljati privilegiju i cast za one koji su u tim usli trudom.


ali se povredio.................
 
MadonnaGirl:
Stvarno mi nije jasno u kakvoj ovo zemlji mi zivimo....ovo je neverovatno......da dozvolimo da nasi budjavi novinari (cast izuzecima) odredjuju ko sme a ko ne sme da bude u fudbalskom timu.......Nije mi jasno zasto se Dushan povukao......ako on zna da dobro igra,a sigurno zna,i ako njegov otac ima razlog zasto ga je pozvao,onda tu niko ne moze nista.....Zasto se Niko Kranjcar nije povukao,nego ce igrati na SP,a o njemu isto pisu da je usao u ekipu samo zahvaljujuci svom ocu....... Mislim dok ne naucimo da svako treba da gleda svoja posla i da ne slusa druge nista od nas nece biti.........
Apsolutno se slazem. Reprezentacija igra ocajno i za to ce opet okriviti Petkovica, koji ni kriv ni duzan mora da trpi sva ta sranja.Da sam ja na Dusanovom mestu ni u kom slucaju se ne bih povukla. Sta ima veze sto mu je otac selektor. Sve se ovo desava zato sto smo idiotski narod.Zato sto se u Srbiji sve sredjuje vezom i preko veze, pa kad neko nesto posteno uradi e onda se trazi veza i raspravlja se na sav glas o njegovoj odluci.
 
Pa nazalost takav smo narod......Sad se mozda i on pokajao sto je otisao nakon Vidiceve povrede......ali da je igrao u prvom timu,i da smo izgubili od Holandije,kao sto jesmo,sigurno bi njega okrivili.Sad svi krive petkovica zbog defanzivne igre,a ko da niko nije video kakav smo urnebes pravili na terenu.Ja nisam znala da li da se smejem ili da placem.Inace,ni ja se ne bih povukla,vec bi mi zli glasovi sluzili kao motivacija da im dokazem upravo suprotno!
 

Back
Top