AVIONI ZA 2 OSOBE ???

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
Jel neko nasao negde skicu ili nacrt malog aviona za 2 osbe, kao onaj iz Pobesnelog Maxa. Nasao sam motor koji moze da se restaurira, jos samo da nadjem skicu i kao Pera Kojot uper Genije ima da bude test voznja. Ako ima zainteresovanih da mi pomognu u projektu rado cu obavestavati o detaljima jer sam resio da ga napravim iako neznam nista o tome. Zato sam i dosao na ovaj forum valjda ovde ima strucnjaka.

Hvala zainteresovanima na pomocu
 
mozda mislis na ziroplan? :)

300px-Autogyro.rehler.750pix.jpg



http://www.acelosangeles.com/gyro/
 
Nitroglicerin:
Jel neko nasao negde skicu ili nacrt malog aviona za 2 osbe, kao onaj iz Pobesnelog Maxa. Nasao sam motor koji moze da se restaurira, jos samo da nadjem skicu i kao Pera Kojot uper Genije ima da bude test voznja. Ako ima zainteresovanih da mi pomognu u projektu rado cu obavestavati o detaljima jer sam resio da ga napravim iako neznam nista o tome. Zato sam i dosao na ovaj forum valjda ovde ima strucnjaka.

Hvala zainteresovanima na pomocu

Hoces da pravis avion a ne znas nista o tome?????????
 
P zasto ste mi vi tu ...da pomognete valjda prijatelju. Sto se tice aviona finansije nisu problem ali hocu da bude rucne proizvodnje. Nije los ovaj na slici, ali sam vise za avion sa krilima nego za varijantu helikoptera. Imate li takav predlog ??? Podrzite prijatelja koji hoce da napravi cudo.
P.S.
Sam cu licno da ga testiram i vozim pa kako oce ...
 
Kraju šala, meni se čini da su najjednostavniji oni sa delta krilom i čini mi se da su ubacivali motor od bube, u emisiji Avanture je bio neki tip koji je sve to namontirao na gumeni čamac u kojem se sjedi i polijeće i slijeće sa vode. Znači sama konsrukcija bi se svela na nabavku zmaja i
 
Cao Nitro. Ako bas imas toliku zelju da napravis avion, pogledaj ovaj link http://www.preceptoraircraft.com/Ultra Pup.htm
Preporucujem Ultra Pup, to je kopija Piper Super Cub-a, veoma miran i pitom avion.
Dva sedista, duple komande, pa obavezno nadji nekog da te obucava!
Inace je konstrukcija metalna, od Hrom-Molibden besavnih cevi (verovatno kod nas
ako postoje, to je C.4730). Takodje obavezno mora da vari iskusan varilac sa atestom,
nemoj se igrati zivotom. Motor je 1/2 VW bokser motora od 2000ccm (odsecena 2 cilindra). Ostatak je platno, lak, sajle, poluge, pleksiglas. Prosnjuraj po njihovom
sajtu, planovi kostaju 250 USD, trenutno imaju akciju - popust 20%.
Pozdrav, pamet u glavu, potpuno razumem tvoju zelju, ali jos jednom, obavezno
nadji nekog da te obucava i nekog da ti nadgleda gradnju. Koristi samo propisane
materijale i nikako nemoj da isfuseris izradu. Ako ti finansije nisu problem, nemoj stedeti
ni vreme, koliko god da sve to potraje, bice krace nego da ostatak zivota provedes kao invalid ili da te vise ne bude.
 

Prilozi

  • ultrapup.jpg
    ultrapup.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 43
Hvala svima a posebno Gostu sa zmajem.
Jel vidite kako je covek od pomoci. Da vam odmah kazem nesto. Ja cu da se kad za to bude doslo vreme upisem u jedan letacki klub ili kako se vec zove u mom mestu i normalno prvo ide obuka a posle sve ostalo.

Imao sam jednog caletovog prijatelja koji je hteo da radi projekat kao ovaj moj pa je napravio sve, naso je neki nacrt za avion koji je jos manji od ovoga na slici i sve je sklopio. Uzeo je motor od Bube koji je pomenuo INTRA i strucno i expertski ga doradio i sredio, jer tu nema njenjaza brzine u vazduhu ... tako da je sve bilo OK sem jedne sitnice. Nije dobio dozvolu za uzletanje od tadasnjih vlasti. Navodno jedan pandur koji je u to vreme bio neko mudo ... isibao ga je ovaj lik zaboravio na avion, ali nekoliko meseci kasnije kad je ovaj pandur otisao negde nemam pojima gde on je opet resio da uzleti ali bez icije dozvole. I tako je i bilo, posto nije smeo da ode na pistu otisao je do obliznjeg sela gde je imao jako dug i prav put, u to vreeme radjen put za prinudno sletanje poljoprivrednih aviona i prskanje njiva i suma, i on je tu krenuo. Krila u kamionce i motor u isti i tamo sa 2 majstora sastavio krila i spremio za start, ali u toku montaze neko primeti i prijavi muriji, Taman dok je dosla murija on vec krenuo i sad neznam zbog cega dali zbog straha ili neznanja to nikjo nezna, kad je dao cur ... ha ha meni sad smesno samom sebi ... nije uspeo da se podigne dovoljno visoko pa se spuca u neki stog sena i razbuca ga skroz na skroz. Njemu na srecu nije nista ali su se krila i ostali vitalni delovi aviona dosta polomili i ostetili. Njega su odmah uhapsili i mislim da je bio krivicno gonjen, a avioni mislim to sto je ostalo od njega je uzela murija i tamo je i danas verovatno ostao ili ko zna gde.

Eto male anegdote koja je istinita, i danas se po nekim birtijama prepricava kad vide tog lika koji je napravio avion. On se odselio odavde jos od onda, tako da svremena na vreme ponekad dodje ovde u mom gradu, ali nisam ja toliko blizak sa njim a i nevidjam ga preko cele godine, nisam siguran ni gde je on trenutno sada, mada ko zna dali bi i uopste hteo samnom da diskutuje o tome.

Hvala svima koji podrzavaju ovaj projekat ali se iskreno nadam da cu uz vasu pomoc i uspeti nesto da sredim pa makar kupio gotov paraglajding, ali sam resio da se odvojim od zemlje ....
 
Za 12 i 13 Avgust zakazan je skup motornih zmajeva i ultralakih aviona na jednoj privatnoj pisti na Zlatiboru. Jos uvek ne znam tacnu lokaciju, ali bicu obavesten. Zasad samo ova informacija da bi oni koji su zainteresovani mogli da organizuju vreme za taj vikend. Cim dobijem vise informacija, objavicu. Bice tamo sigurno sta da se vidi.
 
evo ga!
1076014.jpg


This plane is not made for one of "Mad Max" movies. The owner and constructor of the plane is a veteran of YU airforce and excellent pilot. It is made of water irrigation pipes, wings are modified from WEICHE VAJA, engine is from Wolkvagen, propeller is hand made and everything else is the constructor's idea. The plane has no name but club members call it "Rowenta iron". The constructor and owner claim that once it managed to take off for 20 meters which is a great success.
 
Brate ja jesam donekle lud i hrabar da smem da se vozim u sve i svasta, ali ovo prevaizilazi i moje kriterijume. Ovo napred mi na sve lici ali na avion ne. Na vrh neki zupcanik kao od BMX, ovaj propeler bolje da je stavio dve letve bile bi jace, a ovo napred je mogo da uradi malo lepse, ovako izgleda kao da je od neki stari sporet neki lim ili od neko bure pa zaoblio samo. :-) Deluje dosta smesto ali sto da ne, nadam se samo da su mu krila iste duzine ... :-)

Ja sam stao kod motora, neznaju ovde kod mene kako da skrate motor na 2 klipa i da ga isecu da bi dobio na brzini obrtaja. nasao sam motor od bube FW ali to me koci. Krila ce biti on brodskog materijala, imam coveka koji lije od tog materijala, tako da nije problem a ostala konstrukcija od aluminijuma, Kabini nece imati, bice kao OVAJ otprilike samo malo estetski lepse uradjen.

Pozzz ...
 
Alo OBERSTU.... napravio sam motor, ali imam poteskoca. Nesto nije ispalo kako valja. Brzinu koju on pravi po zvuku mi se cini da nije nesto preterano jaka. Bre majku mu plasim se da me ne zjb pa da se spucam negde da nemoze da se podigne sa zemlje ?

Nesto pri velikom gasu krkljavo mi radi nema ne daje mi neku sigurnost. Iako majstor kaze "IMA DA NALEGNE" ... he he .... meni nije bas nesto 100% siguran.

Imas li neku ideju ili nekoga koje vec radio motor od bube. Dao sam mu malo po gasu da sredim motor evo ide zima pa da imam cist poligon.

Pozz ... Nitro !
 

Back
Top