krug se zatvara ???

banovan korisnik

Zainteresovan član
Poruka
153
tako što vam se sve što ste nekom radili nepravedno vrati od nekog ko je "poslat" da vam vrati dug
Koliko verujete u ovako nešto ??? Pitanje mi se javilo kada sam po ko zna koji put na moje pitanje "Zašto ga trpiš ? OK možda te i voli ali ponaša se krajnje egoistično prečesto." - čuo odgovor moje dobre prijateljice "Ma vidim ja to sve,to sam isto ja radila momcima i ne nasedam na te fore ali šta ću kad ga volim. To mi Bog vraća dugove iz mladosti."







-gadan deda rastem-
 
Ма, глупост! Сами правимо изборе у животу, сами градимо односе и сами смо одговорни за све што нам се дешава!
 
Одговор тоје другарице је незрело затварање очију и избегавање суочавања са непријатностима....
Лакше јој је да мисли да је то ''судбина'' која јој враћа мило за драго, него да јој је дечко егоиста!
 
banovan korisnik:
tako što vam se sve što ste nekom radili nepravedno vrati od nekog ko je "poslat" da vam vrati dug
Koliko verujete u ovako nešto ??? Pitanje mi se javilo kada sam po ko zna koji put na moje pitanje "Zašto ga trpiš ? OK možda te i voli ali ponaša se krajnje egoistično prečesto." - čuo odgovor moje dobre prijateljice "Ma vidim ja to sve,to sam isto ja radila momcima i ne nasedam na te fore ali šta ću kad ga volim. To mi Bog vraća dugove iz mladosti."

hahaha.......... o chovecehe....... a ja bih bash pre rekla da se tu radi o savesti..... ono ja sam to isto radila, a sad sam sama u toj situaciji zato sto sam nasela na sopstvenu foru.... ali to nije zato sto nisam razmisljala, nego je visa sila tako 'tela........ ahahahahaha.....
choveche....... :roll: :-D
 
banovan korisnik:
Koliko verujete u ovako nešto ??? Pitanje mi se javilo kada sam po ko zna koji put na moje pitanje "Zašto ga trpiš ? OK možda te i voli ali ponaša se krajnje egoistično prečesto." - čuo odgovor moje dobre prijateljice "Ma vidim ja to sve,to sam isto ja radila momcima i ne nasedam na te fore ali šta ću kad ga volim. To mi Bog vraća dugove iz mladosti."

Mislim da je ta izjava o vraćanju bzvz. Ne vraća se nama ništa, nego je nama onako kakvi smo. Sami smo sebi "sudbina" i uvek biramo slične sebi (ovo "slične" shvatiti uslovno... slične u smislu - biramo one koji najbolje podržavaju našu prirodu).
Na kraju se svede na to.

P.S. Prijateljica ti je guska.
 
"Dame su se sjatile da mu pomognu. Htele su po svaku cenu da učine nešto dobro,
da speru svu prljavštinu sa sebe, a on je to morao da ispašta! Uopšte nisu opažale
koliko su odbojne, i on bi pred njima zapušio nos. Bile su u godinama kad su kao žene
svoje već odsvirale, pa su se bacale na filosofiju, dobrotvornu delatnost i dnevnu politiku,
kokodakale su međusobno, ali nisu više nosile jaja, pokušavale su i da kukuriču, ali to nisu naučile. Te jadne kokoši među ljudima, šta im je još preostalo?"

odlomak iz romana Krug se zatvara
 
Pa to vracanje se moze posmatrati razlicito. Neki misle da se u nekom obliku sve lose ucinjeno uvek vrati, a opet se takve situacije mogu gledati i kao sudbina, ali i kao posledice nasih odluka.
Sta trazis, to i dobijes
 
banovan korisnik:
tako što vam se sve što ste nekom radili nepravedno vrati od nekog ko je "poslat" da vam vrati dug
Koliko verujete u ovako nešto ??? Pitanje mi se javilo kada sam po ko zna koji put na moje pitanje "Zašto ga trpiš ? OK možda te i voli ali ponaša se krajnje egoistično prečesto." - čuo odgovor moje dobre prijateljice "Ma vidim ja to sve,to sam isto ja radila momcima i ne nasedam na te fore ali šta ću kad ga volim. To mi Bog vraća dugove iz mladosti."







-gadan deda rastem-
Vjerujem da postoji nesto kao ta prva recenica u tvom postu, desava nam se da nam se neke stvari vracaju,ali ne u onom obliku koji ocekujemo. Eh, kada bi bilo tako jednostavno...Mislim da nam se vraca kroz razne zivotne situacije. E, sad, na nama je hocemo li te situacije kukavicki "podnijeti" , ili cemo poduzeti nesto po pitanju popravljanja tog loseg stanja.
 
teardrop:
NIKO ne zaslužuje da bude loše tretiran! Ali baš NIKO! Jedino što se vraća je dug prema bankama, a sve ostalo je stvar našeg izbora.
:lol: :lol: :lol:
no way! Noooo way

Ne znam koliko ljudi zasluzuje da bude lose tretirano, ali znam da ih je brate mnoooogo a to sto ti kazes je tako besmisleno ali stvaaaarno. Znaci svi oni koji su uradili najgore stvari koje tebi verovatno ne bi ni pale na pamet ne zasluzuju da budu lose tretireni?? I tek kako!!
 
Vidi, sensual, kad neko predje moju granicu strpljenja ili me povredi, sam snosi posledice. Naime, JA mogu da vratim "milo za drago" (što inače ne činim, jer sam, najverovatnije, pitchkakukavichka), ali ne postoji neko ko je "poslat" da kažnjava za grehe.
 
To je vec nesto drugo, ali ti si rekla da niko ne zasluzuje da bude lose tretiran..... to je onako...besmisleno... mnogi zasluzuju, to je to, a da li je neko poslan da to izvrsava to je vec druga stvar
 

Back
Top