Put kolima za Grcku

Secam se da sam prosle godine u Grckom freeshopu placao Marlboro 17.5 eura dok je kod nas u Srbiji bio 1.200 din boks sto mu dodje oko 14.5 po tadasnjem kursu. U Grckim prodavnicama je isao cak i do 5 eura po paklici !
 
Hvala codemaker na informacijama. Pitala sam to jer sam negde na forumu procitala da su nedavno drzali nas autobus preko 7 sati na granici, pregledali i pretresli sve, a onda poludeli kada nisu nista nasli, pa reko' da ne bude isti slucaj i sa putnickim kolima, te da ja za svaki slucaj imam sve sto im padne na pamet.
Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
Inace i ja palim 1. juna za Tasos i jedva cekam, samo jos i da vreme bude strava i sve ce biti savrseno. Napokon odmor!!!
Znam da nije tema, ali da te pitam jos nesto. Mislili smo da svratimo i do Meteora, ali koliko sam gledala na karti, oni su jedno 300 km od Soluna. Mislila sam da su blize ali dobro. Posto cesto putujes, jel' mozes da kazes kakav je put do tamo?
Thanks
 
jele:
Hvala codemaker na informacijama. Pitala sam to jer sam negde na forumu procitala da su nedavno drzali nas autobus preko 7 sati na granici, pregledali i pretresli sve, a onda poludeli kada nisu nista nasli, pa reko' da ne bude isti slucaj i sa putnickim kolima, te da ja za svaki slucaj imam sve sto im padne na pamet.
Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
Inace i ja palim 1. juna za Tasos i jedva cekam, samo jos i da vreme bude strava i sve ce biti savrseno. Napokon odmor!!!
Znam da nije tema, ali da te pitam jos nesto. Mislili smo da svratimo i do Meteora, ali koliko sam gledala na karti, oni su jedno 300 km od Soluna. Mislila sam da su blize ali dobro. Posto cesto putujes, jel' mozes da kazes kakav je put do tamo?
Thanks

Ma nisu Meteori 300 km od Soluna...otkud ti to?:roll: Mozda oko 100-150km...
 
@codemaker
Posto ti stalno putujes u Grcku, molim te razresi misteriju ona 3 EUR sto se placaju na granici. Prosle god smo morali platiti neka 3 E u nekoj kucici na granici (pre nego sto se pridje policiji i carini), za sta smo dobili neko belo kartonce na cistom grckom sa upisanim brojem nasih tablica. Naravno grcki ne znamo a niko se nije ni trudio da nam objasni o cemu se radi. Nije neka lova nego cista znatizelja.
 
gudajoka:
@codemaker
Posto ti stalno putujes u Grcku, molim te razresi misteriju ona 3 EUR sto se placaju na granici. Prosle god smo morali platiti neka 3 E u nekoj kucici na granici (pre nego sto se pridje policiji i carini), za sta smo dobili neko belo kartonce na cistom grckom sa upisanim brojem nasih tablica. Naravno grcki ne znamo a niko se nije ni trudio da nam objasni o cemu se radi. Nije neka lova nego cista znatizelja.

Prvi put cujem za to. E bas me zanima sta su vam naplatili.
 
gudajoka:
@codemaker
Posto ti stalno putujes u Grcku, molim te razresi misteriju ona 3 EUR sto se placaju na granici. Prosle god smo morali platiti neka 3 E u nekoj kucici na granici (pre nego sto se pridje policiji i carini), za sta smo dobili neko belo kartonce na cistom grckom sa upisanim brojem nasih tablica. Naravno grcki ne znamo a niko se nije ni trudio da nam objasni o cemu se radi. Nije neka lova nego cista znatizelja.
Da, to se placa vec godinama, nekada davno mi je cerka prevela ali sam zaboravio sta to bese napisano. Kad vec moram da platim, u principu me i ne zanima... Mislim da se radi o nekakvoj taksi za koriscenja puteva ili slicno, nisam siguran, ne mogu tvrditi.
 
jele:
Hvala codemaker na informacijama. Pitala sam to jer sam negde na forumu procitala da su nedavno drzali nas autobus preko 7 sati na granici, pregledali i pretresli sve, a onda poludeli kada nisu nista nasli, pa reko' da ne bude isti slucaj i sa putnickim kolima, te da ja za svaki slucaj imam sve sto im padne na pamet.
Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod
dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
Inace i ja palim 1. juna za Tasos i jedva cekam, samo jos i da vreme bude strava i sve ce biti savrseno. Napokon odmor!!!
Znam da nije tema, ali da te pitam jos nesto. Mislili smo da svratimo i do Meteora, ali koliko sam gledala na karti, oni su jedno 300 km od Soluna. Mislila sam da su blize ali dobro. Posto cesto putujes, jel' mozes da kazes kakav je put do tamo?
Thanks

Put to Meteora je dobar od granice, kraj Katerinija i do skretanja desno sa autoputa. Posle toga pocinje uzi put, ali nista problematicno, asfalt sasvim dobar i nikakvih problema neces imati. Ni u sred leta nema guzve.
Kada stignes do kompleksa manastira Meteora, ustvar do mesta Kalambake u podnozju, kupi mapu Meteora i podji u obilazak, naravno kolima. Taj deo puta, kad zadjes medju stene Meteora je malo uzi i to nije problem. Problem je za one koji ne podnose voznju jer su krivine takve da u momentima mozes sam sebi procitati zadnje tablice...
Usponi takodje dugi i strmi pa ako nije motor u savrsenom stanju moze se pregrejati po letnjoj zegi.

Sve u svemu, VREDI videti, zaista vredi. Necu ni pokusavati da opisem jer takav osecaj, kakav se pojavi u coveku pri obilasku tih manastira (mislim da su samo 5 otrovrenih za posete), se nicim ne moze uporediti. Ako ikako mozes, ostani dva dana tamo, ima zgodan hotelcic u podnozju ali i u Kalambaki ces naci smestaj. tek tada mozes natenane da se opustis i "udahnes" Meteore.
 
codemaker:
Da, to se placa vec godinama, nekada davno mi je cerka prevela ali sam zaboravio sta to bese napisano. Kad vec moram da platim, u principu me i ne zanima... Mislim da se radi o nekakvoj taksi za koriscenja puteva ili slicno, nisam siguran, ne mogu tvrditi.
Fala, fala
Eto misterija razresena konacno.
 
vladeks:
kako sam razumeo druga koji cesto ide za grcku kolima ,to je slicno kao vinjeta u zap.zemljama,vazi za sve puteve sem autoputa ka atini
Ne, nije to vinjeta za autoputeve. Tim placanjem nista neces dobiti sto se tice placanja autoputeva. To je jednostavno neka takse koju eto moras platiti za svaki auto koji prelazi u Grcku. Papiric nicemu ne vredi, sem sto bez njega granicni policajac na ulazu u Grcku, nece ni da ti primi pasos na pregled, bez tog papirica.
 
Prolazio sam kroz MK vise puta. Niko te ne pita za atest [ja ga imam] a drumarina ti u oba pravca dodje negde oko 6 eura. Zamenis 10 eura na granici i ostace ti i za sladoled [moze i pivo] ili ako imas metalne eure njih das na punktu. Primaju bez problema. Pozz
 
Treba da posetim prijatelje u Grckoj i htela bih da ostanem 20-ak dana.Zanima me koliko kosta individualna viza i gde da uplatim to osiguranje sto je obavezno...??Da li papirologiju treba prevoditi na grcki i uopste bilo kakva informacija o tome je dobrodosla jer nisam nikada vadila individualnu vizu...Da li mozda postoje agencije koje vrse takve usluge??
hvala;)
 
Treba da posetim prijatelje u Grckoj i htela bih da ostanem 20-ak dana.Zanima me koliko kosta individualna viza i gde da uplatim to osiguranje sto je obavezno...??Da li papirologiju treba prevoditi na grcki i uopste bilo kakva informacija o tome je dobrodosla jer nisam nikada vadila individualnu vizu...Da li mozda postoje agencije koje vrse takve usluge??
hvala;)

imaš sve u temi grčke vize
ovo je tema o putu kolima
 

Back
Top