Put kolima za Grcku

Makedonija u oba pravca 320 denara putarina, u Grckoj ko ide od granice prema Atini (nesto pre Katarine) 2evra u jednom i 2evra u povratku putarina.Prema Halkidikiju nema putarine.Jeftinije gorivo i u Makedoniji i u Grckoj nego kod nas,a bolje.I drzite se ogranicenja.
 
evo svezeg iskustva sa kraja juna, u makedoniji primaju € na pumpama i na naplatnim rampama, ali na pumpama ne daju fiskalni, a mozda i daju ali ja nisam trazio, cene evrodizel 50 benzin 60 i nesto, kurs je 61.5denar za 1€, putarina u makedoniji se placa na 3 mesta i to 50, 60 i 80 denara.
u grckoj se ne placa putarina ni do halkidikija (bio prosle godine), a ni do kavale (bio ove godine), kolko se secam od pre 3-4 godine ni do katerinija - paralije se ne placa putarina.
cene u grckoj evro dizel 0.94-1.04, benzin 1.2-1.3.
kupovao sam evrodizel i u grckoj i u makedoniji i oba su odlicna

inace put kroz grcku je odlican, a kroz makedoniju losiji nego kod nas, a za parkiranje se uvek nadje neko mesto

010720092494.jpg

1,02 evrica bezolovni u mak, sipano nesto pre grcke granice

sto se tice obilaznice oko soluna, table za vodjenje su jasne i uocljive, ko ide na tasos prati pojam kavala, a ko ide na halkidiki prati pojam chalkidiki. nema greske.
doduse ja sam se vec kod kuce upoznao sa auto kartom, a imao sam i garmin navigaciju, ko nema navigaciju dovoljno je da prati predraskrsne table
 
Ćao društvo.
Ove godine prvi put kolima idem za Grčku, do sada sam sve išao autobusom, pa me zanima kako je tamo označen bezolovni benzin?
I ako može nešto više o pumpama, način plaćanja, gde ih ima itd (Pefkohori je u pitanju)
Hvala puno
 
Pumpi ima kod svakog mesta, što znači na Halkidikiju na svakih 5 kilometara. Budu zatvorene nedeljom, kada je obaveza da radi po neka na svakih 50 km danju, a na svakih 100 km jedna u noći između nedelje i ponedeljka.

Na svakoj pumpi piše naziv na engleskom : Unleaded

greek-gas-station.jpg
 
Imas u Solunu, na 4 pumpe, ali mi smo prosle godine poludeli dok smo nasli jednu!!!

A ovako NEMA! Ali ni na jednoj!!!

Hvala na informaciji. Idem za Pefkohori pa mi je Solun usput. Jel mozes dati koju blizu informaciju koje su to pumpe sa auto gasom, gde se nalaze u Solunu ili bar kako se zovu?

Hvala i Ivanu za informaciju ali mi taj aerodrom nije bas usput.
Ja sam kriva nisam navela u kom pravcu putujem. :)
 
Hvala na informaciji. Idem za Pefkohori pa mi je Solun usput. Jel mozes dati koju blizu informaciju koje su to pumpe sa auto gasom, gde se nalaze u Solunu ili bar kako se zovu?

Hvala i Ivanu za informaciju ali mi taj aerodrom nije bas usput.
Ja sam kriva nisam navela u kom pravcu putujem. :)

Ej pa to ti je to sto je ivan rekao. U svakom slucaju moras da se odvojis sa puta i udjes u Solun i tu ima aerodromcic Makedonija i imaju dve pumpe sa LPG-om.
Prosle godine u povratku iz Pefkohorija tu smo sipali plin.

Mi smo isli preko Argusa i vodic (Nemanja) nam je na papiru A4 iscrtao mapu, kako doci do pumpe...
U svakom slucaju pitajte vodica da vam objasni ili na samom ulasku u Solun pitajte
 
Hvala na informaciji. Idem za Pefkohori pa mi je Solun usput. Jel mozes dati koju blizu informaciju koje su to pumpe sa auto gasom, gde se nalaze u Solunu ili bar kako se zovu?

Hvala i Ivanu za informaciju ali mi taj aerodrom nije bas usput.
Ja sam kriva nisam navela u kom pravcu putujem. :)

Jeste ti usput,ja sam prosle godine bio u Pefkohoriju i kada smo se vracli svratili smo na tu pumpu.

Kada ides obilaznicom oko Soluna,na izlasku,znaci juzni deo grada.

Videces putokaze aerodroma,prati ih,i kada se odvojis, na putu ka njemu,na tom putu ima skretanje levo,pa uddjes u tu ulicu pa ponovo levo.

Najbolje cim se odvojis ka aerodrumu,pitaj gde je pumpa EKO.
 
Ej pa to ti je to sto je ivan rekao. U svakom slucaju moras da se odvojis sa puta i udjes u Solun i tu ima aerodromcic Makedonija i imaju dve pumpe sa LPG-om.
Prosle godine u povratku iz Pefkohorija tu smo sipali plin.

Mi smo isli preko Argusa i vodic (Nemanja) nam je na papiru A4 iscrtao mapu, kako doci do pumpe...
U svakom slucaju pitajte vodica da vam objasni ili na samom ulasku u Solun pitajte

To nije aerodromcic,vec aerodrom velicine naseg Surcinskog.
 
Pumpi ima kod svakog mesta, što znači na Halkidikiju na svakih 5 kilometara. Budu zatvorene nedeljom, kada je obaveza da radi po neka na svakih 50 km danju, a na svakih 100 km jedna u noći između nedelje i ponedeljka.

Na svakoj pumpi piše naziv na engleskom : Unleaded

greek-gas-station.jpg


Hvala puno.
Upravo je to ono što me zanima.
Da li je to bezolovni od 95 ili 100 oktana?
Koliko se ja sećam na Eko i Shell pumpi je to jasno označeno, a razlika postoji.
Ne sme se u sve automobile sipati bezolovni od 100 oktana.
Da nije možda onaj Super RLP taj od 100 oktana.
 
Hvala puno.
Upravo je to ono što me zanima.
Da li je to bezolovni od 95 ili 100 oktana?
Koliko se ja sećam na Eko i Shell pumpi je to jasno označeno, a razlika postoji.
Ne sme se u sve automobile sipati bezolovni od 100 oktana.
Da nije možda onaj Super RLP taj od 100 oktana.

Uvek mozes da sipas gorivo vise oktanske vrednosti od propisane, ali nize ne...
 
Hvala puno.


Da nije možda onaj Super RLP taj od 100 oktana.

Super LRP je ekvivalent nasem superu tj benzinu sa olovom
LRP, da nekoga ne zbuni, je skracenica Lead replacement petrol i znaci da je u bezolovni benzin ubacen aditiv koji zamenjuje olovo koji sluzi za podmazivanje motora (kod motora starije konstrukcije olovo sluzi za podmazivanje delova ventila itd...)
 
Poslednja izmena:
ako odlucim da spavam u dojranu, jel neko zna sta tamo moze da se razgleda, bar jedno popodne

Spavali smo na Dojranskom jezeru i u samom mestu imate granični prelaz za koji malo ljudi zna i nema gužve a odatle do Soluna je baš dobar put i bliže je do Soluna nego klasičnom trasom preko Gevgelije (ako nekoga zanima napisaću detaljnije upustvo). Na jezeru je bilo kupača i nije nešto posebno ali nama je bilo lepo.
 
Spavali smo na Dojranskom jezeru i u samom mestu imate granični prelaz za koji malo ljudi zna i nema gužve a odatle do Soluna je baš dobar put i bliže je do Soluna nego klasičnom trasom preko Gevgelije (ako nekoga zanima napisaću detaljnije upustvo). Na jezeru je bilo kupača i nije nešto posebno ali nama je bilo lepo.


Može li se znati nešto konkretno o smeštaju na Dojranskom jezeru
i da li taj granični prelaz radi 24 h ?
 
Spavali smo u motelu Istatov (50 evra za nas četvoro noćenje sa doručkom) pristojan smeštaj imaju i bazen ako nekome to treba, inače posle smo videli u Starom Dojranu da su svuda reklame za privatan smeštaj a preporučuju i po prodavnicama( cenu ne znam tačnu ali u jednoj prodavnici su nam rekli da je prenoćište 6 evra po osobi).Inače u pekari i prodavnicama kao i sam smeštaj smo plaćali u evrima i svuda su bili korektni i ljubazni.Granični prelaz smo prešli danju i u odlasku i u povratku, pretpostavljam da rade 24 sata ( možete pitati telefonom u motelu Istatov). Inače kada dođete na ulaz u Grčku sami sa pasošima uđete u kancelariju -oni ne izlaze a auto nisu ni pogledali.Samo je Makedonac na izlazu vazda kucao nešto iz zelenog kartona.Na kraju važna informacija za one koji ranije nisu putovali na samom autoputu kroz Grčku nemate benzinsku pumpu već morate svratiti u neko od mesta gde postoji izlaz sa autoputa da bi natočili gorivo. Nama se desilo da je bio državni praznik i tek smo u Keramotiju pronašli pumpu koja radi - u Kavali sve su bile zatvorene, a nakon prolaska Grčke granice par km od Dojrana bilo je nekoliko pumpi ali mi kao biće pumpi na autoputu a ono ništa.
 
Spavali smo u motelu Istatov (50 evra za nas četvoro noćenje sa doručkom) pristojan smeštaj imaju i bazen ako nekome to treba, inače posle smo videli u Starom Dojranu da su svuda reklame za privatan smeštaj a preporučuju i po prodavnicama( cenu ne znam tačnu ali u jednoj prodavnici su nam rekli da je prenoćište 6 evra po osobi).Inače u pekari i prodavnicama kao i sam smeštaj smo plaćali u evrima i svuda su bili korektni i ljubazni.Granični prelaz smo prešli danju i u odlasku i u povratku, pretpostavljam da rade 24 sata ( možete pitati telefonom u motelu Istatov). Inače kada dođete na ulaz u Grčku sami sa pasošima uđete u kancelariju -oni ne izlaze a auto nisu ni pogledali.Samo je Makedonac na izlazu vazda kucao nešto iz zelenog kartona.Na kraju važna informacija za one koji ranije nisu putovali na samom autoputu kroz Grčku nemate benzinsku pumpu već morate svratiti u neko od mesta gde postoji izlaz sa autoputa da bi natočili gorivo. Nama se desilo da je bio državni praznik i tek smo u Keramotiju pronašli pumpu koja radi - u Kavali sve su bile zatvorene, a nakon prolaska Grčke granice par km od Dojrana bilo je nekoliko pumpi ali mi kao biće pumpi na autoputu a ono ništa.



Hvala ti na korisnim informacijama, trebaće mi upravo sve od tih detalja... :cao:
 
meni je kasno za dojran, vec sam stigao, ali fala

nego, zanima me waterland kod soluna, krecem sa tasosa, pa koliko se razumem u kartu i internet, treba da na ring roadu okrenem ka halkidikiju, pa cu da naidjem na put za vasiliku i to je tu, samo se skrene, trebalo bi da ima i table na ring roadu.

pa me zanima, ako je neko bio, dal sam se dobro orijentisao ?

varijanta B. da ukucam adresu u navigaciju, garmin, pa malo milom, malo silom
 
meni je kasno za dojran, vec sam stigao, ali fala

nego, zanima me waterland kod soluna, krecem sa tasosa, pa koliko se razumem u kartu i internet, treba da na ring roadu okrenem ka halkidikiju, pa cu da naidjem na put za vasiliku i to je tu, samo se skrene, trebalo bi da ima i table na ring roadu.

pa me zanima, ako je neko bio, dal sam se dobro orijentisao ?

varijanta B. da ukucam adresu u navigaciju, garmin, pa malo milom, malo silom

Mislim da smo prosle godine na samom putu ka Solunu, videli odvajanje za Vasiliku i Waterland. Hm, ne secam se dal smo se odvajali sa suprotnog pravca, ako me razumes. Nije bilo potrebe da promenimo smer, bilo je odvajanje sa puta Halkidiki-Solun.

U svakom slucaju ima tabla za odvajanje za Waterland.... Lepo se provedi tamo.

Mogla sam da se udavim u onim vestackim talasima :( i kad me zveknulo ko zna koliko kubika vode iz onog piratovog kazana, koji je kao za decu...celi dan smo se smejali
 
meni je kasno za dojran, vec sam stigao, ali fala

nego, zanima me waterland kod soluna, krecem sa tasosa, pa koliko se razumem u kartu i internet, treba da na ring roadu okrenem ka halkidikiju, pa cu da naidjem na put za vasiliku i to je tu, samo se skrene, trebalo bi da ima i table na ring roadu.

pa me zanima, ako je neko bio, dal sam se dobro orijentisao ?

varijanta B. da ukucam adresu u navigaciju, garmin, pa malo milom, malo silom

Mislim da je najbolje da pratis put ka aerodromu, a kada se priblizis bice gomila putokaza koji ce te nepogresivo dovesti do Waterlanda. Ako ides sa Ring Roada moras da prodjes Cosmos, skrenes levo i posle 6-7km si tu.

Evo fotke, za slucaj da nisi nasao na Google Earthu:

 

Back
Top