Put kolima za Grcku

Hvala Jelena. Zvala sam AMSS i rekli su mi da bi dete od tri godine trebala staviti u sediste a starije dete obavezno vezati bezobzira sto sedi nazad. Izgleda da je u praksi ipak drugacije :confused:

Do 135 cm visine trebalo bi da ima buster t.j. sediste bez naslona t.j. samo onaj donji deo sto ga uzdize da bi moglo da se veze pojasom. Ja sam ga kupio i kosta 2.000 din.
 
Jel moze neko ko je skoro kolima isao za Grcku (Tasos, Halkidiki, Krf) da napise kako je prosao u putu i kuda je isao (granicni prelazi, skretanja....) i koliko su putarine, takse...
Kako je u Grckoj sto se tice parkinga, posto dosta apartmana i hotela nema sopstveni parking. Kako i gde se parkira kada se ide kolima do plaza u drugim mestima?
Jel neko imao neko neprijatno iskustvo vezano za sopstveni prevoz.
Hvala unapred na odgovorima.


Uuuu.... nisam čitala šta su drugi napisali, ali iz iskustva znam da su grčki putevi slični srpskim. Dakle, putujte avionom, trajektom, .... u mislima... samo zaobilazite puteve i parkinge... kojih ionako - nema.
 
Uuuu.... nisam čitala šta su drugi napisali, ali iz iskustva znam da su grčki putevi slični srpskim. Dakle, putujte avionom, trajektom, .... u mislima... samo zaobilazite puteve i parkinge... kojih ionako - nema.

Put do Halkidikija je uglavnom perfektan...sada postoji ring-road oko Thessaloniki, mozda posle Nea Moudagne samo malo ima losijg puta, ali je to nista.
 
Uuuu.... nisam čitala šta su drugi napisali, ali iz iskustva znam da su grčki putevi slični srpskim. Dakle, putujte avionom, trajektom, .... u mislima... samo zaobilazite puteve i parkinge... kojih ionako - nema.

Putevi u Grckoj su u mnogo boljem stanju nego nasi. Jos im je i zavrsen auto-put ka Igumenici, tako da je putovanje milina. A sto se parkinga tice ni tu nema problema, u blizini svih vecih plaza (Krf i Tasos) ima parking
 
U odnosu na put u CG ovaj put je prava milina. I sve ostalo. Parkinga ima dovoljno ka plažama. Malo je nezgodno na ostrvima (Krf, Tasos) ali nije neka posebna frka. Uvek se može naći mesto za metalnog ljubimca. A kad se već poteže put na odmor preporučujem uživanje u putovanju. Dakle, bez brze vožnje (divljanja) i svakako bez alkohola (najviše zbog sebe i svojih saputnika ali možda još i više zbog drugih, nedužnih). Veliki glas za put u Grčku. Samo opušteno i bez brige.
 
Na nasoj granici ima menjacnica, ne znam koliko radi, ali verovatno celu noc.
U Makedoniji primaju euro na pumpama, a kes je za svako putovanje sigurniji nego kartice.
Kroz Makedoniju imaju tri naplare putarine i na svakoj uzimaju po 1e, a kroz Grcku naplacuju Solun-Atina, ali ne znam koliko.
Prosle godine smo isli na drugu stranu, na Halkidiki, a dok smo jos bili na auto-putu...mislim da nista nismo placali, kratka deonica je u pitanju. :-l
 
Od makdonske granice do Halkidikija (verovatno i Kavale, to nisam siguran), do Thessaloniki i otprilike 30-ak km pre Katherini (put ka Athini) ne placa se nista. Ta deonica odakle se pocinje placanje do Katherini kosta 2€.
 
Par pitanja u vezi sipanja goriva u Makedoniji.
Da li primaju Evre na pumpama i da li je kurs isti, i da li ima neka menjacnica na granici koja radi 24 sata?

evo svezeg iskustva sa kraja juna, u makedoniji primaju € na pumpama i na naplatnim rampama, ali na pumpama ne daju fiskalni, a mozda i daju ali ja nisam trazio, cene evrodizel 50 benzin 60 i nesto, kurs je 61.5denar za 1€, putarina u makedoniji se placa na 3 mesta i to 50, 60 i 80 denara.
u grckoj se ne placa putarina ni do halkidikija (bio prosle godine), a ni do kavale (bio ove godine), kolko se secam od pre 3-4 godine ni do katerinija - paralije se ne placa putarina.
cene u grckoj evro dizel 0.94-1.04, benzin 1.2-1.3.
kupovao sam evrodizel i u grckoj i u makedoniji i oba su odlicna

inace put kroz grcku je odlican, a kroz makedoniju losiji nego kod nas, a za parkiranje se uvek nadje neko mesto

010720092494.jpg
 
SADA ??????????

Tvoji postovi su crni humor. Ring Road je KOMPLETNO završen 2001-ve.

Ne razumem zasto ti je bio potreban ovaj komentar...to sto sam upotrebio rec "sada" nije nista strasno...a upotrebio sam je verovatno zato sto nekih 25 godina vozim kroz Grcku pa se odlicno secam problema prolaska kroz centar Thessaloniki da bih otisao npr. do Continenta ili Nea Moudagne.

BTW, prosle godine pocetkom leta su jos uvek trajali radovi na delovima te zaobilaznice...
 

Back
Top