Put kolima za Grcku - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 218

Tema: Put kolima za Grcku

cleaner je trenutno na forumu
    Zdrav razum je tradicionalno neugodan protivniksvih vrsta religije
    Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

Podrazumevano Re: Sopstvenim prevozom u Grcku - sta treba znati

Secam se da sam prosle godine u Grckom freeshopu placao Marlboro 17.5 eura dok je kod nas u Srbiji bio 1.200 din boks sto mu dodje oko 14.5 po tadasnjem kursu. U Grckim prodavnicama je isao cak i do 5 eura po paklici !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2007.
    Reputaciona moć
    29

Hvala codemaker na informacijama. Pitala sam to jer sam negde na forumu procitala da su nedavno drzali nas autobus preko 7 sati na granici, pregledali i pretresli sve, a onda poludeli kada nisu nista nasli, pa reko' da ne bude isti slucaj i sa putnickim kolima, te da ja za svaki slucaj imam sve sto im padne na pamet.
    Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
    Inace i ja palim 1. juna za Tasos i jedva cekam, samo jos i da vreme bude strava i sve ce biti savrseno. Napokon odmor!!!
    Znam da nije tema, ali da te pitam jos nesto. Mislili smo da svratimo i do Meteora, ali koliko sam gledala na karti, oni su jedno 300 km od Soluna. Mislila sam da su blize ali dobro. Posto cesto putujes, jel' mozes da kazes kakav je put do tamo?
    Thanks

Legenda limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    586

Citat Original postavio jele
    Hvala codemaker na informacijama. Pitala sam to jer sam negde na forumu procitala da su nedavno drzali nas autobus preko 7 sati na granici, pregledali i pretresli sve, a onda poludeli kada nisu nista nasli, pa reko' da ne bude isti slucaj i sa putnickim kolima, te da ja za svaki slucaj imam sve sto im padne na pamet.
    Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
    Inace i ja palim 1. juna za Tasos i jedva cekam, samo jos i da vreme bude strava i sve ce biti savrseno. Napokon odmor!!!
    Znam da nije tema, ali da te pitam jos nesto. Mislili smo da svratimo i do Meteora, ali koliko sam gledala na karti, oni su jedno 300 km od Soluna. Mislila sam da su blize ali dobro. Posto cesto putujes, jel' mozes da kazes kakav je put do tamo?
    Thanks
    Ma nisu Meteori 300 km od Soluna...otkud ti to? Mozda oko 100-150km...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

@codemaker
    Posto ti stalno putujes u Grcku, molim te razresi misteriju ona 3 EUR sto se placaju na granici. Prosle god smo morali platiti neka 3 E u nekoj kucici na granici (pre nego sto se pridje policiji i carini), za sta smo dobili neko belo kartonce na cistom grckom sa upisanim brojem nasih tablica. Naravno grcki ne znamo a niko se nije ni trudio da nam objasni o cemu se radi. Nije neka lova nego cista znatizelja.

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

I jos jedno pitanje za iskusne. Da li je obavezno decije sediste u kolima kao u drugim zemljama EU? Na zapadu su visoke kazne ako dete nije u tom sedistu, pa nas zanima da li je ista situacija u Grckoj.

Zainteresovan član emma05 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio gudajoka
    @codemaker
    Posto ti stalno putujes u Grcku, molim te razresi misteriju ona 3 EUR sto se placaju na granici. Prosle god smo morali platiti neka 3 E u nekoj kucici na granici (pre nego sto se pridje policiji i carini), za sta smo dobili neko belo kartonce na cistom grckom sa upisanim brojem nasih tablica. Naravno grcki ne znamo a niko se nije ni trudio da nam objasni o cemu se radi. Nije neka lova nego cista znatizelja.
    Prvi put cujem za to. E bas me zanima sta su vam naplatili.

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

I jos jedno pitanje za iskusne. Da li je obavezno decije sediste u kolima kao u drugim zemljama EU? Na zapadu su visoke kazne ako dete nije u tom sedistu, pa nas zanima da li je ista situacija u Grckoj.
    I za koliko dete tj do koliko godina ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2007.
    Reputaciona moć
    29

Najbolje ti je da za to decije sediste nazoves AMSS na 011 3331 200 i pitas.

Elita codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

@codemaker
    Da, to se placa vec godinama, nekada davno mi je cerka prevela ali sam zaboravio sta to bese napisano. Kad vec moram da platim, u principu me i ne zanima... Mislim da se radi o nekakvoj taksi za koriscenja puteva ili slicno, nisam siguran, ne mogu tvrditi.

Elita codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio emma05
    Prvi put cujem za to. E bas me zanima sta su vam naplatili.
    Pa ako si isla kolima, nisi mogla preci granicu bez tog papirica... verovatno nisi obratila paznju ali vozac sa kojim si isla je sigurno platio.

Elita codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Inace, koliko znam, u Hrvatskoj moras da imas i onu 'plocicu' koju postavis ispod
    dizalice da ne bi ostetio asfalt. I znam da su u Hrvatskoj, a verovatno i svuda drugde kazne rigorozne ako slucajno nemas atest na ugradnju boce za gas. Znaci nije dovoljan atest za bocu vec i za samu ugradnju, sto koliko ja znam rade negde na fakultetu u Novom Sadu, valjda.
    Thanks
    Put to Meteora je dobar od granice, kraj Katerinija i do skretanja desno sa autoputa. Posle toga pocinje uzi put, ali nista problematicno, asfalt sasvim dobar i nikakvih problema neces imati. Ni u sred leta nema guzve.
    Kada stignes do kompleksa manastira Meteora, ustvar do mesta Kalambake u podnozju, kupi mapu Meteora i podji u obilazak, naravno kolima. Taj deo puta, kad zadjes medju stene Meteora je malo uzi i to nije problem. Problem je za one koji ne podnose voznju jer su krivine takve da u momentima mozes sam sebi procitati zadnje tablice...
    Usponi takodje dugi i strmi pa ako nije motor u savrsenom stanju moze se pregrejati po letnjoj zegi.

Sve u svemu, VREDI videti, zaista vredi. Necu ni pokusavati da opisem jer takav osecaj, kakav se pojavi u coveku pri obilasku tih manastira (mislim da su samo 5 otrovrenih za posete), se nicim ne moze uporediti. Ako ikako mozes, ostani dva dana tamo, ima zgodan hotelcic u podnozju ali i u Kalambaki ces naci smestaj. tek tada mozes natenane da se opustis i "udahnes" Meteore.

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Da,to uvek naplacuju i jeste neka naknada za puteve...
    Negde procitah da je to sada 5E,ali ne znam da li je tacno...

Zainteresovan član emma05 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio codemaker
    Pa ako si isla kolima, nisi mogla preci granicu bez tog papirica... verovatno nisi obratila paznju ali vozac sa kojim si isla je sigurno platio.
    Ja se zaista ne secam da smo na granici placali nesto. Mozda su zaboravili da nam naplate

Bas cu pitati muza.

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Najbolje ti je da za to decije sediste nazoves AMSS na 011 3331 200 i pitas.
    Hvala.
    To pitam zbog nekih prijatelja koji idu s nama. Mi sediste imamo ali nisam uopste primetila da je iko zagledao ili pitao. Ali nikad se ne zna na kakvog policajca mozes naleteti, pa bolje da proverimo na vreme.

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio codemaker
    Da, to se placa vec godinama, nekada davno mi je cerka prevela ali sam zaboravio sta to bese napisano. Kad vec moram da platim, u principu me i ne zanima... Mislim da se radi o nekakvoj taksi za koriscenja puteva ili slicno, nisam siguran, ne mogu tvrditi.
    Fala, fala
    Eto misterija razresena konacno.

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

kako sam razumeo druga koji cesto ide za grcku kolima ,to je slicno kao vinjeta u zap.zemljama,vazi za sve puteve sem autoputa ka atini

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Pa ne znam. Mi smo placali neke putarine prema Halkidikiju..

Elita codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vladeks
    kako sam razumeo druga koji cesto ide za grcku kolima ,to je slicno kao vinjeta u zap.zemljama,vazi za sve puteve sem autoputa ka atini
    Ne, nije to vinjeta za autoputeve. Tim placanjem nista neces dobiti sto se tice placanja autoputeva. To je jednostavno neka takse koju eto moras platiti za svaki auto koji prelazi u Grcku. Papiric nicemu ne vredi, sem sto bez njega granicni policajac na ulazu u Grcku, nece ni da ti primi pasos na pregled, bez tog papirica.

Nov član
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Put kolima za Grcku

Emisija SAT na RTS-u pre mesec dana i nesto vise-zeleo bih da je vidim ponovo!
    Dragan Todorovic

Obećava djukank (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Jerotije brate da li si isao u makedoniju
    Zanimale bi me cene putarina od bg do granice
    i naravno gledaju li atest za gas

hvala

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

Prolazio sam kroz MK vise puta. Niko te ne pita za atest [ja ga imam] a drumarina ti u oba pravca dodje negde oko 6 eura. Zamenis 10 eura na granici i ostace ti i za sladoled [moze i pivo] ili ako imas metalne eure njih das na punktu. Primaju bez problema. Pozz

Nov član
    Učlanjen
    19.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Put vozom za Grcku

Treba da posetim prijatelje u Grckoj i htela bih da ostanem 20-ak dana.Zanima me koliko kosta individualna viza i gde da uplatim to osiguranje sto je obavezno...??Da li papirologiju treba prevoditi na grcki i uopste bilo kakva informacija o tome je dobrodosla jer nisam nikada vadila individualnu vizu...Da li mozda postoje agencije koje vrse takve usluge??
    hvala

Primećen član crnicrnja (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Put vozom za Grcku

Citat Original postavio drupi Pogledaj poruku
    Treba da posetim prijatelje u Grckoj i htela bih da ostanem 20-ak dana.Zanima me koliko kosta individualna viza i gde da uplatim to osiguranje sto je obavezno...??Da li papirologiju treba prevoditi na grcki i uopste bilo kakva informacija o tome je dobrodosla jer nisam nikada vadila individualnu vizu...Da li mozda postoje agencije koje vrse takve usluge??
    hvala
    imaš sve u temi grčke vize
    ovo je tema o putu kolima

Zainteresovan član Vril (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

samo ti sedi i idi.. bruuuuuuuuuuuuum

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Re: Put vozom za Grcku

Citat Original postavio crnicrnja Pogledaj poruku
    imaš sve u temi grčke vize
    ovo je tema o putu kolima
    Mislim stvaaaarnoooo, možemo ovde da počnemo i o švedskoj pop muzici ?
    Ili o biološkom rastvaranju smeća ?

Kakvih nas sve ima ...

Slične teme

1. VOZOM U GRCKU!
    Autor urosss u forumu Putovanja
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.07.2006., 16:59
  2. VOZOM U GRCKU!
    Autor urosss u forumu Putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.07.2006., 17:29
  3. Hocu na more u Grcku!!!