FRIZER DA ILI NE?

Ne feniram se skoro nikad.Stavljam samolepljive viklere ,prosusim nakon nekog vremena fenom,skinem ih,ocesljam i to je to.Ne gubim vreme po frizerskim salonima,ne trosim novac,ne gorim kosu i bolja mi je kosa nego kad me oni isfeniraju.
 
Moja kosa je ravna. Izgleda ok i kad je samo malo prosusim. Mada, najcesce stavim viklere, ali one velike, i onda bude lepo, blago uvijena. Nisam bas vesta u feniranju na ravno, pa mi je lakse da malo ispeglam krajeve. Kod frizera idem na farbanje 1 mesecno i po potrebi.
 
u, pa to sve zavisi od godisnjeg doba, prilike za koju se spremam, vremena koje imam na raspolaganju, mog raspolozenja,..itd itd
u proseku nekih 3-4 puta mesecno se feniram, to kad hocu ravno da se isfeniram,a leti jos redje
nekad se feniram sama, a nekad kod frizera,
i naravno obavezno kod frizera sisanje, farbanje,...... ali najvise volim kad mi pere kosu i masira kozu glave........ to je suuuuuuuuuuuuuper stvar
a sta da koristis za oporavak ? pa, nista. :).....izbegavaj gelove, lakove, pene, kiseline, sprejeve, kreme, ulje ,......i sve ostale preparate koji mogu da ostete kosu....
recimo ja koristim biljni sampon, biljno pakovanje i samo jednu blagu kremu za moj tip kose (za oblikovanje)
ono klasika : koristi biljne ili blage sampone za regeneraciju, izbegavaj sunce, stres, smog, duvan,...unosi vise vitamina B, pazi na ishranu, pazi kako je cetkas posle pranja, stavljaj pakovanja, i taaaaako......ima toga dosta ....mrzi me da kucam :);)
 
Feniram se(fenira me frizerka)jednom do dva puta nedeljno,zavisi,farba jednom mesečno, stavlja pakovanja i ostale andrake na kosu.Zadovoljna sam ,obzirom da sam od pre godinu dana plavuša( al' od onih pametnih,molim lepo!!!), kosa mi nije oštećena...Jedino me cene bacaju u depresiju (na godišnjem nivou to ispadne olalaaa),al' se brzo utešim rečima-ma,super ti stoji, vi'š da si riba, mora tako skupo da bude-bar su farbe kvalitetne...Eto...
 
o neeeee ne feniram kosu sm kad idem kod frizera to goriii malo mi je farbe jos mi fen fali
jeste da je lepse
ponekad je samo prosusim kad zurim negde inace se trudim da je postedim fena jer tako brze pucaju krajevi a ja hocu da pustim kosu
 
marina.c:
Feniram se(fenira me frizerka)jednom do dva puta nedeljno,zavisi,farba jednom mesečno, stavlja pakovanja i ostale andrake na kosu.Zadovoljna sam ,obzirom da sam od pre godinu dana plavuša( al' od onih pametnih,molim lepo!!!), kosa mi nije oštećena...Jedino me cene bacaju u depresiju (na godišnjem nivou to ispadne olalaaa),al' se brzo utešim rečima-ma,super ti stoji, vi'š da si riba, mora tako skupo da bude-bar su farbe kvalitetne...Eto...
koju farbu koristis?
 
За фенирање ми фали још једна рука, тако да то не успевам да радим....
Самолепљиви виклери на полуосушену косу..то је то...
 
Feniram se, da bih je osušila. Ali je prvo sat vremena držim u peškiru. Pa mi onda sušenje traje 5 minuta. Inače je skroz ravna i neće da se uvija a i mene to držanje viklera nervira. I nemam nikakve posledice od feniranja. Nije mi se proredila, ne suši se, ne puca...Možda zato što je ne sušim kad je skroz mokra? :D
 
Фенирам се после сваког прања косе, по више од сат времена. Нисам приметила да ми од фена опада коса, а и овако је имам превише.
 
Moja kosa nis' ne valja. Nista, ama bas nista ne mogu da uradim sa njom.
Feniram je kako umem i znam, sto kaze Hellen "fali mi jos jedna ruka"...
Jedino mi uspeva da je koliko toliko smirim Hed & soulders samponom i da je nekako oblikujem da bar na nesto lici(m). Valjda jos nisam naisla na pravog frizera ili je to do mene same.
Frizer mi je jedino resenje, ali nemoguce mi je da ga svake nedelje pohodim... jer mi frizura bukvalno 'nestane' posle prvog pranja.
 
Feniram se posle svakog pranja kose, koje definitivno isušuje krajeve, ali jednostavno više volim da imam urednu frizuru...Zbog toga svako pranje pakujem kosu (umesto balzama stavljam Placentino pakovanje ili s' vremena na vreme neku amupulu).
 
Kako kad, zavisi od prilike, vremena i svega po malo..... Ostavim je da se malo prosusi sama, pa je samo malo, par minuta isfeniram. Inace i kad je feniram to radim sama, odlicno mi ide, kod frizera samo na sisanje i satiranje. Koristim razna pakovanja i blage sampone. Dugacka je, zdrava i bas je volim.
 
w.witch:
Ne feniram se skoro nikad.Stavljam samolepljive viklere ,prosusim nakon nekog vremena fenom,skinem ih,ocesljam i to je to.Ne gubim vreme po frizerskim salonima,ne trosim novac,ne gorim kosu i bolja mi je kosa nego kad me oni isfeniraju.
I ja tako radim, ali ja kad skinem viklere predjem peglom preko pramena i to mi je super, kosa mi je ista kao i kad je isfeniram, a treba mi manje vremena i zdravija je, a i svi mi hvale frizuru i kosu
Kad odem kod frizera redovno se iznerviram jer su me samo jednom isfenirali kako treba i da sam bila zadovoljna. Moja kosa je cudna, deluje da je ravna, a u stvari se krajevi malko kovrdzaju i izvrcu na napolje, a svaki put kad sam rekla frizeru kako da me isfenira jer sam se ja vec istrenirala, nikad nisu uspeli da to urade kako treba. Prema tome, za sisanje i pravljenje svecanih frizura mogu da odem u salon, a za obicno sredjivanje kose to bolje uradim sama
 
kylie&raca:
koju farbu koristis?[/QUOTE
Do pre godinu dana sam koristila LOREAL preference, kad sam rešila da menjam boju u svetlo kesten ( a sad dođoh i do plave-al ne blajhane), frizerka me farba LOREAL proffesional-om i stavlja sve njihove ostale preparate(išla prošle godine na neki kurs baš za to).Ja sam stvarno zadovoljna- i bojom kako mi stoji ali što mi je važnije kvalitetom kose- apsolutno deluje neoštećeno, što je ipak,složićeš se,najvažnije.
 
Imam skroz ravnu kosu, farbam je loreal excellence farbom, uglavnom me tad frizerka propisno isfenira, prelomi krajeve, a to je otprilike jednom mesečno. Kod kuće je uvek osušim fenom, ali da ostane ravna. Eventualno u izuzetnim prilikama odem kod frizera da je isfenira, ali stvarno retko, npr rođendan, nova godina. Za sada nije oštećena, nadam se da će tako i ostati :grin:
 
Ne volim da idem na feniranje, zbog razloga koji su gore vec pomenuti. Uvek imam utisak da mi se kosa muci kad je onako rastezu i prze :(

Prirodno je ravna, pa je posle pranja dugo drzim u peskiru, i posle samo malo prosusim.

Pramenove obnavljam na svaka 3-4 meseca.
 
Ja volim kada kosa izgleda prirodna i leprsava(ne mogu se setiti drugog izraza ,a ovaj me asocira na one silne idiotske reklame za sampone,kada njih tri prolaze pored tipa ,a on stavi naocare jer ne moze da gleda od bljestavila njihovih kosa)a to kod frizera ne mogu da postignem.Obavezno mi ispeglaju kosu i priljube je uz lice a meni se to ne svidja.Ne znam kako da im objasnim da ne zelim da imam frizuru koju nosi celi grad,a da ih ne uvredim.
 

Back
Top