Koju igru je najlakse raditi?

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Zanima me (cisto informativno) koju vrstu igre (FPS,RPG...) je najlakse praviti?

Ja imam tip od jedno 25 ljudi,krenuli smo nesto da radimo ali smo "malo zaglibili"...

Sada zelimo da probamo nesto lakse.

Hvala unapred!

P.S Nemojte zameriti ako sam temu smestio u pogresan forum...
 
Nema tu sta je najlakse uraditi. Sve zavisi sta ti ocekujes od te igre i kako si je zamislio, a zanr manje-vise nije bitan. Generalno za neku prilicno dobru igru, potebno je veoma mnogo vremena i znanja i bilo koji zanr da odaberes bit ce to trnovit put.
P&C se smatra kao najlaksi zanr, al' dodao bih samo za programera, zato ce graficar da crkne od rada, jer inace takve igre obiluju detaljima, jer su oni uz pricu najbitnija stvar P&C igrica.
Dakle ako hocete da radite igru, a nemate iskustva, onda neku 2d igricu, gdje ce za svakoga od vas biti posla, al' ne toliko zahtjevnog i za graficare, scenariste, al' i za programere. Cisto da shvatite funkcionisanje nekih stvari, al' ii da svoj skill razvijete u tom smjeru.
Koji jezik koristite ?
 
opi:
teoretski, moguce je tetris napraviti u malo linija koda , ali lakse je sa nekoliko ljudi u timu , kod ce verovatno biti kraci (manji broj linija) ........ :-)
PEACE


:-)

sta mislite , da li je batlefield u opengl-u dugacak?
sve je to relativno.......
:-)

tu treba dobar engine i dobra grafika

treba ti svakako dobar tim za dobru igricu......
 
Lord British:
Kiselo grozhdje...

Kad si takav master-koder, aj' nam onda objasni kako bi uradio skor sistem u Tetrisu?
daj bre tetris je smesan, mogu da ga skucam za sat u pascalu
To su komentari, na osnovu onoga sto vidis na ekranu, a nisi programer. Nezahvalno prije svega. Tetris ima dosta problematicnih linija koje treba napisati, al' dobro to ce tek ljudi shvatiti kada se bace u kostac sa tim.
 

Back
Top