graficka

moja preporuka je ati radeon 9600 (ako nadjes pro uzmi pro varijantu)

zasto...

da ne ulazimo u to "koja je bolja kartica za koje pare" ati 9600 ili nvidia 5600 jer je to prizivanje rasprave na neodredjeno vreme (slicno gornjoj amd intel, a ja imam par argumenata za ati ali ajd sad), razlog zbog kojeg bi uvek uzeo ati-ja je manje zagrevanje u odnosu na suparnicku ekipu (sto kod loseg hladjenja u kucistu + hdd 7200 + procesor koji se dosta greje moze mnogo da znaci)
 

Dodaj jos 10 evrica pa kupi Sapphire ATI Radeon 9600 XT. Ja sam je kupio pre 5 dana (160 evra) i kartica jednom recju ubija i jede sve igrice koje trenutno postoje. Inace imam konfiguraciju potpuno istu kao sto je tvoja. Postoji i varijanta za istu tu kartu ali ASUS koja bi te kostala 180 evra. (u dodatku dobijes jos nekih igrica i nekog interesantnog softvera ali su karakteristike iste kao i kod Sapphira.
 
Uzeo sam pre 2 dana GeForce Fx 5200 128DDR (70Eura)

i prezadovoljan sam.....sve igre sljakaju sa njom i brza je i u programima tipa 3dStudioMax i PhotoShop...

Odlican izbor...veruj mi...
 
_pajabaja_:
Uzeo sam pre 2 dana GeForce Fx 5200 128DDR (70Eura)

i prezadovoljan sam.....sve igre sljakaju sa njom i brza je i u programima tipa 3dStudioMax i PhotoShop...

Odlican izbor...veruj mi...

Ipak ostajem pri nekom ati-ju,imao sam losa iskustva sa FX-icom(tipa seckanja,premba mozda mi je pala losa revizija,al opet).
A ko je proizvodjac te FX5200 koju si ti uzeo. :?:
 
Saphire ATI RADEON 9600XT je kod mene na MSI 865 ploci, 2x512/400 Kingston memorije postigao neverovatnih 4086 bodova u Mad Union 2003 3D Marku. Graficka vredi svih 150 evrica pa i vise... Zaista ne mogu da sakrijem svoje odusevljenje. To je glavni razlog sto je npr. MSI FX 5600 VTDR 128 DDR VIVO + daljinski upravljac pao na 130 evrica.... itd. Inace sto se tice proizvodjaca grafickih karata sa ATI cipom sve preporuke za GA i Saphire. Najboji su.
Poz...
 

Back
Top