Izvorne SELJAČKE pesme

ne razumem bas o kakvim pesmama jer rec :?
ako pricao o izvornim narodnim pesmama,podrzavam,ali ne slusam.
izvorne narodne pesme su razlicit pojam o turbo folka,i deo su svake tradicije i istorije jednog naroda.zato podrzavam,al ko sto rekoh,nije mi po ukusu i ne slusam.
 
pazi termin seljak je baaash zloupotrebljen...misim nishta loshe nema u biti seljak...chak naprotiv daleko chasniji posao od recimo doktora koji zaradjuje kesh na tudjoj muci...al nekako se to izvrnulo i biti seljak znachi biti prostak biti losh chovek itd...a to je zato shto po selima nema uslova tako da deca odrastaju u kromanjonce...ok ako ne odu u neq charshiju...jbga...sistem je pogreshan u startu...nije ti neka licenca misim kapiram teo si da napravish foru al i nije neka fora...mada sad sve zavisi od smisla za humor...fuj kako je dosadno u pm
 
AntunTun:
pazi termin seljak je baaash zloupotrebljen...misim nishta loshe nema u biti seljak...chak naprotiv daleko chasniji posao od recimo doktora koji zaradjuje kesh na tudjoj muci...al nekako se to izvrnulo i biti seljak znachi biti prostak biti losh chovek itd...a to je zato shto po selima nema uslova tako da deca odrastaju u kromanjonce...ok ako ne odu u neq charshiju...jbga...sistem je pogreshan u startu...nije ti neka licenca misim kapiram teo si da napravish foru al i nije neka fora...mada sad sve zavisi od smisla za humor...fuj kako je dosadno u pm
Da termin SELJAK jeste zloupotrebljavan.
Biti seljak je i chasno i poshteno.
Ali, da je posao seljaka "chasniji od recimo doktora" - ne slazem se. Doktor - lekar je uchio shkolu da bi radio lakshe poslove. Naravno da nebi fizikalisao na njivi ili chuvao ovce. Dalke lekari imaju nesto drugo, a to je , nazovimo, neko obrazovanje.
Eto, i sam kazesh ;"...a to je zato shto po selima nema uslova tako da deca odrastaju u kromanjonce..." .
Mislim da je vreme malo drugachije, i da sada tvoji "LEKARI" (doktori) zele da na neki nachin dodju do mnogo novaca zahvaljujuci "SELJACIMA"
Mozda je pandan ovome onaj "PASTIRSKI ROCK" sto ga izmisli onaj Goran BreNgovic sa "Bijelom Dugmetom".
Razmisli malo o tome ;)
 
Ocigledno je da si zeleniji od moga avatara... Pravis brand od cega? Doktor... hoces reci da je tvoj baba glupa zato sto nije doktorirala, ili da su svi ostali glupi jer mozda imaju samo osnovnu ili srednju skolu. A drugo... brkas pojmove, praveci od sebe malog pacenika koji pokusava da opere ruke od sebe samog. Tvoj otac je doktor, srednjoskolac, osnovac... seljak, naucnik...? Kakve sve to veze ima sa zivotom... Osim jednog malo kompleksa ususkanog u "polusmdrljivu" duhovitost. Etnos je nesto sto odredjeni narod nosi kroz vekove, nema to veze sa doktoratima i stvarima koje ti ovde spominjes. Koliko je ljudi samo potrosilo godina i godina rada na prikupljanju takvih stvari, sta su oni... kreteni? Hoces reci da je jedan diplomirani etnolog seljak, ili istoricar umetnosti... ili neko ko je zavrsio bogosloviju? Svi oni koji su potrosili godine rada prikupljajuci razlicite "plodove" kulturne bastine i etnosa. To sto pokusavas da kazes je izuzetno ruzan i glup nacin da pljujes po onome sto u sustini predstavlja "nas" koji vec vekovima zive na ovim prostorima.
Definitivno bi ti bilo pametnije da procitas ponesto o ovome, pre nego sto napise neki sledeci jednako glup i nenormalan post.
A moga bi malo da poradis na terminu "seljak", tek da vidis sta on ustvari znaci, kako ga ne bi zloupotrebljava pisuci stvari o kojima nemas pojma.
 
pumps:
Da termin SELJAK jeste zloupotrebljavan.
Biti seljak je i chasno i poshteno.
Ali, da je posao seljaka "chasniji od recimo doktora" - ne slazem se. Doktor - lekar je uchio shkolu da bi radio lakshe poslove. Naravno da nebi fizikalisao na njivi ili chuvao ovce. Dalke lekari imaju nesto drugo, a to je , nazovimo, neko obrazovanje.
Eto, i sam kazesh ;"...a to je zato shto po selima nema uslova tako da deca odrastaju u kromanjonce..." .
Mislim da je vreme malo drugachije, i da sada tvoji "LEKARI" (doktori) zele da na neki nachin dodju do mnogo novaca zahvaljujuci "SELJACIMA"
Mozda je pandan ovome onaj "PASTIRSKI ROCK" sto ga izmisli onaj Goran BreNgovic sa "Bijelom Dugmetom".
Razmisli malo o tome ;)
Onda ne kazes seljak vec PAOR!
 
. . .:
Onda ne kazes seljak vec PAOR!


Hoces da kazes da se zemljoradnici u Srbiji zovu paori? To je termin karakteristican za Vojvodinu. Paori su radili na imanjima veleposednika, do kraja drugog svetskog rata... pre nego sto su komunisti nacionalizovali zemlju tih cuvenih veleposednickih porodica po Vojvodini... kao sto su cuveni Dundjeski, Bela...
 
Nikodime

"System Engineer" -u

Bolje je da zanimanje napishesh na vlastitom jeziku , nego da koristish nechiji tudj i stran jezik.
Moguce, da na tvom, seljachkom jeziku ne razumijesh ni camog sebe, choche.
Pishi, brate, da te razumiju.
 
pumps:
Nikodime

"System Engineer" -u

Bolje je da zanimanje napishesh na vlastitom jeziku , nego da koristish nechiji tudj i stran jezik.
Moguce, da na tvom, seljachkom jeziku ne razumijesh ni camog sebe, choche.
Pishi, brate, da te razumiju.

Ovo je dakle srpski jezik?

Nema prevoda, pisi ga na kom god jeziku hoces terminologija nije nasa... pametnjakovicu, toliko o tvom poznavanju jezika.
Nadji mi odgovarajuce termine srpskog porekla... tog srpskog kog ti ovde propovedas.
Da, a diploma za navedeno zvanje nije ovde stecena i sve jednoje na engleskom.
 
nikodim:
Ovo je dakle srpski jezik?

Nema prevoda, pisi ga na kom god jeziku hoces terminologija nije nasa... pametnjakovicu, toliko o tvom poznavanju jezika.
Nadji mi odgovarajuce termine srpskog porekla... tog srpskog kog ti ovde propovedas.
Da, a diploma za navedeno zvanje nije ovde stecena i sve jednoje na engleskom.

Pa chemu ce ti prevod.
Valjda si pismen da razumesh. "Pametnjakovicu".
Ni na kraj pameti mi ne pada da instaliram progi pod imenom "SRPSKEY" da bi pokazivao pripadnost nekome ili nechemu. To generalno SRBIJU ne vodi nichemu.
Eto, pogledaj nachin na koji je u Skupskhtini izglasana "Nezavisna Drzava Srbija" i bice ti sve jasno. Taj nachin govori MNOGO VISHE nego bilo koji drugi jezik.
A sto se tiche tvoje diplome...
Josh jednom se pokazuje da volish Ruse ali josh vishe volish Dolare i shushtece novchanice GENOCIDNE Evrope !
Verujem da bojkotujesh i Viski a ako pushish pushish DRINU bez filtera kao pravi patriota.
E srecna ti "genocidna" diploma poshteno stechena na zapadu ;-)
 
pumps:
Mislim, sta reci...:x
Recite Vi :lol: :lol: :lol:
Pro et contra :roll:


kontradikcija je u nazivu, nema jednakosti izmedju IZVORNE i SELJACKE, postoje pesme koje nastaju medju narodom u gradu kao STAROGRADSKE i isto se mogu smatrati izvornim, ali se po mnogo cemu razlikuju od SELJACKIH-kako ti rece-inace i medju jednim i medju drugim moze se pronaci sto sta da valja ali isto tako i dosta toga loseg!
 
pumps:
Pa chemu ce ti prevod.
Valjda si pismen da razumesh. "Pametnjakovicu".
Ni na kraj pameti mi ne pada da instaliram progi pod imenom "SRPSKEY" da bi pokazivao pripadnost nekome ili nechemu. To generalno SRBIJU ne vodi nichemu.
Eto, pogledaj nachin na koji je u Skupskhtini izglasana "Nezavisna Drzava Srbija" i bice ti sve jasno. Taj nachin govori MNOGO VISHE nego bilo koji drugi jezik.
A sto se tiche tvoje diplome...
Josh jednom se pokazuje da volish Ruse ali josh vishe volish Dolare i shushtece novchanice GENOCIDNE Evrope !
Verujem da bojkotujesh i Viski a ako pushish pushish DRINU bez filtera kao pravi patriota.
E srecna ti "genocidna" diploma poshteno stechena na zapadu ;-)
i ako se sa nikodinom ne slazem po pitanju mnogih stvari ovde podrzavam njegov napad,naravno uslovno receno na tebe, ovo je SRPSKI CET, pa tako i govori!
 
Guliverr:
kontradikcija je u nazivu, nema jednakosti izmedju IZVORNE i SELJACKE, postoje pesme koje nastaju medju narodom u gradu kao STAROGRADSKE i isto se mogu smatrati izvornim, ali se po mnogo cemu razlikuju od SELJACKIH-kako ti rece-inace i medju jednim i medju drugim moze se pronaci sto sta da valja ali isto tako i dosta toga loseg!

U potpunosti se slazim sa tvojom konstatacijom
 
@pumps

Sta ti uopste pises, pokusavas da budes zanimljiv ili sta? Krenu si od srpskog jezika cije poznavanje ti je na nuli, trazeci prevod da bi kasnije rekao da nema prevoda. Potpuno si kontradiktoran, uskaces sebi u stomak. Pljujes po onome sto se naziva kulturno istorijskom bastinom forsirajuci neki urbani brand, a pokusavas da kazes da je tamo neka diploma genocidna... Ovakve gluposti skoro nisam cuo, skoro da imam utisak da si pripadnik SRS. I jos uvek nema odgovora na postavljena pitanja, to definitivno jasno govori da nemas pojma o cemu pises.
Koliko ti mas godina, kada pises ovakve bljuvotine?
 
koliko ja vidim ovde mnogi i neznaju sta znaci izvorna muzika,sem toga vi ovde raspravljate koliko zaradjuje doktor a koliko zemljoradnik,kao prvo izvorna muzika nije seljacka,seljacka muzika je ova sto se slusa danas na tv-u i radiju,a izvorna muzika ima veliki znacaj za sve sto danas postoji u svetu muzike,bukvalno je od izvorne muzike i nastalo ovo zavijanje danas!
 
allieN[NN]:
koliko ja vidim ovde mnogi i neznaju sta znaci izvorna muzika,sem toga vi ovde raspravljate koliko zaradjuje doktor a koliko zemljoradnik,kao prvo izvorna muzika nije seljacka,seljacka muzika je ova sto se slusa danas na tv-u i radiju,a izvorna muzika ima veliki znacaj za sve sto danas postoji u svetu muzike,bukvalno je od izvorne muzike i nastalo ovo zavijanje danas!

Sjajno objashnjenje.
Mislim da je tebi jasno o chemu je rech.
Oni kojima nije jasno (merimo ih u promilima) moraju poradidi na sebi.
 
Alo, narode, cini mi se da je ova tema skliznula u politiku, bez nekog opravdanog razloga. Prosto, Guliver je u par kratkih i jasnih recenica rekao dovoljno o kontardikciji ove teme, i to od pocetka njenog samog- od njenog naziva, i postavljac teme se slozio sa tim, tako da bi svaka dalja prica izgubila smisao.
Mislim da politici, narocito u umetnosti, nikako nije mesto, sto je i Nikodimov stav, koliko znam, tako da - il' da pisemo o necem pametnijem, il' da cekamo kad ce da zatvore temu ;).
Ajd, pozz svima.
 

Back
Top