pomoc oko programa za razmjenu fajlova

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
prije sam koristio dc++ nekako mi naletio pod ruku i koristio sam ga jer mi je bio jednostavan a sad nesto ne radi pa probah shareaza koji je pohvaljen negdje ovdje ali sad kako da ga koristim??? ne mogu da nadjem nista pa mi je potrebna pomoc. da koristim neki drugi program ili sta??? evo sam uspio sa shareaza-om da nadjem nesto ali kako da pocnu da se snimaju??? pola sata mi stoje na pending
 
Da bi mogao da koristiš shareazu prvo moraš u windows-u da otvoriš odgovarajući port . To ćeš uraditi na sledeći način :
- otvotiš My Network Places
- zatim Local Area Connection
- properties
- advanced
- settings
- i zatim ADD gde ćeš dodati i otvoriti novi port

Nakon svega ovoga trebalo bi da proradi .
 
pending znaci da je na cekanju, vjerovatno osoba od koje zelis da skidas neki fajl nema slobodan slot, pa cekas da neko zavrsi download pa da se ti ubacis, kada vrsis pretrau fajlova cekiraj, ako postoji, opciju "just with free slots".
A ovo zadnje sto pitas oko source-a te nista ne kontam
 
idza:
otvorio sam port 6346 jer je tako bilo neko upustvo u shareazi. jeli to bio pametan potez???
Nisam koristio taj program, al' ako ti u help fajl-u pise da koristi 6346 port, onda nisi pogrijesio, jer u suprotnom nebi uspjeo ni uspostaviti komunikaciju, a samim tim ni prenos podataka. Jer svaka klijent server aplikacija radi pod odredjenim protokolom, kao i na odredjenom portu. I klijent ako ne pristupa odgovarajucem portu, server ga nece ni registrovati, jer inace server "slusa" ("listening") na nekom portu za dolazne sokete i kada se posalje zahtjev, onda ide po "kodu" servera il' te prima il' te skartira, ako je serverov limit ispunjen, il' te stavi na cekanje (pending) itd itd sve zavisi od same realizacije server aplikacije. I kada te primi onda komuniciras preko svoje klijent aplikacije sa serverom.
 
nema veze sa programima ako nisi cackao podesavanja to sto ti pise pending je problem sa issporuciocem fajla a ne sa programom to ces dobiti i sa drugim emule-om ili Bit Tormado-om, sto bi Englezi rekli ENJOY i dont worry connection is very pure. Instaliraj DU Meter ili nei drugi programcim za pracenje brzine verovatno nemas brzinu pa je moguce da je i to uzrok sto ti pola sata stoji a pooznavajuci nase provajdere najverovatnije je to razlog jer iak od njih sve zavisi tvoje je samo da na kraju meseca uredno platis za NE brzinu koju si izabrao Jos jednom ENJOY and dont worry
 

Back
Top