VLADE DIVAC

Lukoslav

Obećava
Poruka
52
Sta mislite o njemu? Ja ga licno obozavam i on je moj omiljeni igrac. U napadu nije nista extra ali zato u odbrani rula.. A i volim ga kao osobu, smotan i lik i svi ga vole u SAD. Sta Vi mislite o njemu?
 
Malo je kasno da ga ocenjujemo kao igrača, zar ne? Što se ostalog tiče nije mi samo jasno što ga aktuelna vlast sabotira i praktično isteruje iz zemlje? Šta je to uradio pa je nepoželjan?
 
Lukoslav:
Sta mislite o njemu? Ja ga licno obozavam i on je moj omiljeni igrac. U napadu nije nista extra ali zato u odbrani rula.. A i volim ga kao osobu, smotan i lik i svi ga vole u SAD. Sta Vi mislite o njemu?
Hm?! Jeste malo si zakasnio....Ali u napadu je on bio veoma dobar, barem u SAC, nije napad samo poeni, vec asistencije a on je u njima prednjacio u SAC....
A kao covek, mislim da je izlisno i govoriti....
 
12. jul 2007. | Izvor: Tanjug | MR
Svetske zvezde na oproštaju Divca

Oproštaj od aktivnog igranja legendarnog srpskog košarkaša Vlada Divca u rodnom Prijepolju, 22. septembra, predstavljaće svetski spektakl jer će njegovi gosti biti multimedijalne zvezde predvođene jednim od najboljih košarkaša u istoriji Medžikom Džonsonom, prenosi Politika u izdanju od četvrtka.

Pored Džonsona, najavljen je dolazak Krisa Vebera, Džejmsa Vortija, Bajrona Skota, Skota Polarda, Džejsona Vilijamsa, Hidajeta Turkoglua, Predraga Stojakovića, Aleksandra Đorđevića, Žarka Paspalja, Predraga Danilovića, Tonija Kukoča, Dina Rađe, trenera Peta Rajlija i Rika Adelmana, a na konferencijskoj vezi tokom spektakla biće Divčevi prijatelji Arnold Švarceneger, Džek Nikolson i Leri King.

Oproštaj Divca neće biti običan jer će osim revijalne utakmice biti organizovana izložba svega što je obeležilo njegovu bogatu karijeru na oko 360 kvadratnih metara galerijskog prostora u amfiteatru koji se gradi za tu priliku.

Divac će u amfiteatru predstaviti pravo bogatstvo osvojenih pehara i medalja, sportsku opremu iz svih perioda svoje igre i oko 300 odabranih fotografija, a potom porazgovarati sa gostima i slikom na video-bimu podsetiti na slavne košarkaške dane.

Očekuje se da ovaj spektakl - dar od svog najpoznatijeg sugrađanina nevelikom, a uvek složnom multietničkom Prijepolju kakav ono nije moglo ni da zamisli - otvori predsednik Srbije Boris Tadić.

"Ovo je veliki događaj za Prijepolje, svetski spektakl po kome će se, možda, i u Srbiji pamtiti ova godina. Toliko vrhunskih košarkaša na jednom mestu nigde se nije okupilo i naš je zadatak da sve njih, kao i desetine hiljada posetilaca koje očekujemo tog dana u Prijepolju, dostojno dočekamo i ugostimo", izjavio je za Politiku predsednik opštine Nedžad Turković, dodajući da je to dobra reklama za ovaj grad, ali i ogromna obaveza.

"Bićemo dobri domaćini, obezbedićemo da sve protekne u najboljem redu. Planiramo da tog dana u Prijepolju gostuje i grupa 'Balkanika' koja će održati koncert", rekao je Turković.

Zbog skromnih hotelskih kapaciteta u regiji, američki košarkaši će biti smešteni u Beogradu iz kojeg će u Prijepolje stići helikopterima. Neki Divčevi gosti smestiće se u hotelima na Zlatiboru i odatle stići automobilima, a za druge goste na raspolaganju su mesta u hotelima na Zlataru, Zlatiboru, Tari.

Ceo poduhvat finansiraće Divac u saradnji sa sponzorima.
Veličina ostaje veličina. Koja imena među gostima! :shock:
Ovim hepeningom u Prijepolju pokazuje i svoj lokal-patriotizam, što itekako pozdravljam.
Jedan je Vlade Divac! :)
 
A sto je cova zakasnio da prica o Divcu? Zato sto je on prestao da igra? Mislim da to nije razlog da se i dalje ne prepricavaju njegove igre jer je on legenda srpske kosarke. A kad je neko legenda, o njemu se prica vjecno...

Neko gore rece da nisu poeni sve. Slazem se s tim. On je uvjek imao asistencije a ujedno je i otvarao prostor svojim saigracima tako da je uvjek bio jako koristan u napadu. Jos kad se tome pridoda 12-15 poena, kud ces vise. I 6-7 asista... milina. Al vise od svega, Vlade je uvjek bio smeker. Igrac poteza. Igrac koji ce uvesti neki novi potez. Onaj koji ispod ruke protivniku podvali loptu, dadne kos i digne publiku na noge...

A odbrana. Vrlo solidan. Bolji od americkih centara zato sto je igrao pametnije od njih. Uvjek se sjetim onoga kad je cuvao Seka. Ovaj upro ko konj a Vlade samo popustio pritisak rukom i ladno se odmakao od njega. A ovaj ko balvan se prosuo po zemlji. Smijurija...


Jedan je Vlade Divac.
 
A sto je cova zakasnio da prica o Divcu? Zato sto je on prestao da igra? Mislim da to nije razlog da se i dalje ne prepricavaju njegove igre jer je on legenda srpske kosarke. A kad je neko legenda, o njemu se prica vjecno...

Neko gore rece da nisu poeni sve. Slazem se s tim. On je uvjek imao asistencije a ujedno je i otvarao prostor svojim saigracima tako da je uvjek bio jako koristan u napadu. Jos kad se tome pridoda 12-15 poena, kud ces vise. I 6-7 asista... milina. Al vise od svega, Vlade je uvjek bio smeker. Igrac poteza. Igrac koji ce uvesti neki novi potez. Onaj koji ispod ruke protivniku podvali loptu, dadne kos i digne publiku na noge...

A odbrana. Vrlo solidan. Bolji od americkih centara zato sto je igrao pametnije od njih. Uvjek se sjetim onoga kad je cuvao Seka. Ovaj upro ko konj a Vlade samo popustio pritisak rukom i ladno se odmakao od njega. A ovaj ko balvan se prosuo po zemlji. Smijurija...

A o ljudskim kvalitetima... Mislim da to ovde niko ne moze komentarisati iz prostog razloga sto ga ( vjerovatno ) niko ne poznaje licno. A sve sto znamo je iz medija. A znamo kako mediji mjenjaju stvari...

Jedan je Vlade Divac.
 
Legenda covek!
Meni je najdraze bilo sto je pomogao reprezentaciji 2002 u USA!
Ono protiv Amera oni nas pritisli, mi neznamo sta cemo sa loptom a Divac se izvuce na trojku i pljus i samo se mrezica cuje!
Posle su svi bolje igrali.............................
 
Mene zanima gde ce te svetske velicine i zvezde da igraju u Prijepolju? Ima li tamo dvorana? Gde ce gledaoci?
Mislom odusevi sam se akd sam procitao vest pre neki dan, ali sam malo ostao u cudu ??¿¿
 
Za one koji ne znaju, u gradskoj dvorani u Prijepolju kao ni na mnogobronim terenima u Prijepolju Vlade ne bi trebalo da igra, vec ce samo to biti u muzeju neka izlozba. Inace ja idem da gledam.
Za one koji ne znaju:
prijepolje1.jpg

250px-Serbia_Prijepolje.png
 
bio je dobar igrac... i tu ga cenim, ali mislim da je on malo razbio koncept nase reprezentacije od kad je poceo da obecava mladim igracima uspeh u NBA, zbog toga mi zadnjih par godina nije drag. Necu da kazem da je on jedini odgovoran za lose rezultate nase kosarke, ali treba da mu se pripise deo... oni nasi krelci cim odu tamo, ne mogu da igraju u reprezentaciji iz pitaj boga kojih glupih razloga!
 
Eh, ja ga se najradje secam iz perioda mozda `99. god....ne mogu tacno da se setim, kad je dosao i igrao u Zvezdi, a mi klinci isli na tekme samo da njega vidimo...eee, jbt, za samo nekoliko god. koliko se nasa kosarka izmenila...ovo danas je blago receno - uzas!
 
Ne znam kako ste mogli ici na utakmice kad je Divac u Zvezdi odigrao jednu jedinu utakmicu u Pioniru (protiv Zalgirisa). Igrao je jos jednu utakmicu protiv Orteza u gostima i to je bilo to.
 
Vlade Divac stvara novi tim

Košarkaška legenda Vlade Divac zvanično će se oprostiti od aktivnog igranja košarke nizom manifestacija od 21. do 23. septembra u Beogradu i rodnom Prijepolju, i istovremeno početi veliku humanitarnu akciju osnivanjem humanitarne fondacije Divac. Vlade Divac je u ovaj program uključio svoje prijatelje, poznate ličnosti iz celog sveta i Srbije. Među specijanim gostima koji će učestvovati u manifestaciji u Srbiji nalazi se 20 najčuvenijih NBA igrača i oko 200 javnih ličnosti iz naše zemlje.

Svoj dolazak već su potvrdili: Kris Veber, Saša Vujačić, Skot Polard, Predrag Stojaković, Bobi Džekson, Toni Kukoč, Glen Rajs, Sarunas Marčulijonis, Panajotis Fasulas.

Opraštajući se od aktivnog igranja košarke, Vlade će se potpuno posvetiti humanitarnom radu kroz humanitarnu organizaciju Divac koju vodi njegova supruga Snežana.
 
Gledala sam neko vece njegov oprostaj ispred Skupstine,na moment mi je zasmetalo to pravljenje spektakla jer su se i nasi veliki Djordjevic i Danilovic povukli uz mnogo manje pompe,a Bodiroga je nestao neprimetno...
Posle sam skontala da je to uglavnom zbog humanitarne akcije!
Kada su na binu izasli Sale Djordjevic i Danilovic nekako mi srce bese puno,setih se svih onih evropskih takmicenja i onih uzastopnih pobeda,kako su nas oni samo radovali onih sivih devedesetih.........
No,da se vratim...Kad je Vlade izasao i zaigrao sa svima na bini,nekako mi srce bese puno...Stvarno je veliki Vlade.... :lol: :lol:
 
i221.jpg
1889425263d7c78bc74b59079715093_thumb.jpg


VLADE DIVAC-DIV kao covek, veliki humanista, sportista. Koliko nam je samo radosti, srece i osmeha podario, zajedno s legendarnom generacijom, koja je godinama harala Evropom i svetom, kao "kaznena ekspedicija"i donosila zlatne medalje i okupljala stotine hiljada ljudi kad su se vracali kao pobednici.To se ne moze i ne sme zaboraviti :D , bez obzira kakvo je sad stanje u nasoj kosarci.
Kraj njegove velike sportske karijere, a pocetak nove humanitarne, mada je i u proteklom vremenu toliko puta ucestvovao u humanitarnim akcijama, pomagao zajedno s ostalim mnogim poznatim sportistima-setite se samo, GRUPE 7, da ne nabrajam dalje.
Zelim Divcu, mnogo srece, zdravlja i uspeha, kako njegovoj porodici, tako i da ostvari zelje i planove u humanitarnom radu, uz nadu da cemo svi mi koliko mozemo pomoci, jedan sms je dovoljan da pomognemo onima, kojima je ta pomoc zaista potrebna!
Bravo, Vlade, hvala ti i nek je sa srecom, samo napred :D
adivac.jpg
 

Back
Top