~ FANTASTICNI ~ citati

ender71

Ističe se
Poruka
2.469
Posto se cesto desava da u kvizovima upotrebljavamo razne citate iz dela pala mi je na pamet ovakva tema, nadam se da ce vam se svideti.

Ovde cemo stavljati razne citate iz SF, fantasy & horor knjiga i filmova.

Znaci sve sto ste procitali, a sto vam se ucini dovoljno zabavno, duhovito, pametno ili interesantno da podelite sa drugima ovo ce biti tema za to, kao i za razgovor o tim citatima.

Bilo bi dobro da se u postovima na ovoj temi ispostuju nekoliko pravila:

- 1 post 1 citat
- da navodi ne budu duzi od nekoliko recenica.
- da se kad se setite navedete ime lika koji to govori, autora i naslov dela.

Za pocetak ja cu staviti nekoliko od mojih omiljenih...
 
"O fredlani gruntibugli Vaše mikturacije jesu mi / ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni.Grupe, zazivam Ti svoje puntovane turlingdrome.I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"-Vogonska poezija,Autostoperski vodich,Daglas Adams :D
 
Oxi prevedi to na srpski.
d035.gif
 
" Posmatrano u hipersvemirskim razmerama, galaksije predstavljaju tek tačkice - i tako je širom Vaseljene. Mi još nismo otišli ni do jedne tuđe galaksije, niti je, koliko znamo, neka inteligentna vrsta iz neke druge galaksije došla među nas; međutim, jednog dana i tome može doći kraj. I ukoliko ti osvajači stignu ovamo, gotovo je izvesno da će pronaći način da ljude okrenu jedne protiv drugih. Do sada smo se tukli samo među sobom, i svikli smo se sa takvim krvavim čarkama. Neki tuđinski osvajač, koji bi nas zatekao podeljene i suprotstavljene jedne drugima, lako će uspostaviti prevlast nad svima nama, zagospodariti nama i možda, uništiti nas sve zajedno. Jedina prava odbrana protiv toga je stvaranje Galaktike, koju ne bi bilo moguće okrenuti protiv nje same, i koja bi bila u stanju da se uljezima suprotstavi sa daleko više moći."
Treviz,Zaduzhbina i Zemlja,Isak Asimov :D
 
"Прави ефекат једне речи није њено значење у речнику,већ оно које се стиче њеном употребом,због природе услова и догађаја у којим је човек искусио употребу те речи."

Исак Асимов
 
"Svet je u ravnoteži, u Ravnotežju. Čarobnjakova moć Pretvaranja i Prizivanja može da poremeti ravnotežu sveta. Ta moć je opasna. Jedna od najopasnijih. Mora uslediti nakon znanja i zadovoljiti stvarnu potrebu. Čim zapališ sveću, već si bacio senku..."

Ogion, Zemljomorje
 
Istina ima mnogo lica, i nalik je na stari put ka Avalonu; od naše sopstvene volje, i od naših sopstvenih misli, zavisi kuda će nas put odvesti i da li ćemo, na kraju, stići na Sveto ostrvo Avalon ili među sveštenike sa njihovim zvonima, smrću, Sotonom, Paklom i prokletstvom...

Ja, koja sam Morgana, govorim vam ovo, Morgana koja je u kasnijem dobu nazvana Morgana le Fej.


Magle Avalona 1
 
"Izgleda da svaka revolucionarna ideja prolazi kroz 3 faze reagovanja na nju, koje se mogu sumirati frazama:

1.To je potpuno nemoguce.

2. To je moguce, ali ne vredi truda.

3. Od pocetka sam tvrdio da je to dobra ideja"

Artur Klark
 

Back
Top