SHOP EXPRESS- novi servis za kupovinu

zmario11

Početnik
Poruka
6
Dragi prijatelji zelim Vase misljenje...

Treba da osnujem servis za kupovinu koji se sastoji iz sledeceg:
danas vam se nikako neide u radnju, mrzi Vas da setate do 1. prodavnice, ne zelite da cekate red.... mi imamo resenje pozovite nas servis za expres kupovinu izdiktirajte nam spisak proizvoda koje zelite iz prehrambene radnje (mleko, brasno, meso, secer, prasak za ves...) i mi cemo Vam doneti odma Vasu porudzbinu po cenama koje su u prodavnici samo cemo naplatiti nasu uslugu 50-100 dinara, sto zavisi od kolicine artikala koje zelite da Vam donesemo. zar to nije super??? samo okrenete nas br. telefona kazete sta vam treba i mi Vam brzo donesemo...
Mozete npr. i da kazete danas sta da Vam donesemo sutra npr. u 8 sati ujutro i to ce tada biti na vasoj adresi kada ste rekli.

kazite nam sta mislite o ovome i da li bi Vi to koristili?
svaka sugestija je dobro dosla.... hvala
 
Ja sam isto o tome razmislja bas pre neki mesec dana i dhvati da ti za to treba ogromna organizacija.Ima tu brdo prepreka nak oje treba unapred misliti.

Prvo: Sta ako neko nazove i poruci robe za 3.000 din. i ti mu doneses na vrata a on covek kaze " Sta je ovo neka sala, nikad nisam ni cuo za Vas :lol:"
Drugo: Beoooograd je veliki grad, mogao bi eventualno da opsluzujes jedan deo grada, nikako ceo grad, a i kad hipermarket uvide da to dobro ide ima sami da osnuju svoj servis i onda si ga ugasio.
Trece: Treba ogroman kapital da bi se pocelo sa tim poslo.

Ima jos dosta prepreka ali nemam sad vremena da nabrajam.\u sustini tek kad budemo drustvo koje placa racune VISA, MASTERCARD i sl. platnim karticama tek onda ces moci da radis taj vid usluge.
 
Ideja je čista utopija, iz više razloga:
- troškovi radne snage, transportnih sredstava, zakupa prostora, održavanja i slično su preveliki (izračunaj koliko ljudi je potrebno da radi, prva i druga smena, koliko košta jedan, a tek dva ili više transportnih vozila, njihovo održavanje, kvarovi, gužve u saobraćaju i slično, administracija.....)
- mogućnost "falš" poziva ili narudžbina
- problem oko prepoznavanja odredjenih artikala i njihovog kvaliteta: primer: poručim kilogram paradajza i jagoda, ti ih doneseš, a meni se ne svidjaju)
- naplaćivanjem usluge od 50-100 dinara ne može se obezbediti ni pokriće troškova, a kamo li ostvarivanje zarade. naplaćivanje usluge od 300-400-500 ili više dinara ne odgovara kupcu, ili su takvi kojima odgovara vrlo retki, ili oni već imaju osobu koja je plaćena da umestonjih ide u prodavnicu.
- jedan broj marketa to već radi, a biće toga sve više...
i tako dalje, i tako dalje....
 
Neces pokriti ni troskove benzina,osim ako ne vozite na gas.To ti potvrdjujem,jer radim u spediciji i znam sta je organizacija transporta.
Nime, u lokalu se vise isplati da za male posiljke unajmimo neke od kurirskih sluzbi - to su ljudi na skuterima - bas bih volela da vidim da kako biste tako prevozili namirnice:lol:
A da ne govorimo o troskovima rezervnih delova,ulja,ljudstva i sveg onog sto je naveo @db
Da ne pricamo o zadrtim ljudima koji ce proizvodima uvek naci neku manu:!:
Ali, ako nadjes volontere,ko zna;)
 

Back
Top