Ubijen kljucni svedok saradnik u procesu za ubistvo Zorana Djindjica!

_Milanche_:
...i pogotovu sto je ocigledno da aktuelna vlast koja izgleda "takodje radi za strane sluzbe" jer sve radi na obaranju procesa i pustanju Legije & co.

Па знаш шта, странци, за разлику од домаћих фекалија (а нарочито Американци) ни случајно не препуштају злехудој судбини "своје људе"... нису они новокомпоноване англосаксонске подгузне муве.
 
Ako odbije policijsku zastitu, onda nije zasticen svedok, vec samo svedok,...............
U ostalom,........... ponavlja se vizionarski sistem, drzte lopova, neko koka a ujedno odmah optuzuje drugog i treceg, ...............
Kada gazda krene niz vodu mora i ostatak sa njim,..............Najgrlatiji sa histericno kriznom dramaturgijom upire prstom,............koji trip....ebote.........
 
untouchable:
E vala je i to sudjenje nevidjena farsa...
Uostalom, najbolje je da sve to ostavimo iza sebe i krenemo napred, dokle cemo se vise baviti djindjicevim ubistvom, dokle cemo vise ziveti u proslosti...Njegovim ubicama ce suditi istorija... ili tako nekako...

ja mislim da je ovo najuvredljiviji post koji je postavljen od kad sam ovde :twisted: :twisted: :twisted:

i nikom nishta!!!

bravo momci...
 
crow:
ja mislim da je ovo najuvredljiviji post koji je postavljen od kad sam ovde :twisted: :twisted: :twisted:

i nikom nishta!!!

bravo momci...
Pa, to je to- što mi se sviđa, rešavaću a što mi se ne sviđa neka reši istorija!

Zanima me šta bi rekli takvi kad bi neko predložio- ajde da pustimo Kosovo, da se ne bakćemo- jednom ćemo videti šta je istorija rekla!
 
Mae:
Pa, to je to- što mi se sviđa, rešavaću a što mi se ne sviđa neka reši istorija!

Zanima me šta bi rekli takvi kad bi neko predložio- ajde da pustimo Kosovo, da se ne bakćemo- jednom ćemo videti šta je istorija rekla!

Mae
polovini foruma je taj post neopisiva uvreda
a pochinioc nije sankcionisan :twisted: :twisted: :twisted:

a ova osoba koja je postavila post pod "istoriskim sudom" je htela da kaze
"more ako su Zveknuli g*ovno, trebalo je ranije. Ziveo legija. Ziveo zvezdan"

:( iskreno, chudi me da nije to napiso...

to pricha ovde vec mesecima (indirektno, naravno...)
 
Insajder sutra o Vukojeviću


Emisija Insajder će se sutra uveče baviti, umesto temom Kosova, kao što je najavljeno, upravo ubistvom Vukojevića, odnosno njegovim saznanjima o delovanju Zemunskog klana, sprezi sa bezbednosnim strukturama i planovima za ubistvo premijera Srbije i drugih ličnosti, kao i njihovim motivima.

Zoran Vukojevic bio je do 2000. godine profesionalni policajac. Od 1993. do 1999. radio je kao policajac u OUP Zemun. Dušana Spasojevića, čiji je bio kum, poznaje od 1995. i od tada se druže. 2000. počinje da radi kao njegovog šef obezbedjenja u Šilerovoj ulici u Zemunu.

Vukojević je policiji prvi iskaz dao u akciji 'Sablja' 25. marta 2003. godine. Posle toga postao je svedok-saradnik i sve što je rekao policiji ponovio i na glavnom pretresu i u suočavanju sa optuženima. Njegovo svedočenje bilo je zatvoreno za javnost. Insajder je došao do njegovog iskaza i to će, između ostalog, biti emitovano u sutrašnoj emisiji.

Vukojević je, kao ključni svedok-saradnik, do detalja opisao na koji način je Zemunski klan ubijao, otimao ljude, trgovao narkoticima i kako su više puta planirali ubistvo Zorana Đinđića: “Što se tiče najpre pokušaja atentata na Zorana Đinđića, izvršenog na autoputu u blizini Limesa, poznato mi je sledeće. Pre ovog događaja mogao sam da saznam da se vode razgovori u Šilerovoj na temu likvidacije Đinđića, Čedomira Jovanovića i Bebe Popovića. Razlozi koje sam ja mogao da čujem za ovo su šire prirode. Jedan od njih jeste i to što su saznali da je Čume zastićeni svedok i da je ispričao policiji sve što zna o njihovim radnjama, razlozi su u njihovim ličnim osećanjima moći, jer su se smatrali najjačima.”

Vukojević je svedočio o ljudima koji su činili grupu Dušana Spasojevića: Milošu Simoviću, Dejanu Milenkoviću Bagziju, Vladimiru Milosevaljeviću Budali, Aleksandru Simoviću, Milanu Jurišiću Juretu, Dušanu Krsmanoviću, Ninoslavu Konsatantinoviću, Miladinu Suvajdžiću, Saši Petroviću, Miletu Lukoviću i Srećku Kaliniću, od kojih je većina i dalje u bekstvu.

Branislav Bizarević, prema svedočenju Vukojevića, postaje saradnik Zemunskog klana, koji kao radnik BIA odaje inforamacije o kretanju Đinđića: “Te informacije sam mogao da saznam u razgovorima koje je pre svega vodio Dušan Spasojević sa Bagzijem. Nisam mogao da saznam ništa o planiranju samog načina izvršenja. Uglavnom, mene je jednom Dušan pitao mogu li da im pomognem tako što ću, preko svojih veza u policiji, da pronađem osobu koja ima informacije o kretanju, navikama Zorana Đinđića. Ja sam se setio da moj kolega Branislav Bezarević, koji je inače radio sa mnom u OUP zemun, sa kojim sam bio ista generacija u Kamenici, radi u VI upravi BIA. Sećam se da je BIA u to vreme bila formirana. Ja sam Dušanu ispričao za Bezarevića, a i on ga je znao lično iz viđenja."

“Narednog dana oko 18 sati našli smo se ja, Bagzi i Branko. Nakon jedne relativno opuštenije priče, Bagzi je pitao Branka za mišljenje o Đinđiću. Rekao je nešto kao smrad, izdajnik. Bagziju je to bio signal da ga pita otvoreno da li hoće da pomogne i pitao ga je 'Da li hoćeš da pomogneš Dušanu i Legiji da javljaš kretanje da se ubije Đinđić'". Branko je rekao da nema problema. Prokomentarisao je i nije neki čovek. Posle toga Bagzi ga je pitao sa kolikom sumom bi bio zadovoljan. Branko je odgovorio 'Koliko god vi date, dosta je'. Koliko se sećam, Bagzi je rekao 50.000 evra. Branko je rekao 'Prezadovoljan sam'", navodi se u iskazu sada ubijenog Vukojevića.

U svedočenju Vukojević spominje u tom kontekstu i juče ubijenog Zorana Povića Povu. Vukojević je u iskazu do detalja opisao šta se dešavalo dan pre pokušaja ubistva kod hale Limes i navodi da je od Dejana Milenkovića Bagzija dobio zadatak da kupi akumulator za kamion: “Kupio sam taj akumulator na Tošinom bunaru u jednoj prodavnici. Došao sam na dogovoreno mesto, našli smo se. U 'renou kliu' su bili Bagzi i Vlada Budala, a u automobilu 'golf' sedeli su Nino i još jedno meni nepoznato lice. Prepoznao sam ga. To je bio izvesni Pović, koga sam ja ranije kao policajac hapsio, a on je komsija braće Simović."

U svom svedočenju on je optužio mnoge ličnosti iz tog okruženja, a spominje i Milorada Ulemeka Legiju kao nekoga ko je stalno bio u Šilerovoj ulici. O čemu je sve svedočio Zoran Vukojević videćete sutra uveče u Insajderu na TV B92.
 
iskaz vukojevica je pravno relevantan i smatra se validnim dokazom na sudu,bez obzira sto je vukojevic pokojan...oni koji su mislil da ce njegovim ubistvom sabotirati sudjenje o ubistvu premijera su se opet zaebali...
nego..ima tu jos nesto..uskoro iz mardelja izlazi joca amsterdam,veliki ulemekov neprijatelj i covek koji se zarekao da ce "gospodinu legiji" doci glave..moze od toga svashta da ispadne
 

Back
Top