Zakynthos

Evo jos malo slika Navajo plaze i Vasilikosa
 

Prilozi

  • DSCN3951.jpg
    DSCN3951.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 146
  • DSCN4097.jpg
    DSCN4097.jpg
    12,5 KB · Pregleda: 145
  • DSCN4098.jpg
    DSCN4098.jpg
    35,4 KB · Pregleda: 124
  • DSCN4100.jpg
    DSCN4100.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 153
  • IMG_0420.jpg
    IMG_0420.jpg
    57,1 KB · Pregleda: 145
Evo jos malo slika Zantea, Alikesa i plaze Xanya
 

Prilozi

  • IMG_0077.jpg
    IMG_0077.jpg
    37,9 KB · Pregleda: 113
  • IMG_0061.jpg
    IMG_0061.jpg
    21,4 KB · Pregleda: 89
  • IMG_0303.jpg
    IMG_0303.jpg
    18,3 KB · Pregleda: 86
  • IMG_0348.jpg
    IMG_0348.jpg
    22,6 KB · Pregleda: 134
  • IMG_0349.jpg
    IMG_0349.jpg
    45 KB · Pregleda: 118
Ja ove godine idem sa devojkom u Argasi, preko Filip travela (zna li ko kakvi su im sutobusi i vodici) u apartmane Paradise. Deluju sasvim pristojno, ima i bazen u sklopu apartmana. Interesuje me jel' bio neko tamo, kakav je smestaj, kakve su cene pica, hrane (u marketima i restoranima), koliko je iznajmljivanje skutera na vodi, kako izabrati pravu ponudu za obilaske i sta ne propustiti. I samo jod nesto, ja idem krajem avgusta i interesuje me kakvo je vreme tad? Hvala unapred :bye:

Ma, bazen ti i nije neka stvar. Gde god da si smesten mozes da se kupas u bazenu bilo kog hotela (ako ti je zelja). Svi jedva cekaju da im dodjes i malo uvecas promet.

Inace, mislim da je neko to spominjao: kola pod obavezno i obilazak ostrva. Obavezno idi na izlete, plaza Navagio pod obavezno! Ostalo mozes da sam proberes na licu mesta. Ima puno agencija sa slicnim ponudama, zavisi sta te zanima.

Lep provod!
 
Da li je neko isao na Zakintos preko agencije Kalodoukas? Ne mogu da otvorim ponudu na sajtu, a interesuje me avio prevoz + hotel (ne apartmani).

Mi smo prosle godine isli preko te agencije i bili smesteni u apartmanima Theodora... Hmmm, recimo da je to bila prilicno svedena varijanta, nismo bas bili preterano zadovoljni, ali koliko para toliko i muzike. Malo su nas vlasnici apartmana drndali sa (neces verovati) toalet papirom i peskirima! Jos i to da vucaram iz prodavnice - no way, te smo se nekoliko nas malo preganjali sa njima... Nisu bili ni nesto revnosni u ciscenju... Da, i gazda se pravio da nesto ne razume engleski a kad malo zaostris - odlicno te razume.

Tu se vrzmala i neka sirota porodica macaka koje su bile kost i koza, pa smo ih hranili... U zoru poslednjeg dana nas je sacekao ispred apartmana tata te macece porodice, i lepo nas ispratio... :sad2:

Inace, ukratko - gazde su drndosi a vodicica nam nije bila ni od kakve pomoci...
 
Da li je neko isao na Zakintos preko agencije Kalodoukas? Ne mogu da otvorim ponudu na sajtu, a interesuje me avio prevoz + hotel (ne apartmani).
---------------------------------------------------------

Probaj da koristis za njihov sajt Internet Explorer browser,ja koristim mozilu i i sto nemogu da otvaram ponude,kad sam probao sa IE sve se vidi i sve otvara.
 
Ja ove godine idem sa devojkom u Argasi, preko Filip travela (zna li ko kakvi su im sutobusi i vodici) u apartmane Paradise. Deluju sasvim pristojno, ima i bazen u sklopu apartmana. Interesuje me jel' bio neko tamo, kakav je smestaj, kakve su cene pica, hrane (u marketima i restoranima), koliko je iznajmljivanje skutera na vodi, kako izabrati pravu ponudu za obilaske i sta ne propustiti. I samo jod nesto, ja idem krajem avgusta i interesuje me kakvo je vreme tad? Hvala unapred :bye:

Vlado, ja mogu samo da ti kažem za Filip travel da su im vodiči sasvim korektni (barem oni koji su prošle godine radili Krf) i uopšte da su korektni što se tiče opisa smeštaja. Na ostala pitanja ću moći da ti odgovorim kada se vratim, pošto vidim da ti tada još uvek nećeš otići ;) pozz
 
U Laganosu ima dosta diskoteka, usla sam u jednu,
ali davno sam prevazisla tu vrstu zabave tako da nisam bas merodavna.
To malo sto sam bila, dovoljno je da vam se smuci
kao uostalom i svuda u Grckoj gde su dominantni mladi
ludi i bahati englezi... strasno sta oni sve rade...
 
U Laganosu ima dosta diskoteka, usla sam u jednu,
ali davno sam prevazisla tu vrstu zabave tako da nisam bas merodavna.
To malo sto sam bila, dovoljno je da vam se smuci
kao uostalom i svuda u Grckoj gde su dominantni mladi
ludi i bahati englezi... strasno sta oni sve rade...

Hvala, ali ne mislim da obilazim nocne klubove svako vece, nego lepote Zakintosa..
cisto me interesovalo kako je uvece...
 
Majat ako mislis na setenje gradom Zanteom, ona je to zaista lepo
mesto je malo, ali je nekako upakovano ima svega
od onih dzidzu midzu na ulici ali ne preterano
do jako lepih basta, uz to i da ne rentirate kola,
taxi je recimo od Zantea do Vasilikosa,
gde smo jel` bili 6 erua,
Postiji samo jedno taxi udruzenje,
i na svakoj taxi stanici imas
kao 'otpravnika' koji te pita
gde ides i koliko ljudi,
tako da ako recimo ide vas dvoje
a u tom pravcu ide jos dvoje delite troskove.
Cena za mesta bliza Zanteu je i niza.
Ista je cena bila i kada smo narucili taxi
iz hotela do Zantea...
 
Majat ako mislis na setenje gradom Zanteom, ona je to zaista lepo
mesto je malo, ali je nekako upakovano ima svega
od onih dzidzu midzu na ulici ali ne preterano
do jako lepih basta, uz to i da ne rentirate kola,
taxi je recimo od Zantea do Vasilikosa,
gde smo jel` bili 6 erua,
Postiji samo jedno taxi udruzenje,
i na svakoj taxi stanici imas
kao 'otpravnika' koji te pita
gde ides i koliko ljudi,
tako da ako recimo ide vas dvoje
a u tom pravcu ide jos dvoje delite troskove.
Cena za mesta bliza Zanteu je i niza.
Ista je cena bila i kada smo narucili taxi
iz hotela do Zantea...

Hvala punoooooo :D Bicemo smesteni Laganasu, rentiracemo kola sigurno, planiramo da odemo na 2-3 dana do Peloponeza,... ali videcemo kada stignemo... Ostrvo obilazimo celo, grad Zante takodje, sve plazice i uvalice ...:ok:
 
Sa mog bloga, ali ne daju linkove, tako da :cool: :
Careta, Careta
Zante je bogato ostrvo. Bogastvo Zantea su palme i lijanderi, strme bele stene i tirkizno more, najlepsi zalazak sunca koji Grci prodaju elegantno uz pohovani plavi patlidzan i absolute tzatziki. Bogat je kornjacama, koje ce vam oduzeti celu paznju jer ce ih biti svuda oko vas, na prospektima, razglednicima, plakatima za eskurzije od 15 pa do 95 evra, do malih slatkih magnetica za frizidere. Kornjaca (Careta Careta!) nas nosi kroz zivot tvrde Indijci. Resila je bas da se nastani u Laganasu, stecistu malih slatkih pijanih Britanaca. Ona se naivno nada da ce neka kornjacica naslednica doci do vode sa peska, i da ce izbeci ubod suncobrana i flip flop rezdragane debele pijane Liverpulcanke. Nade nase Carete su pod znakom pitanja. Od 1000 naslednica, samo jedna upliva u Jonsko more. Izvor zivota, bar po meni, ove godine.
Jezgro Zantea, punacka bogatasica i miris dvorista
Volim ovaj deo juzne Evrope. Setila sam se i Lefkade, i Krfa i Paxosa i Itake. Jonsko je specificno, onako, malo grcko, malo italijansko -od arhitekture do nacina zivota duboko ka sredistu kopna. I tako, u jezgru Zantea, upoznah Sulu, punacku, dobrocudnu lokalnu naslednicu. Sa osmehom koji kao da se nikada nije ni skinuo sa njenog lica, ona nudi neko lako vino, masline, med, origano, domaci, onako bacen po platnu da se susi u dvoristu iza... A dvoriste, cak i slika sa ovog digitalnog mirise na Mediteraneo. Svaki detalj je bas na svom mestu i svaki nered bas gde treba. Savrseni nered juga. Bas onakav kakav nam treba tokom tih deset dana letovanja. Od Sule sam kupila kuhunjske krpe. Kasnije sam ih videla i u gradu, ali od Sule je nekako sladje. Originalnije, pa nek je uzela i neki evro preko.
Svetac sa narodom
Manastir Agios Dionisios je nesto sto se nije srusilo u strasnom zemljotresu koji je porusio skoro sve ovde, na ostrvu. A on, svetac, i dan danas ceo, ocuvan u svojoj crkvi u centru. Dva puta godisnje bogate i one malo manje bogate Grkinje sredjuju svoje frizure, svoje svecane haljine i oblace cak i bundu za onaj dan kada se svetac izvodi pred narod. Da ga vide jos jednom i da se uvere u svoja verovanja. Na ovom ostrvu mnogi se zovu Dionisios i mnoge zene imaju imena izvedena od imena ovog sveca, koji, kazu, nekako zivi ovde sa narodom. I kad zazele, on je tu da ga opet vide.
Put za Navagio
Zante ima Navagio. Mozda je ova plaza pomalo umorna od fotografisanja, slikanja cetkicama, od turista zeljnih, bas kao sto sam i ja, zeljnih plavih trenutaka, bar pola sata na toj plazi, na tom neverovantom belom besku. Doci do plaze je izazov, ali vredi. Predje se celo ostvo, onako kao sto bi dete nemarno iscrtalo crtu po mapi, pa se dodje do jedne egzoticne male luke Porto Vromi. Tu sacekate jos par takvih kao sto ste vi, ukrcate se nekoliko na brodic i krenete. Ne mozete promasiti jer prolazite pored uklesanog Posejdonovog profila. Ostar , dobro preopoznatljiv grvko-korintski nos, pogled ka vodi. Odsjaj grckog boga u vodi. Put za Navagio. Pecine i hridi, lukovi i male plaze, pogodne za citaca opijenog Odisejom ili Ilijadom. Svejedno. U svakom slucaju, morate biti opijeni, da bi ste bili deo grckih zubatih stena. I najzad, Navagio. Najslikanija i najlepsa. Ona sa postera iz turistickih agencija, kraljica plaza, simbol grcke zastave. I bela i plava. I nestvarna. Koliko god slikana, nikad doslikana. A komercijalizovana i divlja.
Zeleni simbol
Masline su svuda. Exo Hora, seoce sa najstarijom maslinom na ostrvu, je na putu za Navagio. Vretenasta i ogromna, simbolizuje dvoje starih, jos uvek zaljubljenih koji tako ostaju zauvek, za vecnost. Dve stabla iz jednog. Ostrvljanima zivot zavisi od maslina, od ulja, sapuna, preparata za telo... Maslina je zivot Zakintosa.
Dafni je usamljena plaza do koje se tako tesko dolazi. Ona je tu, odmah iz ugla, ali treba preci celo jedno brdo, vijugavim, opasnim putem, doci do cilja. Nista lepse za oko, za telo. Mir i muzika kafea pod trskama. Caffe muzika.
I najzad Grad
Grad Zante je luka veliki brodova i jahti snobova. Kako se priblizavate sa Pirineja, postaje sve jasnija slika, jednog grada koji je nekada bio priblizno taj, isti sto ga sada vidite. Porusen, nazalost, sada je nov, ali mu je ostrvska mediteranska dusa ostala ista, netaknuta. Grad sacinjavaju trgovi i kafei razbacani ulicama. Zante je grad cveca. Paleta purprura i jarko ruzicaste boje.
 
Ps. poziv mladim Srbima :) da dodju u Laganas...Nikada nisam videla vise pijane i luckaste klinkice iz GB od 12-17 godina...u hordama, cele noci...a decaci sami...na drugoj strani...
Prosto vape za balkaskom cvrstom rukom. Dakle, izvol`te :) Laganas je srpsko letovaliste, starting from `08 :)
 
Ps. poziv mladim Srbima :) da dodju u Laganas...Nikada nisam videla vise pijane i luckaste klinkice iz GB od 12-17 godina...u hordama, cele noci...a decaci sami...na drugoj strani...
Prosto vape za balkaskom cvrstom rukom. Dakle, izvol`te :) Laganas je srpsko letovaliste, starting from `08 :)

Hvala ti na prelepom opisu ostrva, jedva cekam da dodjemo!
pozz
 

Back
Top