Zakynthos

E sad nesto za zene, hi, hi.
Zene, imate Body Shop prodavnicu u glavnom gradu u centru. Znam da ce me vasi momci sad mrzeti, ali ja prosto obozavam bodyshopove proizvode, a ovde ne mogu da ih kupim. Koliko se secam, radnja nije radila sredom. Nisam shopping freak, ali tamo sam morala da odem.
 
By the way, na Zakintosu nema one stare arhitekture koju ja obozavam, posto im je ostrvo, a i sam glavi grad, bilo totalno unisteno tokom katastrofalnog zemljotresa pedesetih godina. U gradu su prezivele jedino zgrada Banke i jedan mali manastir. Za njih je taj manastir cudo i svetinja i tamo idu da se mole bolesni ljudi i ljudi ciji clanovi porodica su od necega oboleli. Videcete priloge u vidu predmeta od zlata u obliku ljudskih organa i delova tela, u zavisnoti ko je od cega bolovao, a potom i ozdravio. Pristojno oblacenje za ulazak u isti je obavezno, tako da zaboravite na bretele, minice i sorceve, sto se i podrazumeva.
Toliko.
Malo sam se iznervirala sto mi je tekst tri puta nestao, tako da sam mozda nesto zaboravila ponovo da napisem. Ako se setim, napisacu.
 
Dakle babys, samo jos jednom da podvucem da se meni bas nije svideo Tsilivi. Ali on ima plazu i to veoma dugacku, pescanu. Nude tamo, cini mi se i sve vidove vodenih sportova. Plaza je za moj ukus predugacka i nekako monotona. Ali opet kazem, ako nemate kola da istrazujete plaze po ostrvu, svakako vam je bolji izbor Tsilivi od Argassija. Kad kazem da Argassi nema plaze, mislim da nema pristojne plaze, u smislu ciste i lepe. Nije ti bas prijatno kad sidjes na tzv. plazu i vidis kanalizacionu cev, bljak. Ali mouce je i da su to sredili za ove dve godine, posto se mesto nenormalno izgradjuje.
Argassi ti je neka 2 km od grada, uvece mozes da uzmes i taxi, mislim da je bilo oko 5 do 7 evra taksijem. Mislim da je i Tsilivi dosta blizu grada, nekih 5 km valjda.
Poseti malo sledece sajtove:
http://www.tsilivi.com/
http://www.e-zakynthos.com/tsilivi_zante.html
http://www.tsilivi.com/zante-tsilivi-map.php
http://www.argassi-zante.com
http://www.gozakynthos.gr

Mislim da ce ti biti lakse da odlucis kad malo pregledas slike.
Pozz
 
Evo jos detaljnih mapa ostrva na:
http://angelos.joyhost.gr/dimrap/map.htm
http://www.greekhotel.com/greekislands/zakynthos/map.htm
http://angelos.joyhost.gr/dimrap/grzante.html - ovde kliknite na oznacena polja i otvorice vam slike nekih atrakcija i plaza. Vidi se i ona cudna stena na plazi Gerakas (spominjala sam).
Sto se tice plaze Navagio (Shipwreck - Olupina broda), ona je rajska!!! More je tirkizno plavo, prvo ide onaj predivni beli pesak, pa sitniji beli skljunak, pa krupniji... Slika ove plaze je prisutna na svim sajtovima na kojima se nude aranzmani za Grcku.
Rekla sam vec da se tamo moze doci iskljucivo brodom ili brodicem. Postoje i autobuske ture po ostrvu i jedno od obaveznih stajalista je i platforma (vidikovac) iznad ove plaze. To je jedna uska platforma na koju se turisti penju jedan po jedan da slikaju pogled od gore (razumecete zasto jedan po jedan kad stanete na istu i pogledate dole, madre mia!!! - jaaakoo visokooo, ali predivno).
Inace, plaza je dobila naziv po olupini broda koja se nalazi na njoj. To je ostatak svercerskog broda koji se tu nasukao osamdesetih godina (i ja sam mislila da je starija, ali..). Svercovao je cigare itd. Uglavnom, prica koju su nama ispricali je da su se neki mornari spasili, ali su ribari koji tu ladno mogu stici brodicem iz okolnih mesta pokupili sve cigarete (na tone) i sakrili po kucama. Kada je drzava trazila da se cigarete vrate kao nelegalna roba, svi su se pravili blesavi, ali je zato celo ostrvo naredne dve godine pusilo Malboro. Uglavnom treba je posetiti sto pre, jer olupina sve vise propada, tako da je uskoro nece vise biti. Turisti se i penju po njoj i slikaju, ali je to malo opasno posto se raspada. Reci ce vam to. Mi smo na tu plazu isli onim brodom (turom oko celog ostrva) i tamo pravili pauzu za kupanje od oko 1h 45 min. Mislim da te velike ture (8 sati) vise ne nude, hvala Bogu, posto je turistima stalno bilo lose, svi su povracali. Tako da su verovatno istu iscepkali na par delova, sa obaveznom posetom Navagio plaze, sto vam je i bolje.
 
Another impressive site is Keri, an isolated village 200 m. above sea level, offering a superb view. Near the village is a lighthouse from where the view toward two enormous white rocks (Megali and Mikri Myzithra), which jut up from the sea like pyramids, is wonderful.
You will also have wonderful impressions in the famous caves of Keri with their emerald waters. But this presumes an excursion by sea which will give you the opportunity to admire the Kamares of Marathia which the rocks have formed over the sea under which rowboats pass.

Ovo sam kopirala sa jednog od gorenavedenih sajtova, a predstavlja nesto sto sam zaboravila da napomenem. Kod mesta Keri, nacicete ga na mapi (na juznom kraju ostrva) se nalazi svetionik i vidikovac. Isped svetionika je parking, a postoji i znak na putu (Lighthouse) koji vam jasno ukazuje kuda treba da skrenete. Pogled od gore je fantastican!!! Ogradjeno je zicom, da ludi turisti ne bi pali dole, posto se vecina naginje i slika tik uz liticu. Malo dalje od toga je strava restoran cija terasa je takodje vrsta vidikovca sa preteranim pogledom na more i obalu. Postoji i putokaz za restoran, tu je odmah blizu. Nismo jele tamo, vec popile kafu uz neverovatan pogled!!! OBAVEZNO POSETITE!
 
Draga Jele, stvarno si divna!!! Dala si nam vrlo korisne informacije, sigurno ce nam pomoci oko odluka. Mada pitanje da li cemo i moci da donosimo bilo kakve odluke, jer Kalodoukas vec nema nista slobodno za Zakintos, pa cemo danas ici po ostalim agencijama... Jako navijam da uspemo nesto da iskopamo! Ima li neko ideju koja agencija ima jos slobodnih ponuda za ovu destinaciju?
 
Od caretta opet pozdrav za Jelle i svaka cast za sve informacije !!!
Za babys pogledajte aranzmane kod Matica -oni se nalaze u Beogradskoj ulici .Mozda ima nesto slobodno kod njih.
 
Bas sam se ulogovala da nadjem nesto o Zakintosu.... stvarno iscrpne informacije. I mi planiramo da idemo u avgustu preko K. (nadam se da ce do tada biti jos informacija).

Prosle godine smo letovali na Kefaloniji. Moram da se slozim da je najbolje rentirati auto i obici celo ostrvo jer je to jedini najbolji i najisplativiji nacin. Kefalonija je super. Ako nekom treba info - javi te se. pozdrav :)
 
Za one koji planiraju da idu u vecu nabavku hrane na Zakintosu, a pri tome su i motorizovani, ima megamarket Lidl (poput naseg Rodica) u predgradju glavnog grada. Lako se nadje buduci da ima reklama po ulici za isti, a cini mi se da je bilo i bilborda. Znaci malo je van grada, u delu u kom se nalaze sve one velike prodavnice namestaja, itd.
 
Razmišljam ove godine da idem na Zakintos, pa bi bilo lepo da malo oživimo temu. Javite se vi koji ste prošlog leta bili sa svežijim informacijama. Ja sam videla ponude agencija Kalodoukas i Filip travel i čine mi se sasvim ok. Ako neko još ima iste namere za ovo leto, neka napiše agencije koje imaju ponude.
 
Razmišljam ove godine da idem na Zakintos, pa bi bilo lepo da malo oživimo temu. Javite se vi koji ste prošlog leta bili sa svežijim informacijama. Ja sam videla ponude agencija Kalodoukas i Filip travel i čine mi se sasvim ok. Ako neko još ima iste namere za ovo leto, neka napiše agencije koje imaju ponude.
ja sam gledala zakintos...
perla turs ima super ponude za zakintos.
tj. meni su barem super.
 
Fotografije Zakintosa koje su me ostavile bez daha:


Koliko li se kolima putuje do Zantea i koliko se placa trajekt do tamo i nazad, po osobi i za vozilo, zna li ko?
 
Poslednja izmena od moderatora:
@jele

citajuci o zakintosu i gledajuci slike, stekla sam utisak da su plaze tamo uglavnom velike i pescane sa lezaljkama i sucobranima. ja licno volim male sljunkovite plaze na kojima nema puno turista (krf je prepun takvih plaza) i tih odvratnih lezaljki. da li na zakintosu ima takvih plaza? planiramo da iznajmimo kola tako da dolazak do istih nece biti problem.
 
@jele

citajuci o zakintosu i gledajuci slike, stekla sam utisak da su plaze tamo uglavnom velike i pescane sa lezaljkama i sucobranima. ja licno volim male sljunkovite plaze na kojima nema puno turista (krf je prepun takvih plaza) i tih odvratnih lezaljki. da li na zakintosu ima takvih plaza? planiramo da iznajmimo kola tako da dolazak do istih nece biti problem.

Imas recimo plazu Makris Gialos na severnom delu ostrva, ona je skljunkovita, mala i meni jako slatka. Doduse tamo ima i lezaljki, ali sta da se radi. Tamo mozes iznajmiti i brodic za obilazak obliznjih pecina.
Xygia plaza je mesavina sljunka i peska. Nalazi se pre Makris Gialosa, gledano iz Zante-a. Plaza je zaista mala, ususkana i jako slatka. Iznad plaze se nalazi taverna sa cije terase imas divan pogled. Mi smo bile i do ''nezvanicne'' Xygia plaze koja se nalazi malo pre ove zvanicne (oznacene pravim znakom na putu) i ona ti je zaista mala, nema nikoga, ali malo izlomis noge dok ne sidjes na nju.
Moj favorit je Porto Zoro na Vasilikosu, Sljunkovita je, ne preterano velika, ima preteran beach bar iznad nje. E sad, na njoj ima gomila lezaljki, ali ima i ususkani deo bez lezaljki blize onim stenama.
Znam da smo drugarica i ja nasle plazicu kakvu trazis, ali nikako ne mogu da se setim gde tacno, mislim da je bila u okolini Laganasa, ali nemoj me drzati za rec. Pitacu je, pa ako se ona seti, napisacu ti gde je ta plazica.
 

Back
Top