Zakynthos

a evo zasto imaju tamo izraz only blue za boju vode mora u pecinama
 

Prilozi

  • Picture 231_resize.jpg
    Picture 231_resize.jpg
    55,9 KB · Pregleda: 160
ufffffffff.......srce boli....kad znas gde si a na 800 km od Bg pravi raj
 

Prilozi

  • Picture 107_resize.jpg
    Picture 107_resize.jpg
    108,2 KB · Pregleda: 112
  • 070720081167_resize.jpg
    070720081167_resize.jpg
    86,3 KB · Pregleda: 124
  • 090720081188_resize.jpg
    090720081188_resize.jpg
    99,4 KB · Pregleda: 113
Nesto sto zaista treba posetiti , a narocito oni koji su ljubitelji dobrog vina je vinarija KOMOUTOS.
Vinarija ima dugu istoriju i datira jos od 1638 godine.Celu pricu mozete cuti tamo od predivne gospodje Helene,gospodje u poodmaklim godinama koja ce Vam rado ispricati celu istoriju vinarije i njene loze Komoutos.Podrum je pravi muzej i tamo mozete kupiti tri vrste vina Rouge,Verdea i Rose.Verdea je zaista rajsko vino.Maslinovo ulje po ceni od 6 eura sigurno necete pronaci po prodavnicama.Zasticeno je znakom od strane Biological laboratory.Rado ce Vas provesti kroz predivan stari park u sklopu vinarije.I da,vinarija je na putu Zakintos-Macherado.Put vodi u kontinentalni deo.Ako idete od Zakintosa negde ja na polovini puta sa leve strane.
Pozdrav svima
 
U Danasnjim novinama (mislim da je Kurir) izasle paparazzo slike Dinkic na moru na Zakintosu. Cim je on tamo otisao mora da valja... :) Najjaci je naslov: Dinkic na Zakintos, srbi bez kintos!!! :)
P.S. Uf, jos tacno 20 dana pa i ja idem, kad se vratim ispricacu vam sve kako je bilo... Samo se bojim da li cu uspeti da obidjem sve, tj da li cu se snaci iako svi kazu da je ostrvo malo i da je nemoguce izgubiti se... Inace, planiram da iznajmim skuter...
 
U Danasnjim novinama (mislim da je Kurir) izasle paparazzo slike Dinkic na moru na Zakintosu. Cim je on tamo otisao mora da valja... :) Najjaci je naslov: Dinkic na Zakintos, srbi bez kintos!!! :)
P.S. Uf, jos tacno 20 dana pa i ja idem, kad se vratim ispricacu vam sve kako je bilo... Samo se bojim da li cu uspeti da obidjem sve, tj da li cu se snaci iako svi kazu da je ostrvo malo i da je nemoguce izgubiti se... Inace, planiram da iznajmim skuter...

Naravno da ces uspeti sve da obidjes, ostrvo je malo i treba ti nekoliko dana samo da ga obilazis i da vidis sve plaze, gradice itd.
Skuter je super varijanta, nema straha u saobracaju jer su putevi manji, nema nekih sirokih i velikih puteva gde svi voze kao ludaci, uostalom imaju kulturu saboracaja.
Pozdrav!
 
Da li neko može da mi kaže ukoliko uzmem rent a car treba da uzmem full osiguranje ili mi ne treba? Ne bih bacao pare ukoliko ne moram, pre bih da to potrošim na uživanje...Polazim za Alikes 24.08 i gledajući vaše slike i komentare biće mi nezaboravno. Samo još da rešim tu nedoumicu oko rent a car-a!
 
Poslednja izmena:
mislim da ti je sama medjunarodna vozacka dozvola osiguranje...........oprezno vozi i nece biti problema............novi su im automobili tako da su sigurni.....................a i tamo ljudi ne jurcaju i ne prave gluposti kao kod nas....................samo opusteno i lep provod
 
Zgodni28 hvala na brzom odgovoru! nisam znao da je međunarodna dozvola ujedno i osiguranje. Pričao sam sa nekim ljudima što su bili na Zakintosu i kažu da obavezno uzmem full osiguranje jer ima dosta skutera koji mogu da mi izgrebu auto. Što se mene tiče ja vozim oprezno al` ne mogu da utičem na druge...
 
Ja krecem prekosutra, tj u subotu. kad se vratim postavicu slikice i preneti utiske. @Zgodni, meni su rekli da za iznajmljivanje skutera ne treba medjunarodna dozvola, da li je to tacno i ako mozes da mi kazes da li znas koliko je iznajmljivanje skutera na vodi? Hvala i poz
 
Prosle godine si samo sa medjunarodnom mogao da iznajmis skuter, bez A kategorije. Ali povedi racuna, put je strasno klizav! Znam da cudno zvuci, ali asvalt je strasno cudan pa je potrebno biti malo vise oprezan. Sto se osiguranja tice, nije tacno da ti je dozvola osiguranje. Imas obicno i kasko, kao i kod nas. Ali ni kasko ti ne pokriva sve, npr ako napravis neku glupost pijan... Po meni ako vodis racuna o voznji, netreba ti kasko, sigurno niko nece ukrati ni auto ni skuter.
 
Pre nedelju dana sam se vratila sa Zakintosa, i zelim da zahvalim svima ovde na forumu koji su mi pomogli da upoznam sve cari ovog zaista divnog ostrva!

Hvala SVIMA!
 
Posle dužeg vremena da se javim.Letovali smo u septembru preko Kalodoukasa i moram reći da smo stvarno oduševljeni njihovom organizacijom i brigom za putnike. Na ostrvu nas je sačekala gospođa Vera inače naša žena, mislim Srpkinja koja godinama živi tamo.Ona je bila dostupna za putnike putem mobilnog bukvalno 24 sata dnevno. Bilo je tri slučaja kada je putnike tj. decu u sred noći vodilia u Argasi kod lekara-gde inače rade verovali ili ne dva Srpska lekara i Kalodoukas ima ugovor sa njima pa tako prihvataju naše osiguranje.Nadam se da je i na drugim njihovim destinacijama ovako dobra organizacija. Inače smeštaj je bio bolji nego što su ga oni predstavljali i jedna zanimljva sitnica-po njima od hotela do plaže bilo je 200m, međutim prečicom (asfaltirana staza) iz našeg hotela to je bilo nekih 50 metara. Njihovo objašnjenje je:"Mi smo uzeli u obzir najgoru varijantu ukoliko gosti idu najdužim putem da ne bi bilo posle prigovora." Posle svega preporučujem iz za put na Zakintos
 

Back
Top