Pomoc - cestitka za vencanje

Deset najgorih razloga za venčanje (1)

piksel.gif

31.01.2004
10_vencanje1.jpg


Pre no što preduzmete ozbiljan korak i odlučite se na brak, morate biti apsolutno sigurni da se venčavate zbog pravih razloga. Sve drugo vodi nezadovoljstvu, nesreći i konačnom razvodu. Stoga razmislite da li u vašoj vezi postoje neki od ovih deset razloga, zbog kojih bi možda vredelo sačekati malo pre no što se izgovori "da".

10. Ona je slatka devojka

Pronaći posebnu osobu sa kojom biste proveli ostatak života može biti vrlo naporan i neizvestan poduhvat. Kad sretnete prihvatljivu devojku, koja se svima dopada (onaj tip koji biste upoznali sa roditeljima), možda ćete poželeti da je odmah zadržite kraj sebe, da tako kažemo. Ipak, ma kako slatka, lepa i obrazovana ona bila, to ne znači mnogo ukoliko su vaši karakteri strahovito različiti. Zapamtite, ona mora biti prava za vas, a ne za sve druge.

9. Ona je vaša srednjoškolska ljubav

Nemojte nas pogrešno razumeti: pozdravljamo sve one veze i ljubavi koje su izdržale probu vremena. Zaista je sjajno kad sve počne kao tinejdžerska zaljubljenost i razvije se u potpunu zrelu ljubavnu priču. No, iskreno: da je ta devojka zaista osoba sa kojom želite da se oženite, zar je ne biste do sada i zaprosili? Podsvesno se s pravom dvoumite da li je ona pravi izbor. Sa druge strane, ne žalite za vremenom i energijom koju ste investirali u tu vezu. Mislite na sve buduće šanse koje biste mogli pokvariti ako učinite nešto što vam ne izgleda ispravno.

8. Svi vaši prijatelji su u braku

Normalno je da želite da idete u korak sa opštim trendom, ali ovaj "majmun radi što majmun vidi" pristup ne bi trebalo primeniti na brak. Ako ste jedini neoženjen momak u grupi, osećate se pomalo čudno, ali to je sitnica u odnosu na nerviranje koje vam sledi ako uletite u brak bez razmišljanja. 7. Vaši roditelji je obožavaju Ukoliko budete uzeli u obzir mišljenje svojih roditelja prilikom izbora bračnog partnera, sigurno možete izbeći neke kasnije nesuglasice (tipa "tvoja majka me mrzi"). Za brak ipak nije dovoljna činjenica da je vaši roditelji posmatraju kao anđela. Drugim rečima, vodite računa prvenstveno o svojim osećanjima - sve što možete jeste to da se nadate da će mama i tata podržati ta osećanja.
 
Deset najgorih razloga za venčanje (2)

piksel.gif

01.02.2004
10_vencanje2.jpg




6. Sad je "pravo vreme"

Kao da mnogi muškarci misle kako je brak jedan logičan korak ili faza u životu (posao - sređeno; kola - sređeno; brak?). No, to što imate sjajnu karijeru, lepu kuću ili šta već ne znači da celu sliku treba da kompletirate odlaskom pred oltar. Kada je ozbiljno vezivanje u pitanju, ništa nije zadato i zapisano. Svako vodi drugačiji život - moguće je da vaš ne podrazumeva smoking i crkvena zvona u skorijoj budućnosti.

5. Uvek je bila uz vas, tako da osećate obavezu

U redu, tolerisala je vaše bezbrojne noći provedene u barovima, izdržala mamurluke, uvek je bila odana i gutala ljubomoru... Zar to znači da treba da joj se odužite vereničkim prstenom? Problem je što nikada nećete uspeti da otplatite sve dugove, brakom ponajmanje, ukoliko srcem niste u tome. Bez obzira na to šta ste dosad činili, to nije nimalo pametan potez - ni za vas ni za nju.

4. Ona želi da vam pomogne da budete bolji čovek

Pre no što se zanesete idejom da će ona ceo svoj život posvetiti misiji zvanoj "on će biti bolja osoba", morate da shvatite da je svaka radikalna promena obostrana odluka. Nećete ostaviti cigarete niti konačno završiti fakultet ako i sami ne budete motivisani. Ukoliko niste voljni i spremni za ma kakve transformacije, samo ćete joj prebacivati što pokušava da vas promeni.

3. Ona je mene zaprosila, pa...

Usled nekog nepredvidivog sleda događaja, ona je zaprosila vas. Na samom početku, s obzirom na to da ste ludo zaljubljeni u nju, pristali ste bez dubljeg razmišljanja. Ipak, ako imate čak i najmanje sumnje, dajte sebi vremena da odlučite. Otkazivanje venčanja za koje se ona već priprema podneće teže od vašeg prvobitnog "ne" ili "sačekajmo još malo".

2. Slažete se s njenom porodicom

Obožavate kako kuva njena mama; njen tata vam je veliki uzor, a brat jedan od vaših najbližih prijatelja. Međutim, nećete vi sa njenom porodicom deliti spavaću sobu do kraja života. Dakle, usredsredite se na pronalaženje prave osobe, a ne na pronalaženje prave porodice. Vrlo je verovatno da nećete imati problema ni sa njenom porodicom ako se već odlično slažete sa njom.

1. Ona je trudna

Osnovno je: deca nisu garant uspešnog braka. Taj potez možda nije ni u vašem, ni u njenom interesu, pa ni u interesu deteta. Pokušajte da zajedno pronađete najbolje rešenje, ali ne zaboravite da je i treća strana u sve uključena. Ne zaboravite da će vaše dete patiti najviše ukoliko bude živelo pored roditelja koji su prisiljeni na porodični život samo zbog osećaja dužnosti. No, šta god da odlučite, morate podneti i svoj deo odgovornosti. Budite iskreni prema sebi. Brak je ozbiljna stvar i ne treba ga olako shvatati. Budite uvereni da se venčavate sa osobom koju pre svega volite, jer ćete tako izbeći ozbiljne probleme u budućnosti.
 
U pravu si. To mi je i palo na pamet dok sam otvarala temu, zasto bi se neko trudio, a mene mrzi... Mislila sam - mozda neko vec ima nesto spremno....
Ok, vidim da cu morati sama da se potrudim.
Hvala ljudima koji su makar svratili na temu.
Tj. oboma :)
 
sta si se primio kojote,da ne radis u nekoj stampariji pa navlacis musterije da stampaju kod tebe.
kolka ti je cena?
jel po pozivnici ili djuture :mrgreen:
jel moze popust za kolege s foruma

jeeeee...neko se ovde i vencava!!!

evo ideje :

mili moji,
trazila sam pravu olovku,hartiju,pravo mesto i osvetljenje,pravi trenutak i odgovarajuce stanje raspolozenja da izrazim svoje odusevljenje vasim vencanjem.nisam ih nasla.
jer konacno,to je nesto sto me je ispunilo pravilnim rasporedom pocev od srca ka periferiji protokom od 5 l u sekundi,bas onoliko koliko moje srce jako kuca.
sad kad sam preplavljena,vidim da nije vazna ni olovka,ni papir a najmanje osvetljenje jer je moje raspolozenje jednostavno i konstantno : neizmerna sreca zbog vas.
mozda ste vi hteli neko cvece ili violinske kljuceve i note ali ja vam dajem trenutak svoje ljubavi.ostale sate,dane,godine,decenije cuvam za sebe ako vama nedostane da vam pozajmim.
mada...zelim da zauvek ostanem neiskoriceni resurs koji cami nagde u tami (ovde nacrtaj jednog smajlija).

sim se ,nisam citala sve te linkove
 
evo:

poznajem (lupam sada) nikolu oduvek, odkad smo bili mali, ali nikad nije bio toliko srecan kao sada. ovo sto se desilo nikoli i natasi je nesto posebno, nesto jedinstveno...i ako za deset godina budu jos zajedno i toliko srecno kao sada, znacu da postoji prava ljubav. jer kad ih vidim, vidim pravu ljubav.
mnogo vas voli i pozdravlja ko god da pise...

a, sta mislis?
 
sienna:
evo:

poznajem (lupam sada) nikolu oduvek, odkad smo bili mali, ali nikad nije bio toliko srecan kao sada. ovo sto se desilo nikoli i natasi je nesto posebno, nesto jedinstveno...i ako za deset godina budu jos zajedno i toliko srecno kao sada, znacu da postoji prava ljubav. jer kad ih vidim, vidim pravu ljubav.
mnogo vas voli i pozdravlja ko god da pise...

a, sta mislis?
pa seno ovo je tako obicno...nema lirskog naboja...kao da je sa pijace.
sto nisi stavila...znam nikolu jos iz doba peska kad smo nakon toga pravili kule od njega...njegova je uvek bila veca...jednostavno jer je imao veci kapacitet besike.
naucio me je par vaznih stvari...kako da se suzdrzavam a da mi ne pozli....sad kad smo porasli...ja pravim vece kule...(jer je on oboleo od prostatae)
 
a mozes i note ako si bas romanticna : do re mi,do re mi, cis,cis,cis........ili mozes da se snimis na nekom cedeu pa da im posaljes video zapis cestitku,ali neka bude rivrajtibl da mogu da brisu to posle i iskoriste cd za nesto koristno.
 
Ja sam u nedelju kuma na vencanju s mladozenjine strane. 8-)

I ja cu da pisem cestitku, al' ja to volim jednostavno bez palamudjenja.:)

Nego me uhvatila frka oko zdravice, ako je bude bilo. Stalno mi se vrti ono "Ko je Srbin i od srpskoga roda...a ne dosao u boj na Kosovo". :lol:
 

Back
Top