Ne treba nam pomoć EU: Vojislav Koštunica

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Koštunica kritikuje EU


2. jun 2006. | 07:31 -> 19:20 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Brisel, Beograd --

Premijer Srbije Vojislav Koštunica u razgovoru sa Havijerom Solanom
odbio pomoć EU u razdruživanju Srbije i Crne Gore.


Premijer Srbije je uveren da bi se i poslednja obaveza, kada je reč o saradnji sa Haškim tribunalom, lakše ispunila da je postojala ta vrsta partnerskog odnosa EU, "koja ne postoji kada je reč o Srbiji". Koštunica je izneo i niz kritika na račun EU zbog odnosa prema referendumu u Crnoj Gori i prekida pregovora sa Srbijom zbog Haga.

"Pošto je pre referenduma u Podgorici bio jedan takođe važan događaj u odnosima s Evropom, to je otkazivanje pregovora o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju, što je moglo uticati na ishod referenduma, ponovio sam još jedanput da je to odluka koja nije bila dobra, ali je posmatram i u širem kontekstu. Šest godina posle 5. oktobra umesto partnerskih odnosa između Srbije i EU, pre svega kad je reč o saradnji sa Haškim tribunalom, jer politička volja za saradnju postoji, postoje i rezultati, a umesto svega toga svedoci smo daljih pritisaka i uslovljavanja i stavljanja cele zemlje u položaj da zavisi od jednog čoveka. U mnogo čemu se taj stav EU ne razlikuje od stava jednog čoveka koji svojim odbijanjem da pristupi Haškom tribunalu celu zemlju pretvara u svoga taoca. Uveren sam da bi se i te poslednje obaveze prema Haškom tribunalu lakše izvršile da je postojala vrsta partnerskog odnosa koja ne postoji kad je reč o Srbiji", kazao je Koštunica na konferenciji za novinare, posle razgovora sa Solanom.

On je Solani preneo zamerke zbog "uskraćivanja prava crnogorskim državljanima u Srbiji" da glasaju na referendumu, "zbog neprirodne većine na referendumu" i zbog "nepravilnosti" na samom glasanju.

"Ali, pošto je Evropa blagoslovila ovakva pravila i ishod referenduma, mi smo ih prihvatili. Za istoriju ostaje sve što je izrečeno na račun pravila i na račun samog referenduma", rekao je srpski premijer. To, međutim, prema njegovim rečima, ni na koji način neće uticati na odnose Beograda i Podgorice.

Solana je novinarima, nakon razgovora sa premijerom Srbije, rekao da mu je Koštunica jasno stavio do znanja da nije potrebna pomoć u razdruživanju Srbije i Crne Gore i dodao da će se EU u skladu sa tim i ponašati. Solana je razgovor sa premijerom Srbije ocenio kao dobar i iskren, ali povremeno "tužan", u kontekstu poslednjih događaja.

************************************************************************************************

Браво, Коштунице !
 
СВАКА ЧАСТ

Picture3.jpg
 
Premijera treba hospitalizovati ocigledno.
Covek nije zadovoljan time sto je EU uvela novi princip vecine od 55% gde glas za nezavisnost vredi manje nego protiv nego je jos i ljut na EU. :roll:

Doduse razumem ga, on je vodja one politicke opcije koja je za 15 godina nanizala najvise neuspeha u istoriji.
 
Coke:
Premijera treba hospitalizovati ocigledno.
Covek nije zadovoljan time sto je EU uvela novi princip vecine od 55% gde glas za nezavisnost vredi manje nego protiv nego je jos i ljut na EU. :roll:

Doduse razumem ga, on je vodja one politicke opcije koja je za 15 godina nanizala najvise neuspeha u istoriji.

А тебе без пилулица не треба ни на форум пуштати а камо ли на викенд. :lol:
 
sta je ovde za "bravo kostunice"?!:confused:
chovek nista nije ni rekao...krivo mu je sto zemlja zavisi od jednog choveka..pa postoji politicka volja da se uhapsi:roll:....pa i meni je krivo!..samo,sto ga onda ne uhapsish,ako kazesh da postoji volja??
jel treba neko drugi da to uradi umesto tebe?
i ovo za prekid pregovora i uticaj na referendum....pa i pre prekida se znalo da ce nehapsenjem mladica i prekidom pregovora dati adut milu djukanovicu da,eto,srbija usporava crnu goru...moglo je sve to i pre da se reshi
 
Свака част Воји... човек стварно има гатс.... делује ми као једини ок лик из његове странке и ширег окружења...
Заиста и мени је деловао дуго некако метиљаво и то.... овај пут да и он мало принципијелно одговори да укаже на условљавање у које нас стално стављају.... Чак иако то и не може да уроди плодом, барем је неко ко је показао зубе ! Браво ! :cool:
 
Petar_FPN:
sta je ovde za "bravo kostunice"?!
chovek nista nije ni rekao...krivo mu je sto zemlja zavisi od jednog choveka..pa postoji politicka volja da se uhapsi....pa i meni je krivo!..samo,sto ga onda ne uhapsish,ako kazesh da postoji volja??
jel treba neko drugi da to uradi umesto tebe?
i ovo za prekid pregovora i uticaj na referendum....pa i pre prekida se znalo da ce nehapsenjem mladica i prekidom pregovora dati adut milu djukanovicu da,eto,srbija usporava crnu goru...moglo je sve to i pre da se reshi

А реци ми, ово је баш онако демократски, либерално и толерантно.... уцениш једно друштво од 8 милиона становника због једног човек ???? ееее ??? По којој је то етици објасни ми ?? Ово да је Младић био ухапшен а ЦГ се не би отцепила ти је погодак у празно.... 8 година пропаганде.... па који ћеш ти аналитичар бити једног дана ?? ;)

И чак и да ухапси Младића...итд.... итд.... Јел није ЉУДСКИ да човек укаже на нешто што је потпуно нефер, лицемерно и уцењивачки у најгорем смислу те речи !?
.... онако људски, на страну са стручном аналитиком...
 
Ма не мислим пази туку те.... јбт траже ти, постављају ти бесловесне услове и то још не можеш да упутиш ни критику ?! :roll:
Оно што је најгоре што су се овде створили одређени људи разних профила којима само ако нешто противно кажеш наметнутим захтевима одмах баце дрвље и камење на тебе.... али пази НАШИ људи !? 'Де ћеш горе ?? :roll:
 
Zarathustra:
Ма не мислим пази туку те.... јбт траже ти, постављају ти бесловесне услове и то још не можеш да упутиш ни критику ?! :roll:
Оно што је најгоре што су се овде створили одређени људи разних профила којима само ако нешто противно кажеш наметнутим захтевима одмах баце дрвље и камење на тебе.... али пази НАШИ људи !? 'Де ћеш горе ?? :roll:

Jeste, nije lepo kritikovati čoveka koji ti je došao pomoći...ponudi ga šljivovicom, popričajte s njim malo o vremenu nad Bahamima i sikter....:D
 
Видим овде се ломе копља око тога како се треба опходити према међународној заједници.
Да ли треба слепо слушати све што нам сервирају или треба показати и неки ниво достојанства.
Питање је и да ли је Коштуница то што је рекао, рекао у правом моменту и с правом или је то само израз његовог негодовања у афекту због промашаја политике очувања државне заједнице за коју се толико залагао.
Сви смо ми били сведоци политике коју је водио Слободан Милошевић и која се углавном заснивала на кур...ењу па је на крају давао и више него што су му у почетку тражили.
Са друге стране били смо и сведоци улагивачке политике његових наследника који су нам говорили да треба повити леђа, па опет нисмо добијали оно што смо тражили или очекивали да ћемо добити због кооперативног става (устанак шиптара на југу Србије 2000., лоша ситуација на Косову у том периоду владе ДОС-а...).
Значи, свставање на ову или ону страну ништа нам неће донети. Мислим да је права ствар балансирати између жеља међународне заједнице и властитих интереса.
Да је то добро и за земљу и за међународне односе, најбољи је пример Тито, који је вештим балансирањем иземђу истока и запада постигао да смо живели у најлибералнијој и најнапреднијој социјалистичкој држави на свету. Вероватно ће сада неки осути на мене дрвље и камење због овога, али иако нисам југоносталгичар нити комуниста, ово је једноставно истина.
 
Koštunica pokazuje da nije u stanju da iskontroliše svoje akcije i to bi trebalo da brine svakoga od nas.
Srbija je već bila u poziciji da ima lidera koji je odbijao saradnju bez ikakvog razloga i zato je završila tu gde je.
Na stranu to što Koštunica apsolutno nema razloga da se ljuti na bilo koga a posebno ne na EU koja je nametnula diskriminatorske uslove na referendumu u Crnoj Gori i to u korist one strane koju Koštunica podržava.
Koštunica se ponaša kao uvređena mlada i ovakvo igranje sa našim životima će biti žestoko kažnjeno na sledećim izborima.

Koštunica je trebalo da čestita Crnoj Gori, ode u Podgoricu i dogovori se oko razdruživanja.
EU neće trpeti još jednog Miloševića.
 
Coke:
Koštunica pokazuje da nije u stanju da iskontroliše svoje akcije i to bi trebalo da brine svakoga od nas.
Srbija je već bila u poziciji da ima lidera koji je odbijao saradnju bez ikakvog razloga i zato je završila tu gde je.
Na stranu to što Koštunica apsolutno nema razloga da se ljuti na bilo koga a posebno ne na EU koja je nametnula diskriminatorske uslove na referendumu u Crnoj Gori i to u korist one strane koju Koštunica podržava.
Koštunica se ponaša kao uvređena mlada i ovakvo igranje sa našim životima će biti žestoko kažnjeno na sledećim izborima.

Koštunica je trebalo da čestita Crnoj Gori, ode u Podgoricu i dogovori se oko razdruživanja.
EU neće trpeti još jednog Miloševića.


Ти ћеш да кажеш Коштуници шта ће он да ради... хајде ћути ту и дувај своју дозу...
 
DraGo70:
Да је то добро и за земљу и за међународне односе, најбољи је пример Тито, који је вештим балансирањем иземђу истока и запада постигао да смо живели у најлибералнијој и најнапреднијој социјалистичкој држави на свету. Вероватно ће сада неки осути на мене дрвље и камење због овога, али иако нисам југоносталгичар нити комуниста, ово је једноставно истина.

Уопште нећу да "оспем паљбу по теби" јер сматрам да је твој став, став грађанина који није упознат са чињеницама. То што ти, и не само ти, зовеш "вештим балансирањем" ДАНАС СВИ ЗАЈЕДНО ПЛАЋАМО, јер је тај халапљиви шлосер за сваку своју наводну "вештину" потписао по неки уговор на штету Србије, а има их према истраживањима др Смиље Аврамов око 170... дакле, најбоље је да се распиташ да ли је рецимо тај монструм Броз одавно ПРОДАО ТРЕПЧУ (ето, то је мали пример) за неку наводну "позајмицу" коју је трошио он за својугузицу.
 
Žao mi je, ali narkomani su se uvek krili u nacionalnim krugovima.
Zaboravljas da su svi "opasni momci" 90ih koji su bili narko dileri bili i veliki borci za "srpski stvar".
Ostaje i podatak da su narko klanovi eksplodirali u Srbiji baš u vreme vlasti nacionalista.
Tako da narkomane i dalje možeš da tražiš na drugoj strani.

A možda ja pričam bukvi.

Što se Koštunice tiče on se pokazao toliko zlim i nesposobnim da bi bilo dobro da mu konačno neko šapne šta da radi. Da se pomoć EU ne odbija tako lako.
Da kada neko podesi uslove po tvojoj meri a ti opet izgubiš znači samo da si nesposoban.

Koštunica bi trebalo da odgovori koliko je para građana Srbije upumpano preko DBa za kampanju za zajkedničku državu.
 
eremita:
Уопште нећу да "оспем паљбу по теби" јер сматрам да је твој став, став грађанина који није упознат са чињеницама. То што ти, и не само ти, зовеш "вештим балансирањем" ДАНАС СВИ ЗАЈЕДНО ПЛАЋАМО, јер је тај халапљиви шлосер за сваку своју наводну "вештину" потписао по неки уговор на штету Србије, а има их према истраживањима др Смиље Аврамов око 170... дакле, најбоље је да се распиташ да ли је рецимо тај монструм Броз одавно ПРОДАО ТРЕПЧУ (ето, то је мали пример) за неку наводну "позајмицу" коју је трошио он за својугузицу.

Нисам упознат са тим "штетним уговорима" о којима причаш и не спорим да је можда било и тога.
Али ти спорим причу да је те паре трошио само на "своју гузицу" јер смо након рата и уништења које нас је снашло убрзо постали најразвијенија, најнапреднија и најлибералнија земља комунистичког блока.
Живео сам и раније у тој земљи и знам како су нас завидно гледали Пољаци, Чеси, Мађари. Знам колико се и где путовало и колико је вредео наш пасош. Визе су нам требале само за три земље у свету, за Израел, за Јужноафричку републику и за Чиле. Знам и да су твоји и моји родитељи могли седамдесетих година узети повољне кредите и да су их узимали и да су могли да за те кредите опреме стан или кућу, да купе аутомобиле или викендице и да их отплаћују годинама по веома повољним каматама.
Знам да је било и криза типа вожња пар-непар или неких других несташица, али знам исто тако добро и колико се тада могло од џепарца попити пића у кафићу, колико се могло путовати или провести времена на мору или планини.
А што се штетних уговора тиче, има ли штетнијег уговора од тога што Слободан Милошевић није извршио денационализацију и повраћај црквене и приватне имовине па би тако сада пола КиМ било у власништву или цркве или приватних лица српске националности, а не би сада ту приватну имовину распродавала Косовска агенција за приватизацију...
 
DraGo70:
Нисам упознат са тим "штетним уговорима" о којима причаш и не спорим да је можда било и тога.
Али ти спорим причу да је те паре трошио само на "своју гузицу" јер смо након рата и уништења које нас је снашло убрзо постали најразвијенија, најнапреднија и најлибералнија земља комунистичког блока.
Живео сам и раније у тој земљи и знам како су нас завидно гледали Пољаци, Чеси, Мађари. Знам колико се и где путовало и колико је вредео наш пасош. Визе су нам требале само за три земље у свету, за Израел, за Јужноафричку републику и за Чиле. Знам и да су твоји и моји родитељи могли седамдесетих година узети повољне кредите и да су их узимали и да су могли да за те кредите опреме стан или кућу, да купе аутомобиле или викендице и да их отплаћују годинама по веома повољним каматама.
Знам да је било и криза типа вожња пар-непар или неких других несташица, али знам исто тако добро и колико се тада могло од џепарца попити пића у кафићу, колико се могло путовати или провести времена на мору или планини.
А што се штетних уговора тиче, има ли штетнијег уговора од тога што Слободан Милошевић није извршио денационализацију и повраћај црквене и приватне имовине па би тако сада пола КиМ било у власништву или цркве или приватних лица српске националности, а не би сада ту приватну имовину распродавала Косовска агенција за приватизацију...

Тачно је да смо живели боље од окружења, али то је плаћено садашњом ситуацијом а то народ уопште не схвата. Милошевић је само следио његову политику и задатке на које су му се заклели, и не само он него сви у бившим републикама СФРЈ.

Једнога дана ће се неко сетити и ОБЈАВИТИ КОЛИКО ЈЕ КОШТАО ДВОР И ПУТОВАЊА ЗЛИКОВЦА БРОЗА који је својим бродом и својим возом обишао КУГЛУ ЗЕМАЉСКУ ... тј. колико је уопште коштала његова "дворска свита" - јбт, не постоји цар који је толико трошио само на бела одела.....да не причам даље...

А што се КиМ тиче донет је закон И ИМОВИНА НА КОСМЕТУ ЈЕ ВРАЋЕН СПЦ.
 

Back
Top