program za full format hdd-a

-men-

Zainteresovan član
Poruka
118
Imam wd hdd od 80gb ata.
Potreban mi je program za full format hdd-a.
Jednom je vec bila ova tema pa bih zamolio nekog ako ima link za download programa neka ga postavi.Trebalo bi da bude neki program koji se snimi na fdd i onda se sa njega bootuje.
Pozdrav!
 
Nisam te razumeo izgleda.
Sta fali FORMAT c:
Za sta ti treba disketa i da se sa nje dize sistem? Verovatno te nisam razumeo, ali moze se napraviti bootabilni flopy, staviti na njega BAT fajl sa FORMAT.EXE koji cet batch fajl da potera nakon dizanja sistema?
Sta ti zapravo treba, sem format diska?
 
Neki BIOS-i imaju tu opciju... mada i ona zapravo ne vrsi Low Level formating, samo pise i cita i vrsi verifikaciju diska....
Mada ova vrsta formatiranja je nesto sto nema mnogo smisla niti sam ikada imao potrebu to da uradim. Najdalje sto sam otisao je FDISK pa brisanje i ponovno kreiranje particije pa posle formatiranje...
 
Koliko sam upucen LowLevel format diska, tacnije alat za takve radnje najbolje je uzeti od samog proizvodjaca diskova.. Iz iskustva kazem da su najbolji alati za ovu vrstu posla upravo od firmi koja je proizvela Hdd..

Poz.....

Pored toga, za ovakve radnje moze da se nadje alat na koliko se sjecam Hiren1s boot CD-ovima..

Zadnje verzije sigurno imaju ove alatke..

Poz...zzzzz
 

Back
Top