Mamci za potočnu pastrmku

Nisam se nikad bavio ribolovom ( do sad ),a hteo bi da probam da pecam na mestu gde ima najvise pastrmke. Pa me zanima s'obzirom da nemam iskustva,kakav bi mi pribor bio potreban? Mislim na vrstu stapa,masinicu,najlon i sta je vec potrebno? Ne zanima me nista ozbiljno,vec bi se bavio cisto za svoju dusu,rekreativno.
 
koliko ja znam za sportski ribolov na pastrmku nije dozvoljeno nista drug do musica i varalica
Postoji i neka pasta sada je dosta promovisu. Od nje se prave kuglice i kace na udicu
Udice su dosta male mislim da su 16. i nemaju kukicu
Sada, kako to funkcionise i kako ne spadne nemam pojma ,mozda je jos neko video ili pecao i mene zivo interesuje.
I sto je najvaznije ne znam da li je dozvoljeno ( cisto sumnjam ) Kad ne moze na kavijar sto bi moglo na kuglice ?
 
Poslednja izmena:
NE SME se pecati pastrmka na zive i prirodne mamce X-boy i Gocky, a ti si X-boy i sezonu promasio, kad si pitao ovo ostalo je bilo jos nekoliko dana a evo sad je vec gotova, pastrmka ce uskoro poceti da se mresti i ne sme se pecati do 1.03.2010 inace ce po ovom novijem zakonu (a sad treba jos noviji da stupi) kazna ide od 25 000 navise, uz obavezno oduzimanje opreme kojom je vrsen krivolov, mozes za vecu kolicinu da zaglavis i do 3 godine zatvora!!
Sto se opreme tice, istu tu opremu mozes da koristis da sad razbijes klena, bandara, bucova pa i smudja, sta god da ima u tvom kraju, a u prolece da je koristis i za pastrmku, znaci neki fin stapic 10-30gr eventualno 15-40gr, 2,7m do eventualno 3m (cak i kraci ako pecas na maloj reci, 2,4m pa i 2,1m je idealno za recice i potoke) i uparis to sa finom masinicom velicine 2000 ili 3000 (ovu vecu samo ako ti je univerzalniji komplet) i za ove manje vrste na jednu spulnu stavis recimo 0,16-0,18mm najlon a za smudja, bucova i jos ponesto mozes ili najlon oko 0,25-0,30mm ili pletenicu od 0,10-0,14mm...
E varalica imas stvarno na tone i previse treba pisati o njima, ukratko kupis par leptira velicine 1, 2 i 3, neku"kruskicu"Ujka, Mosa, Yogi za klena i bandara i duguljastu ribicu za ove vece vrste kao sto su Rapala Original, Antax Beli, Rapala Shad Rap... velicine 5-11cm u zavisnosti od modela i pici!
Pozdrav :cool:
 

Back
Top