3 moguca poteza

marko717

Zainteresovan član
Poruka
254
Kao i mnogi buduci studenti u ovom periodu imam ogromnu zivotnu dilemu.Molim sve vas koji ste isli i idete na fakultete da mi svojim iskustvom pomognete da nadjem najbolji put.
Situacija je sledeca:
imam 3 izbora:da upisem univerzitet novopazarski, deo u Nisu smer politokolog za diplomatiju i medjunarodne odnose,to bih zaista voleo ali me brine novac(za mene je mnogo 1000e po god.)i gde bih se posle zaposlio,svakom kome spomenem mi odmah kaze da to nije primenljivo.
Takodje postoji opcija pravni drzavni faks u Nisu ali tu ja posto sam elektrotehnicku srednjuzavrsio moram da polazem pored uobicajnog prijemnog i 1 ili 2 dodatna predmeta.A onda moram da odlozim upis za sledecu godinu dok ih spremim.
ili Megatrend tu mi sto se tice novca veoma odgovara,ali me brine ono' konsultativni centar' i hvalitet moje strucnosti kad ga zavrsim(pogledao sam temu za forum o Megatrendu) ma da bih ucio da znam,a ne tek da prodjem.
Ili nesto trece ali necu elektroniku,zelim nesto sa ljudima da radim a elektronika je nekako zatvorena(mislim za mene ne zelim nikog ko to voli da pogresno usmerim).
POMAGAJTE
 
Vidi...
Politikolog za diplomatiju i medjunarodne odnose ne uliva poverenje u smislu da se od tog zanimanja mozes leba najesti najiskrenije...predlazem ti da se malo raspitas na boriu rada kakava ja situacija sa ponudom i potraznjom tog zanimanja ali mislim da treba mnogo da budes dobar ili da mnogo imas srece da bi se sa tim zanimanjem usrecio.
Pravni fakultet je posebna prica.Kad ga zavrsis moras da budes spreman da prakticno radis dzabe naredih 3 godine kao pripravnik dok ne plozis pravosudni jer je za mogucnost posao bez pravosudnog (tj. sa tek zavrsenim fakultetom) svuda sem Beograda (mada ni tu situacija nije sjajna) jako,jako mala.
Posle polozenog pravosudnog ispita situacija je nesto bolja a u svakom slucaju mozes da probas da budes advokat naravno ako za to imas dovoljno smisla.
Megatrend ako mislis na smer za poslevne studije sa kojim postajes dipl.ekonomista je kao i generalno svi ekonomski fakulteti kod nas u zadnjih 5 godina u velikoj ekspanziji i tako ce biti i u narednih 5 a mozda i duze.Kao podatak za to neka ti bude podatak sa nacionale sluzbe zaposjavanja da se do 2000. godine na jednog pravnika zaposljavao jedan ekonomista a da je danas odnos 20:1.Razmisli jos o necemu sto je vezano za ekonomske nauke a kakav je kvlaitet nastave na Megatrendu to ne znam ali znam neke koji studiraju u 'konsultativnim centrima' i zavrsavaju prilicno lako ali naravno to ne znaci da i ti moras da se provlacis nego kao sto si i sam rekao mozes da ucis da znas i ne da prodjes.
Profesori engleskog,srpskog,matematike,programeri su ti zanimanja koja su jako trazena u Srbiji.
 
Pusti temu o Megatrendu ovde na krstarici.
To ti je postalo opste prepucavanje, a ne razgovor sa argumentima.


Mada ima jedna stvar, konsultativni centri bilo kog fakulteta (drzavnog i privatnog) su degradacija visokog skolstva, sa par izuzetaka, tako da ako ti je vazna diploma mozes da ides na iste, jer nigde ne pise da si ti pohadjao konsultativni centar. Razlika je velika i u kvalitetu predavanja i u kriterijumima na ispitu.

Sto se tice Megatrenda u BG situacija je skroz drugacija.

poseti:
http://www.megatrend-info.com
http://www.megastudent.co.yu
http://www.megasombor.com


studentski forumi
 
Samo sam dao link za forume studenata Megatrenda, da se covek ne bi informisao kroz temu Megatrend na krstarici.


Uostalom da je los, ne bi bio cetvrti po velicini univerzitet u Srbiji, posle beogradskog, novosadskog i niskog.
 

Back
Top