Ratko

Треба га испоручити, ако је у Србији. Уосталом, он и није наша брига - није званично ратовао за Србију и што бисмо ми били одговорни за њега. Да је частан човек, предао би се одавно и не би дозволио да нас *ебу због њега! Жртвовати земљу и народ због једног човека је чист идиотлук! Ако је могао Шешељ да оде сам, шта фали Младићу?!
 
Psihologue:
Ne znam što beži ako nije kriv...

Ја верујем да су обојица (Караџић и Младић) блаженопочивши одавно, с обзиром да то више одговара Америма и ЕУ да нас онако...квалитетно.. :lol: .
 
Psihologue:
Ne znam što beži ako nije kriv...
pa zato sto je haski gambit osnovan da sudi pravednima..:D
...potpisujem sve sto je napisao adalv...nek ide vec jednom u taj hag...dosta je zayebancije oko debeljuskastog generala..
nego,interesantna knjiga se pojavila..neki francuz pishe o raznim dogovorima sa francuzima oko predaje ona dva njihova vojnika josh za vreme rata..mislim da se zove nash ratni zlocinac ili tako nesto..interesantno...
 
Vojislav Koštunica

Pridruživanje naše zemlje Evropskoj uniji predstavljalo je i predstavlja jedan od najviših prioriteta Vlade Srbije. Zbog toga je Vlada već više od dve godine neprestano radila na približavanju Srbije Evropi i nema sumnje da smo u prethodnom periodu uspeli da obavimo veliki deo posla. Suočili smo se i sa najtežim problemom saradnje sa Haškim tribunalom. I tu smo uspeli da ostvarimo značajan napredak, što znači da su svi optuženi oficiri koji su bili u službi Vojske SCG ili policije u Srbiji otišli dobrovoljno u Hag, kao i veliki broj ostalih optuženih. Sada smo zastali samo zato što Ratko Mladić nije u Hagu.

To je i jedini razlog što se odlažu pregovori sa EU. Evropska unija je donela odluku da nastavka pregovora neće biti sve dok Ratko Mladić ne bude u Hagu. Ovo odlaganje nanosi ogromnu štetu Vladi Srbije i našoj zemlji i, posle svih nevolja kroz koje smo prošli, znači novo gubljenje vremena u trenutku kada su nam, kao narodu i državi, svaki dan i nedelja više nego dragoceni.


Za sve bi najbolje bilo da i Ratko Mladić sledi primer ostalih oficira i ode u Hag. Nikada se u našoj istoriji nije desilo da zbog jednog oficira ispaštaju cela država i narod. Naprotiv, do sada je uvek bilo da su svi naši oficiri, bez obzira kojoj su ideologiji i vremenu pripadali, iznad svega stavljali interes države i svog naroda. Skrivanjem, Ratko Mladić nanosi tešku štetu našim državnim i nacionalnim interesima.

Pošto je Vlada Srbije do sada zaista činila sve što je bilo moguće, moje je uverenje da je bilo bolje ne odlagati pregovore. Takvim odlaganjem dolazimo u neprirodnu situaciju da interesi čitave jedne zemlje budu ugroženi zbog jednog čoveka. Ali, pošto je takva odluka već doneta, na nama je da i u ovim nepovoljnim okolnostima pronađemo rešenje. To je zadatak koji nam predstoji da završimo.

***

Jedna od retkih izjava Kostunice , sa kojima se slazem.................


Nema bog zna sta da se doda.............................Mladic = Problem za Srbiju
 
Neispavana:
Da vas pitaju, kao što vas ne pitaju, šta bi ste odgovorili - da li je Mladiću mesto na slobodi, ili u ćuzi, i to onoj haškoj ??

I zašto?

Ocigledno je da si neispavana, pa buncas.

P.S.

Je l' opet neka tema o Ratku, tj ispitivanje narodnog mnjenja

P.P.S.

Skoro me milicija privodila, zato sto sam se dopisivao sa drugarom, koji se zove Radovan a ja se potpisivao kao Ratko a dogovorili smo se da pisemo mobilnim malo sifrovano... i tako jedno mesec dana... bili tamo neki, moj do mojega, (verovatno BIA) a SUP-ovce iz mog mesta rekli: "e, Kazanova, 'ajde vise... kad te molimo, al' kad te molimo... ne kenjaj vise..." Ja im odgovorio da nisam kriv sto prate poruke preko mobilnog pa sam rekao/pripretio da cu tuziti Haskom sudu ove u Telekomu i Mobtelu sto nam zalaze u privatnost... ja uredno placam dopune a oni meni, nama, noz u ledja. Ako prestanu da nas prate, prestacemo i mi.
 
@Kazanova

Skoro me milicija privodila, zato sto sam se dopisivao sa drugarom, koji se zove Radovan a ja se potpisivao kao Ratko a dogovorili smo se da pisemo mobilnim malo sifrovano... i tako jedno mesec dana... bili tamo neki, moj do mojega, (verovatno BIA) a SUP-ovce iz mog mesta rekli: "e, Kazanova, 'ajde vise... kad te molimo, al' kad te molimo... ne kenjaj vise..." Ja im odgovorio da nisam kriv sto prate poruke preko mobilnog pa sam rekao/pripretio da cu tuziti Haskom sudu ove u Telekomu i Mobtelu sto nam zalaze u privatnost... ja uredno placam dopune a oni meni, nama, noz u ledja. Ako prestanu da nas prate, prestacemo i mi.

I??? :confused: :confused:

Kada si se probudio, bio si sav znojav??? :confused: :confused: :confused:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
Bolje nemoj mene da pitaju jer bi im rekao da je ista atmosfera bila i kad je bivsi predsednik trebalo da se isporuci. Receno ucinjeno i jel bolje? Ne osecam se kao Ratkov zatocenik vec kao neko koga stiskaju sa svih strana a ubedjuju da to mora tako zbog visih ciljeva i da je pravda za sve ista.A momci sa suprotne strane su ministri i funkcioneri a nasi sve do jednog zlocinci.ako je i za srbe mnogo je!
 
Jary:
Bolje nemoj mene da pitaju jer bi im rekao da je ista atmosfera bila i kad je bivsi predsednik trebalo da se isporuci. Receno ucinjeno i jel bolje? Ne osecam se kao Ratkov zatocenik vec kao neko koga stiskaju sa svih strana a ubedjuju da to mora tako zbog visih ciljeva i da je pravda za sve ista.A momci sa suprotne strane su ministri i funkcioneri a nasi sve do jednog zlocinci.ako je i za srbe mnogo je!
Eto, to bih im i ja rekla, kad bih odlucila da ishta kazem :razz: 8-)
 
Нека тај олош антисрпски и квазидемокртски кловнови прво ухвате овог ЗЛОЧИНЦА КОЈИ СЕ КРИЈЕ СВЕГА 57 ГОДИНА - а прочитајте шта је радио,
дакле нека прво њега ухвате у њиховим СМРДЉИВИМ ДЕМОКРАТСКИМ ДРЖАВАМА - А АКО НЕ МОГУ КАО ШТО СЕ ВИДИ 57 ГОДИНА ТО ДА УРАДЕ НЕКА СВИ ПОДНЕСУ ОСТАВКЕ - А НЕ ОВДЕ ДА ИЗМЕТАРЕ ...

April , 2006 -



Najduže bekstvo nacističkog zločinca



Doktor Hajm se uspešno krije 57 godina
Esesovac lekar Аribert Hajm u koncentracionom logoru Mauthauzen sadistički umorio stotine zatočenika i još zameće trag Doktor Аribert Hajm se po tajnim skrovištima krije već 57 godina. Duže nego i jedan drugi begunac koji je prednjačio u nacističkim zločinima tokom Drugog svetskog rata. Krije se zbog stravičnih dela koja je počinio u nacističkom koncentracionom logoru Mauthauzen, nedaleko od Linca u Аustriji, kao i u logoru Buhenvald blizu Vajmara.

Usled njegovih postupaka u Mauthauzenu je umrlo više od 300 zatočenika. Bio je najokrutniji među 36 lekara u logoru. U Mauthauzenu je bilo zatočeno 192.000 interniraca iz okupiranih evropskih zemalja, od njih je u logoru umrlo preko 122.000.

Stradalo dvanaest hiljada Jugoslovena

Na ulazu u logor na ploči je zabeleženo: „U Mauthauzenu je usmrćeno 12.893 lica iz Jugoslavije”. Svaki deveti zatočenik ubijen u Mauthauzenu bio je iz Jugoslavije.


Glavni istražitelj iz Centra „Simon Vizental” u Аustriji, Efraim Zurof je nedavno upozorio da se odbegli dr Hajm sada krije na Kanarskim ostrvima.

Preživeli zatočenik Hans Maršalek u svojoj posleratnoj knjizi „Istorija Mauthauzena” opisuje: „Doktor Hajm je uobičavao sledeće: usmrti zatočenika pa raskomada leš i preparira lobanju. Te lobanje poklanja svojim prijateljima ili kao ukras drži na pisaćem stolu. Jednom zatočeniku je na operacionom stolu istraživao da li ima pravilnu i zdravu vilicu. Onda ga je ubodom injekcije u srce usmrtio, odsekao glavu i na svoj način preparirao”.

Istoričar Ernst Kle u svojoj hronici o Аušvicu navodi: „Doktor Аribert Hajm je sadističkom praksom nadmašio sve lekare u koncentracionom logoru. Očevici su posvedočili da je stotine Jevreja zatočenika ubio injekcijom u srce. Položi zatočenika na operacioni sto, raspituje se o njegovoj rodbini a zatim, vežbe radi, ili iz dosade ili iz sadizma zatočenika raspori, izvadi jetru, povadi creva, iseče slezinu i iščupa srce. Jednom jevrejskom dečaku na operacionom stolu je saopštio zašto mora da umre: ’Zato što su Jevreji krivi za rat’. Drugom Jevrejinu je pred operaciju rekao: ’Pogledaj kakav ti je nos, tako nešto fireru nije potrebno’. I usmrtio ga.”


Očevidac Oto Klajnginter, sanitetski pomoćnik u logoru, ispričao je docnije: „Dr Hajm je zatočeniku odsekao glavu, pa je iskuvavao i onda preparirao ogoljenu vilicu”. Još kao dvadesetogodišnji student Аribert Hajm je 1935. stupio u nacističku stranku NSDАP, zatim se svrstao u SS odrede i dogurao do ranga SS kapetana.

Kanari umesto Nirnberga

Od aprila 1941. on je postavljen, kao povlašćeni esesovac, za lekara inspektora u koncentracionim logorima, najpre u Buhenvaldu zatim u Mauthauzenu. Kao sadista upoređivan je sa dr Mengeleom.

Posle kapitulacije Nemačke 1945. pomoću lažnih imena Hajm je umakao američkoj kontroli, menjao boravišta, bio lekarski asistent u Fridburgu, zatim u Manhajmu, pa u Baden-Badenu, uvek pod lažnim imenom, a 1962. kada je naslutio hapšenje izgubio se bez traga.

Nijedan od 36 lekara sadista iz Mauthauzena zbog počinjenih sadističkih zločina nije izveden pred saveznički Nirnberški tribunal posle rata.

Dušan Stojiljković imao je tek 19 godina kada je septembra 1944. poslednjim transportom iz logora na Banjici oteran u Mauthauzen. Podvrgavan je sadističkim eksperimentima logorskog lekara dr Hermana Rihtera. Prema svedočenju Hansa Maršaleka „dr Rihter je često vršio vivo eksperimente na potpuno zdravim zatočenicima. Podvrgavao ih je užasnim mučenjima. Hteo je da ustanovi koliko unesrećena osoba, kojoj je odstranio želudac, bubrege ili delove mozga može još da ostane u životu”.
Ozbiljne patnje u Mauthauzenu je podneo i LJubomir Zečević, koji od tih zlostavljanja ni danas ne može da se oslobodi.

Pred Međunarodnim tribunalom u Nirnbergu od 1945. do 1948. razmatrana su, pored ostalog, i zlodela nad zatočenicima u Mauthauzenu, ali nijedan od sadističkih lekara nije uopšte izveden pred sud.

Na glavnom procesu u Nirnbergu kolovođama Trećeg rajha (Geringu, Ribentropu, Kajtelu i ostalima), izrečeno je 11 smrtnih kazni koje su izvršene, trojica su oslobođena a ostali osuđeni na vremenske kazne koje su posle dve–tri godine bile sasvim ukinute. Taj proces je trajao samo 10,5 meseci.

Na ukupno 12 pratećih procesa nacističkim zločincima, lekarima, vojnim komandantima i drugima izricane su mahom kraće vremenske kazne.

Cela serija od ukupno 13 procesa nacističkim ratnim zločincima u Nirnbergu završila se za nepune tri godine, od 14. 11. 1945. do 27. 10. 1948. godine. А u Sheveningenu pred Međunarodnim haškim tribunalom suđenje samo jednom optuženiku iz Jugoslavije trajalo je četiri godine i jedan mesec. Jedan proces, i to nedovršen, trajao je duže nego svih 13 sudskih procesa u Nirnbergu.

Ironija je što islednici i istražitelji nisu u stanju da ni posle 57 godina uđu u trag beguncu dr Аribertu Hajmu. Nema istrage ni u Nemačkoj, ni u Аustriji. Samo 10 kilometara južno od nekadašnjeg logora Mauthauzen, gde su ugašeni životi preko 120.000 zatočenika, nalazi se selo čije ime glasi Haag. Zove se isto kao onaj Den Haag u Holandiji. Ironiji nema kraja.

Božidar Dikić

http://www.politika.co.yu/cyr/tekst.asp-t=28056&r=10.htm

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ПОСЛЕ ОВИХ ЧИЊЕНИЦА НАВЕДЕНИХ У ОВОМ ЧЛАНКУ СМАТРАМ ДА СВАКОМ ОНОМ КО УОПШТЕ ПОМЕНЕ ХАПШЕЊЕ И ИЗРУЧЕЊЕ МЛАДИЋА И КАРАЏИЋА - ТРЕБА РАЗБИТИ НОС !
 
eremita:
НА СЛОБОДИ, НАРАВНО ! ПА ЧАК И ДА ЈЕ ЗАИСТА ПОЧИНИО РАТНИ ЗЛОЧИН !


Znas,nekako sam cenio i pre ovoga da tvoj IQ nije bas nesto narocito. I ova zadnja recenica je to potvrdila. Sramota za tebe pre svega, ali iskreno da ti kazem i mene je sramota jer si predstavnik srpskog naroda.
 
Markelja:
Znas,nekako sam cenio i pre ovoga da tvoj IQ nije bas nesto narocito. I ova zadnja recenica je to potvrdila. Sramota za tebe pre svega, ali iskreno da ti kazem i mene je sramota jer si predstavnik srpskog naroda.


Пре него што наставиш да ме вређаш (а када добијеш натраг увреду трчиш код модератора да се жалиш и да кукаш) прочитај мој пост #21 који је у директној вези са мојим постом који тако простачки нападаш.

А што се тиче твоје "процене" IQ - за тебе имам само једну реч: СИКТЕР !
 

Back
Top