stafilococus

maps

Početnik
Poruka
31
Cerka mi ima 3,5 god i cesto ima bakteriju u nosu stafilococus, tada joj je zadebljana sluznica i jako tesko dise. Da li se to desava zbog bakterije?
Mazemo joj stanicid mast, a stanje je isto. Alergicna je na prasinu i grinje.
Zbog cega ima cesto zadebljanje sluznice i zacepljenost nosa?????
Unapred hvala!!!
 
Zacepljenost nosa i otezano disanje moze biti uzrokovano mnogim stvarima, alergijom, prisustvom treceg krajnika, devijacijom nosa pa i bakterijskom infekcijom.
Da li ste je vodili kod orl, radili alergoloske probe i da li se devojcice redovno rade brisevi nosa sa nalazom antibiograma?
Lepljiva tema "pre postavljanja teme,pitanja obavezno procitati..."
 
dr:
Zacepljenost nosa i otezano disanje moze biti uzrokovano mnogim stvarima, alergijom, prisustvom treceg krajnika, devijacijom nosa pa i bakterijskom infekcijom.
Da li ste je vodili kod orl, radili alergoloske probe i da li se devojcice redovno rade brisevi nosa sa nalazom antibiograma?
Lepljiva tema "pre postavljanja teme,pitanja obavezno procitati..."
Meni je moj prijatelj-pedijatar uvek govorio da se malom dtetu nikada ne vadi bris iz nosa, sa obrazlozenjem da tu ima svacega i da se to ne leci. Radi vec duze na jednoj decijoj klinici tako da sam morala da uvazim misljenje.
 
Radila sam na svoju ruku, a onda kada sam ga zvala da pitam sta da radim sa bakterijom on mi je rekao da nisam ni trebala da vadim.
Koliko sam ja shvatila podeljena su misljenja izmedju pulmologa i orl, prvi nisu za lecenje, a drugi jesu.
 
Ako dete ima problema ko sto ima vase dete onda taj problem treba i resavati, prema antibiogramu, adekvatnim lecenjem.
Stanicid je lek koji se i kod odraslih upotrebljava tek kad nista drugo ne uradi posao.
 
maps:
Cerka mi ima 3,5 god i cesto ima bakteriju u nosu stafilococus, tada joj je zadebljana sluznica i jako tesko dise. Da li se to desava zbog bakterije?

Koji stafilokok ima? Aureus ili koagulaza negativan?
Koagulaza negativan stafilokok je deo normalne mikroflore nosa i ne zahteva lečenje.
Čak, S. aureus, koji se smatra striktnim patogenom, može biti deo tranzitorne mikroflore kod 25-30% ljudi i kao takav ne izazivati nikakve simptome.
A neko eventualno lečenje najviše zavisi od procentualne zastupljenosti aureusa u odnosu na ostale normalno prisutne organizme u nosu, da li je izolovan u čistoj kulturi ili je njegov procenat mali, tj. ako je nađeno par kolonija.
Ali to sve zavisi od procene kliničara a u skladu sa kliničkom slikom.
 

Back
Top