Nei Pori - Grčka. Jel bio neko?

Bezveze je, sve ravno, golo, videla jednu polucrknutu palmu, kafici bukvalno zvrje prazni u sred sezone. Mesto bez i malo sarma, sklepano od apartmana. Jedina svetla tacka je restoran na kraju mesta (u sredini bazeni) sa grckom muzikom.
Plaza siroka, pici vetra, nosi ga u oci. Nigde drveta, travke. Popeces se dok dodjes do mora. Bljak...
 
:dash:

Cao narode,

zasto niko ko je bio u Nei Poriju nece, nama koji tek idemo da kaze kako je? Da li ima nekih igraonica ili bilo cega drugog gde bi klinci od 15 i 13 godina mogli da se zabave u vecernjim satima? Ne smem ni da pomislim sta cu ako nema. Ja idem u julu u vilu Sanja, ako neko zna nesto o toj vili neka napise, takodje, zanima me i kakva je snabdevenost u prodavnicama.......
Nadam se da ce neko da kaze svoje misljenje, plizzz:bye:
 
Za tinejdzere i nije neko posebno mesto.Ima kafica, restorana igraonica ne znam za tako vecu decu.Moja su bila mala 10 i 5.5 god.Vise je onako za odmor.Plaza je extra siroka i dugacka.Mi licno nismo nesto posebno odusevljeni tim mestom.I da znate da imate nenormalno mnogo komaraca i da su imuni na sve zivo Spremite sto vise sredstava protiv njih!Srecan put i lep odmor!:cao:
 
Za tinejdzere i nije neko posebno mesto.Ima kafica, restorana igraonica ne znam za tako vecu decu.Moja su bila mala 10 i 5.5 god.Vise je onako za odmor.Plaza je extra siroka i dugacka.Mi licno nismo nesto posebno odusevljeni tim mestom.I da znate da imate nenormalno mnogo komaraca i da su imuni na sve zivo Spremite sto vise sredstava protiv njih!Srecan put i lep odmor!:cao:

Hvala na odgovoru nmim,:lol:

za komarce sam cula, planiram da ponesem brdo autana i one tabletice sto se stavljaju u struju, jedino mi je zao sto ce verovatno da mi pokvare sedenje na terasi, ali videcu sta cu za to, da li one spirale, ili....videcu. Samo da sto pre prodje ovih mesec ipo i da mi krenemo. Vec mi sve sporije prolazi vreme......U svakom slucaju, hvala na odgovoru, cao:super:
 
Na Kritu su komarci bukvalno kao rode, jer je zabranjeno zaprašivanje zbog pčelara.
Plus su duž obale zasađeni bambusi visoki 5 metara radi sprečavanja da vetar koji duva sa mora nosi pesak sa obale na obližnje njive. Idealno stanište za komarce.

Živim na samoj obali gde ima najviše komaraca, i sve to rešavam tako što u obe sobe imam onaj aparat za komarce sa tečnošću koja isparava, i ne vadim ih is struje 24 sata. Jedna bočica mi traje oko mesec dana, košta 3 evra, ali ja NIKADA u mom stanu nisam video ni jednog komarca.
 
Nei Pori ima pedivnu veliku pecanu plazu, mesto koje je za odmor kao stvoreno.
Za klince ima par lepih parkova i igraonica sa igricama. Sto se tice snabdevanja
nema velikih marketa u samom mestu, ali Lidl je na ulasku u Leptokariju koja nije daleko,
sve ostalo je u gradu Larisi (od Outleta, Zare, Pume ..)koja je nabliza (oko 50km).
Larisa je lep grad tako da mozete otici na jednodnevni izlet. Ima lep amfiteatar u samom centru ma u ostalom treba videti ako ste u mogucnosti to jest ako ste autom nista nije daleko.Pozdrav svima!!!
 
Za mesec dana idem na letovanje u Nei Pori i bas me interesuje da li ima u samom mestu ili blizoj okolini(do 5km) nekog veceg i jeftinijeg marketa. Prosle godine sam bio u Nea Vrasni i bio sam odusevljen cenama u marketima. Primera radi tamo su cene piva 0,33 bile oko tridesetak centi, paket vode 6x1,5l oko 1,1 eura, pakovanje od 8 manjih sladoleda 2eura. Od nekih ljudi sam nacuo da tako nesto u Nei Poriju necu naci. Da li je to istina ili su to price nekih zlonamernih ljudi? Hvala unapred!!!
 
Nei Pori-NIKAD VISE,potrosio sam tonu Autana i nije pomagalo,mesto nije lose za porodicu ali uvece pomozi boze,kao u filmu strave i uzasa.UBILI SU NAS KOMARCI.Sin mi se vratio u Beograd sa preko 50 krasta od ujeda komaraca,fleka do fleke.Ne bih nikome preporucio,propast,ne smes nocu da otvoris prozor ili vrata od terase,udje njih milion u apartman,a na terasi ne mozes da sedis jer ces biti pojeden.Jos nisam u zivotu bio u takvom mestu (imam 40god.) na moru-STRASNO.Putujte u celu olimpsku regiju samo ne u Nei Pori.P.S.Razlog za komarce je zato sto je neka mocvara iza samog grada.
 
Ja sam se upravo vratila iz Nei Poria, bila sam u vili Eftimia i imam samo reci hvale. Mesto je malo i tiho, odlicno za one koji zele da se odmore a za one koji hoce lud provod tu je susedno mesto Platamonas udaljeno od Nei Poria 3 km, mozete vozicem a moze i peske plazom, u kome ima diskoteka, kafica i koje zivi 24 sata. Sto se tice komaraca bilo ih je ali ne toliko koliko sam na forumu procitala, Dovoljno je da imate aparat (mi smo ga imali u apartmanu) i da menjate tablete svaki dan. Super marketa imate dosta a cene su manje-vise kao i u Beogradu. Petkom je pijacni dan i mozete naci sve i svasta po nizim cenama nego u supermarketima. Restorani su odlicni kao i hrana (obavezno probajte musaku i giros koji je 2,5 eura) i cene su otprilike odo 15-ak eura za dvoje, pritom niste u obavezi da narucite pice jer dobijete bokal vode a posle vecere desert (obicno lubenicu), a u nekim restoranima dobijete kao aperitiv Uzo. Plaza je fenomenalna peskovita a more kristalno cisto i toplo (a ako se zagledate i ako nema oblaka mozete videti i sneg na Olimpu). Imate mnogo kafica duz plaze tako da suncobrane i lezaljke ne placate vec narucite pice (frape, coca-cola 4 eura) uz koje dobijete flasiranu vodu i obicno jedna lezaljka jedno pice mada zavisi od konobara nekad dvoje moze da prodje sa jednim. Takodje na plazi mozete kupiti srebro, CD-e, slike, haljine, uraditi tetovazu itd. jer ima mnogo crnaca koji defiluju plazom jedan za drugim i nude sve zivo mada te iste stvari mozete naci i u prodavnicama po istim ili nizim cenama. Postoje i internet igraonice za nesto starije kao i tobogani, skakalice za malu decu. Sto se tice telefoniranja najvise se isplati kupiti karticu YA koja kosta 3 euta i kupuje se u supermarketima jer sa njom imate 30 minuta razgovora na fiksni a 15-ak na mobilni. Ona funkcionise po principu koda koji dobijete na kartici i koji morate da ukucate svaki put kada zovete i samo pratite uputstva sa govornog automata (nebi trebalo da bude problem ako bar malo razumete engleski). Od izleta imate Meteore (20 eura), ostrvo Skijatos (mislim da je isto 20) i Grcko vece (18 eura) koje ne bi trebalo da propustite jer se tek tamo oseti pravi duh Grcke uz sirtaki i buzuki jer vise nema onih tradicionalnih taverni koje su bile simbol Grcke. I posebno da naglasim da su Grci izuzetno ljubazan narod a posebno kada cuju da ste iz Srbije a nekolicina cak i razume srpski tako da ni sporazumevanje nije problem. Pozdrav:bye:
 
Ана, хвала на исцрпним информацијама, надам се да ће бити корисне онима који би да иду...
Ја прошле године замало не одох тамо, јер сам чула речи хвале за Неи Пори, али сам отишла на друго место које бих такође радо препоручила свима...
 
U Nei Poriju mi se najvise svidja restoran koji je smesten izmedju nekoliko bazena i ima zivu muziku. Mesto nije nista posebno, ali ima vise kafica nego Pefkohori.
Sto se tice telefonske kartice, za 5 € imate 1 h i 10 minuta razgovora ili 30 minuta mobilnog. I ona funkcionise preko ukucavanja koda. Pocinje sa Face...Pazite, mojoj prijateljici su dali neku za 4 €, kojom se zove na klasican nacin i nema kod. Ja sam se svih 10 dana isprivacala, jedva sam potrosila impulse.
PIC_0116.jpg
 

Prilozi

  • PIC_0111.jpg
    PIC_0111.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:

Back
Top