Nei Pori - Grčka. Jel bio neko?

Jeste, Nei Pori, bila sam dva puta tamo. Plaza fantasticna, kilometrima duga, pescana, siroka, more predivno, peskovito. Mesto kao mesto i nije nesto narocito interesantno. Prilicno je dugacko, vise su isli u duzinu nego u sirinu, puno privatnih kuca....Imas setaliste pored mora gde su restorani, kafici, prodavnicice, pekarice, poslasticarnice, itd... Mislim da bas nije mnogo interesantan mladima za nocni zivot, ali mislim da ima neka diskoteka malo van grada. Kuce su uglavnom lepe, ne znam gde ides i preko koje agencije, e a jedina mana celog mesta je da je prepuno komaraca. Agencija Elnos tours iz Novog Sada ima lepe kuce, preko njih smo i isli, i preporucujem kucu Sanja koja je nova, ima i supermarket u okviru kuce, i zena (Sanja) je Novosadjanka udata za Grka, tako da imas i nekoga ko prica srpski. Blizu je plaza na kojoj nikad nije guzva jer je ogromna. Blizu je i Platamon, gradic do kojeg mozes autobusom, ili nekim vozicem (isti onaj kao na Adi Ciganliji), a fenomenalnim, klimatizovanim autobusom brzo stizes i do Paralije, Katerinija i do Soluna sa jedne, i Larise sa druge strane. Ako treba jos neko objasnjenje, javi
 
Ja sam prosle godine bila u Nei Poriu. grad je skroz ok. nemoj da ocekujes tipican grcki gradic sa uzanim ulicicama, grckim kucama... Nei Pori je namenski gradjen turististicki grad, sirokih ulica (pa nema guzve), dosta radnjica, dugacko setaliste, ciste plaze. Cene su normalne mislim da mogu da se uporede sa Paralijom. Postoji mogucnost iznajmljivanja kola, motora, biciklova. Organizuju se izleti u Solun (waterlend), meteori i ostrvo Skijatos.
Pored Nei Poria (3km) je mali gradic (tipicno Grcki). Platamon je mali ribarski grad sa uznim ulicama, malim lepo uradjenim centrom i guzvom:)
 
uplatila sam letovanje od 10. do 20.jula, nisam nikad ranije isla.
znam da je plaza prostrana i da, nadam se, nema guzve.
interesuje me da li je uvece prohladno? da li da nosim duge rukave i da li da uzimamo klimu, zbog spavanja nocu?

znam da se nei pori vec spominjao, ali se nadam da ne preterujem...

cula sam da u samom mestu nema diskoteka, pa se nadam da nije velika guzva, provod, ludilo... to ne volim. ima puno nasih (srba)?

unapred, molto grazie :)
 
nei%20poriwf.jpg
 
Ja sam bio u Leptokariji, koja je nekoliko kilometara udaljena od Nei Porija i nisu mi u junu trebali dugacki rukavi, pa nece ni tebi u julu pretpostavljam. Svratio sam jedan dan u Nei Pori i svideo mi se. Nema poznatijih diskoteka tamo, plaza je OK. Preporucujem obilazak Leptokarije koja je udaljena 5 km. A ako pozelis u diskoteku, najbolja u kraju je Shark (u mestu Litohoro) koja ima 4 kluba u okviru sebe razlicito uredjena i na samoj je plazi u nivoima sa pogledom na reflektorina osvetljeno svetlo zeleno more.
Lep provod!!!
 
stsuki:
Da li neko zna kakav je princip iznajmljivanja suncobrana i lezaljki u Nei Poriju? Da li se placaju ili kupis pice u kaficu, a ovo free? I kakve su generalno cene klope, ****? Jel ima neki bus do Platamona ili moze i peske?
Platamon ti je jedno te isto shto i NEI PORI. Plazom su skoro spojeni kao Paralia i Olimpik bich. Nema svrhe paliti kola. To ti je 2-3 km maksimum koliko se secam a bio sam pre 10-tak godina !
 
Vila u kojoj sam ja letovao 2 godine se zvala GEORGINO. U prizemlju vile je zlatarska radnja koju drzi vlasnik vile koji se takodje zove Georgino. Alo letijesh kod njega u apartmanu dace ti veliki popust na zlato-iz poshtovanja prema turistima. To sam licno iskusio a i da nije zlata Georgino je korektan kao gazda. Vila mu se nalazi pored tobogana. 2-3 vila od tobogana prema Platamonu. Pishe na vili GEORGINO. Neznam dali josh imam njegovu vizit kartu ali i da imam neznam koliko bi se sporazumeli. Pozz
 
Ovde na slici, a i na slikama iz kataloga, nigde ne vidim lezaljke i suncobrane za iznajmljivanje, sve mi deluje kao da su to privatni suncobrani od turista. Kakva je situacija sa tim, jel moras obavezno da nosis svoj suncobran, ili ima kafica gde mozes za dz da koristis, ako porucis pice?
 
Ja sam bila pre dve godine u Nei Poriju i mesto je lepo, novo, kao sto mu ime kaze. Ko hoce provod, blizu je Platamon (moze i pesice, ima par km), ali tamo nisu lepe plaze i prostrane kao u Nei Poiju. Ima na kraju (prema Platamonu) restorancic uz obalu sa bazenom, gde mozete samo naruciti pice i kupati se. Nista posebno, ali bazence je super :)
A pazite sta nam se desilo. U to vreme kada smo mi bili (nas-verovali ili ne 22oje) Grci su pobedili u nekom prvenstvu, ne znam kakvom zaista i ovi muski su se radovali sa Grcima i dobili besplatno pice, a jedno vece kada smo ''mi zenske'' izasle i uzele extra koktele (tada su bili 6 eura) Plava Laguna vlasnici su rekli da ako ustanemo da igramo nece da nam naplate nista, a mi curke nismo, ne znam zasto, ali extra je bilo. Sve u svemu, ima i boljih mesta, ali nije ni ovo lose. Planiram posle posete ovih ostrva da sledece god. opet dodjem u Nei Pori sa drustvom.
 
Trazi smestaj sto dalje od crkve. Svako jutro se deru iz crkve. Porodicno mesto, porodice sa decom. Siroka i duga plaza kao i setaliste. Ima jedan kafic koji radi celu noc i tu svi izlaze. Nije mesto za provod, nego za odmor. U diskoteke ides u drugo mesto, 10 eura je ulaz u diskoteku.
 

Back
Top