Domen

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Ljudi, dajte neke predloge za domen koji bi trebalo u buduce da predstavlja ostatak zemljice.
Strucnjaci kazu da bi bilo dobro da pocinje sa "S", ali nam je izbor, silom prilika, odvratno suzen. Smesno je koristiti stari jer je odavno neprepoznatljiv, a novi...
Ima te li kakvih predloga na tu temu?
 
slabo tu ima prostora.
Ne znam da li je moguce imati tri slova.
Evo kako izgleda popunjenost.

.sa – Saudi Arabia
.sb – Solomon Islands
.sc – Seychelles
.sd – Sudan
.se – Sweden
.sg – Singapore
.sh – Saint Helena
.si – Slovenia
.sj – Svalbard and Jan Mayen Islands
.sk – Slovak Republic
.sl – Sierra Leone
.sm – San Marino
.sn – Senegal
.so – Somalia
.sr – Suriname
.st – Sao Tome and Principe
.sv – El Salvador
.sy – Syrian Arab Republic
.sz – Swaziland

Nama bi najvise odgovaralo .sr ali to drzi surinami. Doduse oni su ekstra mali i mozda nesto moze da se uradi po tom pitanju (da delimo domen)


.rs je slobodan domen ali mene to vise asocira na Republika Srpska nego na Srbija
 
Pitanje je kako biti kreativan sa samo par karaktera... Mada, ni meni nije jasno da li je moguce koristiti vise od dva karaktera... ali kako sam skapirao izgleda da nije.
 
nikodim:
Ljudi, dajte neke predloge za domen koji bi trebalo u buduce da predstavlja ostatak zemljice.
Strucnjaci kazu da bi bilo dobro da pocinje sa "S", ali nam je izbor, silom prilika, odvratno suzen. Smesno je koristiti stari jer je odavno neprepoznatljiv, a novi...
Ima te li kakvih predloga na tu temu?
ja bih zadrzala yu...navikla sam,a i oni ostali na s su glupavi...a rs i mene asocira na republika srpska :roll:
 
Banshee:
ja bih zadrzala yu...navikla sam,a i oni ostali na s su glupavi...a rs i mene asocira na republika srpska :roll:


Pazi... vecina softvera koji ti nudi nekakav setup gde biras zemlju, iako novijeg datuma, jos uvek imaju Yugoslavia. Ili neke aplikacije na netu... Ipak, mi vise nismo Juga, tacnije odavno to nismo... imali smo domen scg ali ga niko nije koristio...
 

Back
Top