Telekineza ili telepatija

A objasni mi "preko chega" bi to ishlo?

Evo moje misljenje, ali prvo da kazem da ne poznajem tu oblasti "prirode", ako bi telekineza ili telpatija i bila moguca, to bi se moglo objasniti preko talasa, mozdanih talasa elektromangentih i ultramikro talasa koji cine te mozdane talase. E sad verovatno bi se sve svodilo na sofisticiranu fiziku, na uticajma frekvencija.
No, ovo je nesto sto meni cisto pada na pamet kako bih to objasnio kao neko ko je bas neupucen u to.

Postoji li neko kome je ovo zaista poslo za rukom ali ne ukljucujuci prljave trkive Urija Gelera jer on je samo obican iluzionista koji ima novca i vremena za sudnicu.???
Zna li neko nesto sa naucne strane o ovim fenomenima?
 
Ja ne znam ali, definitivno sam imala par neobjasnjivih iskustava...Npr. postoji neshto shto ja zovem "glasne misli". To mi se dogodilo milion puta u oba smera. To je kad bi bash, bash neshto rekla, pa odustanem iz bilo kog razloga, a u vec sledecem trenutku sagovornik te pita, shta si rekla? Ja tad kazem nishta, nishta, glasne misli....Zatim oni snazni osecaji da ce te nekog videti pa ga zaista i vidite. Naravno sve se moze podvesti pod sluchajnost, ali u tim trenucima to nimalo ne izgleda tako...Ono shto definitivno znam je da mi jako malo znamo o nashem nervnom sistemu...Proximo pisacu ti uskoro, imala sam neku frku...
 
meni se desavalo nesto slicno vise puta,evo jednog jutra kad sam krenuo u skolu pomislim na jednu temu(ovog foruma)o kojoj sam pre 3 god. pricao drugu i kada sam dosao u skolu on mi je iz cista mira pomenuo to iako nismo o njoj pricali godinama...
 
proximo:
Osnovna dva nacina delovanja sile jesu preko polja i na daljinu. To bi trebalo detaljno ispitati jer Andromeda ako te ne mrzi da ne kopamo i pisemo sad fiziku ovde ok?
Ma sve je to OK, ali i pojam fizickog polja u sebi sadrzi odredjene apstrakcije.
U svakom slucaju za telepatiju je izvrsen eksperiment gde je jedan od ucesnika bio u podmornici (pod vodom) a drugi (cini mi se) u avionu. Oni su pokusali razmeniti odredjene ,,misli" i u tome su znacajno uspeli. O ovom sam davno citao i ne secam se detalja, ali se secam da je to pisalo u nekom ozbiljnom casopisu (ako takvi uopste i postoje).
Poz....
 
Ma sve je to OK, ali i pojam fizickog polja u sebi sadrzi odredjene apstrakcije.
U svakom slucaju za telepatiju je izvrsen eksperiment gde je jedan od ucesnika bio u podmornici (pod vodom) a drugi (cini mi se) u avionu. Oni su pokusali razmeniti odredjene ,,misli" i u tome su znacajno uspeli. O ovom sam davno citao i ne secam se detalja, ali se secam da je to pisalo u nekom ozbiljnom casopisu (ako takvi uopste i postoje).
Poz....

Ne znam zaista nista posebno o ovome. I ovo sto si rekla sada za mene je potpuno novo jer nisam se ranije nesto posebno zanimao za ovu oblast ljudskog uma. Jel mozes da nadjes taj clanak gde si to procitala ako te ne mrzi bio bih ti zahvalan?
 
O pomenutom eksperimentu sam i sam citao pre par godina i naravno da je telepatija dokazana samo je za obicnog coveka tesko da je kontrolise. Verujem da se vecini desilo da u sebi pevusi neku pesmu i da u bas tom trenutku neko ko je pored vas pocne da je peva naglas ili krene na nekom mediju.
Ozbiljna naucna dostignuca na ovom polju se drze u strogoj tajnosti i daleko od siroke javnosti jer se smatra da da bi dekodiranje ove pojave moglo da posluzi u vojne svrhe mocnih sila za manipulaciju protivnickom vojskom i za upravljanjem sirokih narodnih masa.
Jedan nas pukovnik nemogu trenutno da se setim njegovog imena napisao je knjigu o ovom fenomenu gde je opisao ovaj fenomen cak govori i o dostignucima koja su kod nas postignuta na tom polju koja su zaista fascinantna, pa mozemo samo da predpostavljamo dokle su otisli oni koji su hiljadama puta razvijeniji i opremljeniji od nas.
 
ogic:
O pomenutom eksperimentu sam i sam citao pre par godina i naravno da je telepatija dokazana
Naravno da nije. Ne postoji ni jedan prihvatljiv dokaz. Svi navodni dokazi koji su se do sada pojavili su odbacenih iz raznih razloga, pocevsi od ociglednih prevara do lose postavljenih uslova i loseg izvodjenja eksperimenta.
samo je za obicnog coveka tesko da je kontrolise. Verujem da se vecini desilo da u sebi pevusi neku pesmu i da u bas tom trenutku neko ko je pored vas pocne da je peva naglas ili krene na nekom mediju.
To nije telepatja. Zasto si ti poceo da pevusis bas tu pesmu? Slucajno si izabrao? Ne verujem. Verovatnije je da te nesto podsetilo na nju. Isti uzrok je mogao da deluje i na drugu osobu u blizini, a mozda i nisi pevusio samo u sebi.

Ozbiljna naucna dostignuca na ovom polju se drze u strogoj tajnosti i daleko od siroke javnosti jer se smatra da da bi dekodiranje ove pojave moglo da posluzi u vojne svrhe mocnih sila za manipulaciju protivnickom vojskom i za upravljanjem sirokih narodnih masa.
Ma daj. Da neko stvarno ima dostignuca u toj oblasti to bi prvo bile te mocne sile tako da je besmisleno govoriti da se nesta skriva da one to ne bi upotrebile.
 

Back
Top