Ventilator na kucistu?

clan

Primećen član
Poruka
514
Stavio sam na kucistu sa prednje strane (znaci strana gde se pali kompjuter) dole ventilator ali tako sam ga stavio da uduvava vazduh u kuciste a ne da izduvava, pa da pitam za svaki slucaj da li je tako pravilno? Inace imam obicno kung fu kuciste, samo tu gde sam ga stavio tu se pali tako da nemoze da se isece kuciste, tako da je ispred tog ventilatora maska od kucista... pa neznam sad koliko mu znaci taj ventilator.
I jos nesto me zanima da li ventilator na procesoru gura vazduh u njega ili izbacuje tj izvlaci napolje vazduh?

P.S. Preporucite mi neki tih ventilator na kucistu koji izduvava vazduh recimo do 500din, mogu da mu se stave 2 velicine sada ovaj trenutno sto mu stoji mislim da je od 8cm ali celom duzinom je 11.5cm, a ovaj drugi sto bi mogao da se stavi merio sam na kucistu bi bio 12cm celom duzinom od srafa do srafa, mozda koji milimetar preko pa neznam taj drugi od koliko je cm ustvari? Ovaj sto je trenutno na njemu ima oznaku TFD-8025M12S.
 
clan:
Stavio sam na kucistu sa prednje strane (znaci strana gde se pali kompjuter) dole ventilator ali tako sam ga stavio da uduvava vazduh u kuciste a ne da izduvava, pa da pitam za svaki slucaj da li je tako pravilno? Inace imam obicno kung fu kuciste, samo tu gde sam ga stavio tu se pali tako da nemoze da se isece kuciste, tako da je ispred tog ventilatora maska od kucista... pa neznam sad koliko mu znaci taj ventilator.

Samo dzabe trosis struju.

clan:
I jos nesto me zanima da li ventilator na procesoru gura vazduh u njega ili izbacuje tj izvlaci napolje vazduh?

gura vazduh u njega


clan:
P.S. Preporucite mi neki tih ventilator na kucistu koji izduvava vazduh recimo do 500din, mogu da mu se stave 2 velicine sada ovaj trenutno sto mu stoji mislim da je od 8cm ali celom duzinom je 11.5cm, a ovaj drugi sto bi mogao da se stavi merio sam na kucistu bi bio 12cm celom duzinom od srafa do srafa, mozda koji milimetar preko pa neznam taj drugi od koliko je cm ustvari? Ovaj sto je trenutno na njemu ima oznaku TFD-8025M12S.

To je Titan 8cm. 8 cm je standardna velicina za danashnja kucishta.

Cena tog Titana je 4-5 evra. Tu je negde i Chieftec. Kung fu oko 3.
 
doslo je do nekih nesporazuma..
Ovako.
Ventilator sa procesora izduvava toplotu sa njega (tacnije sa hladnjaka) i prakticno je gura u kuciste. Zato se postavljaju ventilatori na kuciste.
Ventilator na kucistu sluzi za cirkulaciju vazduha spreda ka pozadi tako ste se spreda stavlja ventilator koji uduvava vazduh u kuciste a pozadi koji izduvava (premda nemaju sva kucista i prednji i zadnji ventilator vec samo prednji) Taj zadnji ventilator ne treba mesati sa ventilatorom koji se nalazi u napajanju.
 
tab503:
Ventilator sa procesora izduvava toplotu sa njega (tacnije sa hladnjaka) i prakticno je gura u kuciste.
Ne bih se slozio sa tobom, Ventilator na hladnjaku procesora duva vazduh ka procesoru jer ne bi imalo efekta kad bi izvlacio vrucinu, poenta je u tome da ventilator ohladi hladnjak a hladnjak procesor, zato inace i sluze ona silna rebarca na hladnjaku, posto ventilator duva u njega da ima gde vazduh da se sklanja, stoga ja mislim da bi bilo bolje da ti taj ventilator na kucistu izvlaci vazduh da se procesor ne bi hladio toplim vazduhom iznutra, a unutra ce vazduh uci vec nekako, nije kuciste hermeticki zatvoreno, ali bi bilo lepo da imas jos jedan ventilator koji ce da uvlaci svez hladan vazduh spolja. Nego gledaj ti da taj ventilator stavis negde sa strane ili pozadi da ti ne bi kvario frizuru kad palis komp.
 
Kako to?
Imam 2 kulera na procesoru i nijedan od njih ne duva ni ka procesoru, niti od procesora, vec nekako iznad njega :lol:

take a look
star-ice.jpg




Jozza onaj tekst ti je dobar, jos bih samo dodao, ako postoji mogucnost sa strana kucista (na ovom mom chieftecu je moguce dodati dve "devetke") da treba i tu nabudziti kuler(e) i to tako da sa prednje strane (one koja gleda u lice maticne i ostalih uredjaja) staviti da uduvava hladan vazduh, a sa druge strane da izduvava.
Ovim se postize to da CPU dobija direktno hladan vazduh spolja, a i ostatak kucista se hladi (najvise maticna).
 
Ja ne znam sta da radim sa tim ventilatorom.
Kada upalim komp cuje se kao traktor,cistio sam ga ne vredi.
Odnesem ga u servis da oni ociste, dodjem kuci radi normalno sutradan opet isto.
Nemam pojma dal steti to nesto radu racunara ili samo meni kida zivce.
 

Back
Top