OPTUZBA !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ArminCENGIC

Početnik
Poruka
49
Na osobnu paznju

KARLE DEL PONTE
TPI



Exelencijo,

Vec nekoliko mjeseci se trudim, -preko razlicitih lokalnih i europskih institucija-, da ispravim jednu nepravdu; - uzalud !
Krajem novembra prosle godine, dakle, u toku predavanja « Da li je moguce smiriti tenzije ? », u lijeskoj asocijaciji KLAN, ja sam javno optuzio gospodina Namika BUKVICA, aktuelno visokoplaciranog u bosanskoj administraciji, za : organizaciju kriminalnih djela protiv covjecnosti, pripremanje kolektivne egzekucije pravoslavnih civila u Sarajevu, za ilegalno naoruzavanja (protiv internacionalnog embarga) i za komplot cija je namjera izazivanje rata…

Pisani izvjestaj sa ovog predavanja (u dosieu « la prEUve ! », dokaz) i audio kasetu na kojoj je snimljena moja optuzba, odmah zatim sam poslao gospodinu Sven ALKALAJ, ambasadoru BiH u Belgiji.
Od njega sam zatrazio da pozove, preko BiH institucija, gospodina BUKVICA na odgovornost.

Neobjasnjivo ; gospodin ALKALAJ uopste ne reaguje !

Vise puta sam telefonirao u ambasadu ; ALKALAJEVA sekretarica mi je rekla da je dosie « la prEUve ! » kod Velida (atashe), bez dodatnih objasnjenja.

Buduci da oni nisu reagovali zelio sam angazovati/obavijestiti (preko elektricne poste) i autoritete u Republici Srpskoj : sefa kabineta vlade, gospodina NESKOVICA. Vise pisanih poruka nisu naisle na bilo kakav odziv ( ?!).

Zatim sam zatrazio intervenciju gospodina Fratinija, europskog komesara za sigurnost ; nakon sto je examinirao « la prEUve ! » odgovorio mi je da nije kompetentan.

Neke od belgijskih institucija su bile takodjer informisane ;-bez ikakve reakcije !

Prije nego sto cu optuziti BUKVICA, primjetio sam, ovdje u Belgiji, maglovito ponasanje nekih djamijà; posebno djamije u Lijezu “Al Mouwahidin”.

Sektaska ideologija (wahabizam) te djamije, koju sam jedno vrijeme frekventirao, me je podsjetila na rat : predavanja za svaku kritiku, ekonomske malverzacije, regrutovanje naivnih…-uvidio sam da, uporedjujuci diskusije u ovoj djamiji sa homolognim iu Sarajevu (BUKVIC), uoci rata, zakljucio sam da nam se i ovdje sprema balkanski scenario.

Plus, BUKVICI su privilegovana familja od strane prowahabijskih krugova ; oni su, takodjer, prije rata, regrutovali narod po Sarajevu, i oni su pripovijedali mrznju prema ostalima,…

Zasto ja nisam optuzio BUKVICA ranije ?

Usuditi se, prije svegan nije nimalo lako, ali, ja sam to morao uraditi…
Da, u protivnom, u perspektivi, ja cu biti otjeran i iz Belgije.

Ono sto me brine, sada, je to sto djelovanje ovih sekti, ima svoje zastitnike unutar bosanskih i belgijskih institucija, oni, njihovi zastitnici, vrce opstrukciju svih inicijativa protiv njihove konspiracije koja za cilj ima “sok civilizacija” danas, i onda, u Bosni, medjureligijski rat.
Kada sam prosle godine manifestirao pred pred pomenutom djamijom, promovisuci objektive moje asocijacije (Mir , Smirivanje tenzija…), bio sam uhapsen i, bez ikakvog objasnjenja, odveden u bolnicu; poslije deset dana sudije tribunala za Mir su nasli da je moje zadrzavanje u bolnici bilo neispravno ( pogledati dokumenat u annexu) zatim sam izasao.
Zeljeli su, lokalne vlasti, da atribuiraju debilitet meni i objektivima moje asocijacije, -uzalud!

Tu sam shvatio da promovisati Mir, danas, u Europi , moze biti opasno ali da je imperativ.

Zatim, poslije duzeg razmisljanja, odlucio sam da prekinem tisinu; u stvari da razotkrijem sve ono sto znam o dogadjanjima prije i u toku rata u Bosni.

Ja to moram napraviti zbog Mira, zbog buducnosti mog sina u Sarajevu, zbog svih patnji koje su pretrpili stanovnici Balkana, zbog ometanja buducih ratnih konspiracija, zbog kontribuiranja rekoncilacije narodà, zbog stabilisanja istine, zbog, na kraju, ponasanja za svaku osudu pojedinih hulja koji su isprovocirali kolektivnu bosansku tragediju.

Sa ovim aktom, dakle, ja Armin CENGIC

OPTUZUJEM

Gospodina Namika BUKVICA, da mi je naredio, osobno, eliminiaciju koliko je moguce vise pravoslavnih civila u Sarajevu, prije rata ‚92-uge. I, takodjer da je organizovao uvoz oruzja potrebnog za taj plan.


Takodjer, stavljam se na raspolaganje da

SVJEDOCIM

U sljedecim slucajevima:

-postojanju kolektivnih sakupljalista mrtvih civila (adrese, svjedoci…) ;
-postojanju torturà nad pravoslavnim civilima (adrese , svjedoci,…) ;
-svjedocenje o neljudskom ponasanju pojedinih bandi organizovanih od BUKVICEVIH istomisljenika, ’92-uge i pocetkom ’93-ce ;

Pocetkom ’93-ce, protivan ratnoj strategiji bosanske nomenklature, ja sam desertirao, u Italiju. Tamo sam se, istina je snalazio kako sam znao i umjeo; ponaka je to bilo na nacin koji nije konforman zakonu; ali, bas zbog te moje sposobnosti u “snalazenju” BUKVIC je pokusao da me regrutira u svoj plan. Uostalom, excelencijo, Vi znate da u komandnom kadru, u Sarajevu, u toku rata, nije bilo , ili su bili rijetkost, oni koji su imalo CV cist.

U svakom slucaju ja sam se danas reformiso i od ’94-te do danas nemam nikakav problem sa zakonom; u Belgiji sam stekao zvanje medjukulturalnog pratioca i angazovao sam se u kulturno socijalnim aktivnostima…


Na kraju, zelim traziti od vas dvije stvari ; da pristupite ovom slucaju sa strogocom koju on zahtijeva i drugi je da me stavite pod zastitu.

U im mira, pomirenja medju narodima, balkanske golgote, ljudskih prava…ocekujem da me kontaktirate.

Primite puno pozdrava

Admin. Asocijacije « Unija u Zajednistvu »
Liege,14-05-2006 Armin CENGIC




Potvrda : - RR 483 08881 7 BE - od 15-05-2006 preporuceno nije stigla u Hag (?!)
Potvrda : -RR 483 08974 1 BE- od 29-05-2006 kojom je ponovo poslana optuznica





Na osobnu paznju
POLICIJSKOG KOMISARIJATA
I policijskog inspektora
SMETS Jean-Luc-a


Objekat: KOMUNIKACIJA


Gospodine,
Ja sam se presentiro u vas komesarijat u ulici Violette br 8, u petak 19-og maja, da prijavim recidivitet ( u neslanju nasih pisama) gradske poste sa Trga Marché ( odmah pored gradonacelnikovog ureda).

Objasnjavajuci vasim kolegama situaciju, toga dana, rekao sam im da sam dobio od vas “poziv” da se presentiram u vas biro , u utorak 23-eg maja.

Vase kolege su vas pozvale, i, kada ste stiglu u biro i vama sam objasnio da su mnogobrojna pisma, moja i od asocijacije ciji sam administrator ( Unija u Razlicitostima”), neobjasnjivo,- nestala . Vi ste mi rekli : “u utorak ti se trebas javiti ovdje, tada cemo pricati, izmedju ostalog i o tome”. To jest : o posti .
Ja sam vam onda urucio fotokopiju moje prijave (ndr Namika BUKVICA) poslane u Medjunarodni Sud u Hagu.

Posteno govoreci, nadao sam se da ce, -prijaviti osobe koje su ukrvavile ruke, znaci, ratne kriminalce-, biti rekompensirano (nagradjeno) na drugi nacin ...

U utorak sam dosao na vrijeme u vas biro ; kad smo zavrsili ispitivanje po pitanju proslogodisnje episode ( “Union u Razlicitostima”/Mmme CELIC, atase od gradonacelnika), izlazeci, ja sam se zaustavio na recepciji, zeleci prijaviti postu.
Opet, vi i vas kolega, g. Leclerk, mi to niste dozvolili, demonstrirajuci, prilikom toga, veliku netoleranciju; vi ste me, u stvari, na nimalo ljubazan nacin, odvukli u prostor rezervisan za uhapsene osobe. Tamo sam proveo 3 h, cekajuci, kako ste me obavijestili, odluku Procuratora.

Vise mi je puta toga dana sa vase strane, gospodine SMETS, bilo prijeceno « bolnicom » (aluzija na ilegalno kaznjavanje kojem sam bio zrtva u novembru, prosle godine).

Poslije ste me na silu izveli iz komisarijata ; ne dozvoljavajuci mi da prijavim postu.
Tacno je, s tim u vezi, da ste me savjetovali da opet odem kod direktora poste.

Buduci da ja postujem belgijske institucije ja cu jos jednom kontaktirati direktora; pismeno.
U dodatku ovom pismu imate fotokopije moje pisane intervencije direktoru.
Gledajuci na vaznost subjekta, - prijava u TPI i moja protekcija - , ne zeleci vam smetati, ja vam saljem ovu oficijalnu komunikaciju o signalizaciji adresiranoj direktoru poste.
Budite pozdravljeni.

Liège 29-05-2006 Armin CENGIC
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top