Sta vi smatrate za CAST?

А шта мислите сви,да ли је част довољно заступљена у Србији и да ли нам уопште треба?
Ја мислим да би част формирала јачи дух и личност сваког појединца.Ствар је у мислима,ако мислите часно часно ће те и радети и боље ћете живети.Највећи проблем је што су многи користили термин част да оправдају злочин,тако да је у задњих 10 и више година част сматрана за изговор и фолирање злозинца.
 
Cast je ono sto vise ne postoji, odavno. I koja crna cast u Srbiji u zadnjih 10 godina. Jesam ja to pogresila forum i dosla na politiku?
Inace cascu je nekada bio opravdano i ubistvo, kao sto je krvna osveta, odbrana casti zenskog clana porodice. Nekada su se ljudi borili za velike i prave ideale.
 
S_K_V_O:
na stranu sto se ne slazem, zanima me sta sta je to cojstvo? onako otprilike bar. stalno sam se to pitala...

Pa to je kada ono junak sjashe sa konja onako sav gizdav u sjajnom oklopu sto bode ochi zlotvorima, skine shlem, pomazi konja desnicom, pa se uvati za brk junacki i skenira mladu djevu koja mu je medovine donela.
Onda je scepa za sisu.
 
AntunTun:
ako ja recimo ubijam stare i onemotjale iz principa...nebitno kakvog...dal sam ja chasan chovek?...

U moj boze , dzedaji ne ubijaju onemocale i matore... (snizava ton svog glasa i izvlaci te iz toka reke rulje ulicne, odvodi u sporednu slepu ulicu, govori: 'Evo ti!' ,pruza skracenu verziju svetlosne sablje 'ako te neki starkelja forest gump pogleda zlo, a ti ga kauterizujes, podmetni i reci 'To je bio sith gospodar! skrivao se u obliznjem starackom domu')
 
daj livija...najbanalniji primeri postoje da se ljudi odreknu necega iz motiva koji nisu sebicni...nazovimo to i visim interesima...neces to da radis 24/7/365 ali ima primera i sitnih i za divljenje...
meni bi uzasno bilo da razmisljam da su ljudi zli i da sve rade samo iz sebicnost...
 

Back
Top