Durex Extrasafe - samo marketinski trik?

pitamse

Početnik
Poruka
10
Posle malog istrazivanja po internetu, otkrila sam da Durex Extrasafe ima Nonoxynol-9 spermicid, koji prema istrazivanjima WHO nema nikakvog pozitivnog dejstva. Pored toga, izaziva iritacije, pa pretpostavljam da je konstantno peckanje prilikom odnosa, koje nekada prerasta i u bol posledica toga.
Zanima me koji kondomi su najbolji obzirom na prethodno pomenute cinjenice, drugim recima, zanimaju me iskustva drugih ljudi i strucno misljenje. Koliko se da zakljuciti, Durex classic mu dodju najbolje resenje...

Korisan link odakle sam pokupila informaciju (a ima ih jos, google durex spermicide irritation)
 
Da, veliki broj zena se zali na peckanje i svrab nakon koriscenja kondoma sa Nonoxynol-9 spermicidom, koji se nalazi ne samo na kondomu nego i na ab filmovima...
Ako ti smeta ova supstanca jednostavno uzmi kondom koji nema istu.
Licno mislim da postoje daleko bolji kondomi nego sto su durex ali to je vec malo stvar i reklame.
 
Hm, zanimljivo. Logicno se namece sledece pitanje: da li ostali Durex kondomi stvaraju ovakve probleme? Koji su to drugi podjednako dobri ili bolji? Iskreno ne podlezem marketingu, jednostavna iskustva okoline pokazuju da su Durex kondomi najbolje resenje. Volela bih da postoji alternativa...

Hvala :)
 
Peckanje, ponekad prilicno prilikom odnosa. Uvek sam koristila Durex Extrasafe pa me zanima da li Classic na primer poruzrokuje iste probleme. Pored toga, interesuje me da li je zaista istina da su Durex kondomi najbolji i ako nisu, preporuka za druge iz licnog iskustva narano.
E da, da li su oni Durex super tanki, extra lubrikovani takodje problematicni (da li izazivaju peckanje i sl)? koji procenat zena je alergican na latex?
 
Ne verujem da se radi o alegiji na latex iz prostog razloga sto bi onda burno reagovala na sve sto u sebi ima latex, jednostavno uzmi kondom koji nema spermicid u sebi.
Za mene je svaki kondom koji ne puca ,ne spada i ne zulja dobar kondom,druga je stvar sta ti trazis da kondom poseduje od svojih pratecih efekata.
 
dr:
Meni licno romed kondomi odgovaraju.

Takodje.U pocetku sam se i ja primao na Durex,kao najbolji su itd,ali i on isto puca kao i svi,a i imao sam problema sto je vrlo interesandrno svrab se javljao kod mene a ne kod devojke,i onda sam poceo da uzimama Romed,jeftini su,kvalitetni,lubrikovani,i za sad me nikad nije izdao,niti su se javili neki sporedni efekti,tako da mozes da probas njih,a ako bas zelis neki antispermicit,kupi ga posebno.
 
Hm, vidis, Romed je nekada pucao i te kako, dok za sada ni jedan, slovima ni jedan, Durex nije pukao. Sta vise, jos malo sam istrazivala i dosla do podataka da je Durex jedan od retkih koji svaki kondom testira. Treba pomenuti i to da su korisceni strogo kako bi trebalo, znaci bez vazduha i sl. Sve u svemu interesantno :)
 

Back
Top