persijska macka

martyisab

Početnik
Poruka
1
Posetite http://www.nescat.com ,
pisite sta vam se svidja na sajtu, koja maca vam je najomiljenija, sta bi ste dodali, a sta promenili na sajtu.

Trenutno sajt je samo na engleskom, uskoro ce biti postavljena i mogucnost da se izabere nas jezik , nadam se da vam to nece previse smetati.

Ako imate bilo kakva pitanja u vezi Persijskih macaka , rado cu vam odgovoriti.

Nesa
 
Da li neko zeli da mi pokloni ili proda mace(po mogucstvu zenka) Persijske macke(ili neka sl.dugodlaka).I ako neko zna gde mogu da ga nabavim bice od jako velike koristi.Unapred hvala:wink:
 
Kako odstaniti zapetljane dlake.

Некада је могуће одстранити их само рашчешљавањем, а некада морају да раде маказице специјалне са
затупљеним врхом, па пажљиво сецкати, како се не би закачила и кожа... У принципу персијске мачке захтевају
редовно чешљање, барем једном недељно и онда се ни не запетља длака. Најпроблематичнији део, је стомак...
 
milica,,.jpg
 
Molim vas,ako vam se desilo ovo ili slicno,odgovorite mi sta da radim.Imam persijsku macu,staru 4 god.Sasvim je normalna,do skoro je mjaukala,ali pre neki dan je imala teranje i dovela sam joj muzjaka,na kog je stalno rezala i frktala.Da li je moguce da je od toga izgubila glas?Sta mogu da uradim povodom toga?Da li ce da joj se vrati glas?Molm vas,pisite mi na e-mail natasa102@yahoo.com!
 
Moooolim vasss!!!!! Ko god moze da mi pomogne,bilo kakva pomoc oko mog pitanja je dobro dosla!
Zelim da kupim jednu malu(bebu),lepu,belu persijsku macku.Da bude dobra,pametna i lepa.
Kolko to od prilike kosta?? Kod koga je mogu kupiti,mislim ima neko kod koga se zna da se macke rasne i od dobrih roditelja? Zamolio bih za pomoc. Unapred zahvalan.
 
Moooolim vasss!!!!! Ko god moze da mi pomogne,bilo kakva pomoc oko mog pitanja je dobro dosla!
Zelim da kupim jednu malu(bebu),lepu,belu persijsku macku.Da bude dobra,pametna i lepa.
Kolko to od prilike kosta?? Kod koga je mogu kupiti,mislim ima neko kod koga se zna da se macke rasne i od dobrih roditelja? Zamolio bih za pomoc. Unapred zahvalan.

Назови Фелинолошки савез Србије, па питај који одгајивачи имају беле персијске маце. Они ће те упутити на
неколико одгајивача, па види ко тренутно има мачиће.
У принципу персијске маце не би требало да су нешто скупе, јер код нас их има прилично. Е сад уколико ти имаш
жељу да водиш мацу на изложбе и да је касније париш и продајеш мачиће, онда ти је потребна нека баш
врхунска маца, а не оно што би се рекло кућни љубимац, а тако нешто је мало скупље.
 
Назови Фелинолошки савез Србије, па питај који одгајивачи имају беле персијске маце. Они ће те упутити на
неколико одгајивача, па види ко тренутно има мачиће.
У принципу персијске маце не би требало да су нешто скупе, јер код нас их има прилично. Е сад уколико ти имаш
жељу да водиш мацу на изложбе и да је касније париш и продајеш мачиће, онда ти је потребна нека баш
врхунска маца, а не оно што би се рекло кућни љубимац, а тако нешто је мало скупље.

Pokusacu da nadjem nihov broj.Ma samo kao kucni ljubimac,ali da bude dobra maca,nije tolko vazan kesh,kolko da je to dobra maca.Cuo sam da nisu agresivne,lepe a i dlakave mace a i video sam na netu,prelepe su!!!Predpostavljam ti ljudi iz saveza ce mi preporuciti dobre vlasnike??
Hvala ti puuunooo na obavestenju:D;)
 
Pokusacu da nadjem nihov broj.Ma samo kao kucni ljubimac,ali da bude dobra maca,nije tolko vazan kesh,kolko da je to dobra maca.Cuo sam da nisu agresivne,lepe a i dlakave mace a i video sam na netu,prelepe su!!!Predpostavljam ti ljudi iz saveza ce mi preporuciti dobre vlasnike??
Hvala ti puuunooo na obavestenju:D;)

Персијске маце су изузетно мирне и питоме животињке. То је сигурно најмирнија раса мачака, која не прави
никакве штете по кући и која се лако научи на ред и место где ће ићи у wc. Једини "проблем" са њима је дуга
длака, коју треба редовно, а барем једном недељно чешљати.
Моја препорука је да изабереш мацу класичног типа њушке, а не текозвани piggy look, јер те мачке често због
скраћене носне шупљине имају проблема са дисањем.


709cw6.jpg

персијска класичног типа њушке

w2107k.jpg

персијска piggy look
 
Персијске маце су изузетно мирне и питоме животињке. То је сигурно најмирнија раса мачака, која не прави
никакве штете по кући и која се лако научи на ред и место где ће ићи у wc. Једини "проблем" са њима је дуга
длака, коју треба редовно, а барем једном недељно чешљати.
Моја препорука је да изабереш мацу класичног типа њушке, а не текозвани piggy look, јер те мачке често због
скраћене носне шупљине имају проблема са дисањем.


709cw6.jpg

персијска класичног типа њушке

w2107k.jpg

персијска piggy look

Samo da je ja dobijem,ostalu cu srediti...
Hvala na preporuci...
Kad je budem dobio,okacicu sliku ovde :);)
 
Ево набавила сам још неке телефоне и мејлове. :)

Одгајивач Гордана Ђурић Козлина, тел.011/ 244-63-40 и сајт www.piggysharm@gmail.com

Одгајивач Тања Милојковић, 011/ 2430-490, 064/992-3453

Оглас за белу персијску од 10 месеци, на животињаском царству:
www.zvotinjsko-carstvo.com swity - 063/8459-459
 

Back
Top