persijska macka

E ovako.. Dobila sam macu staru oko 7 meseci jer je promenila vec tri vlasnika i svi su je dodaval;i dalje jer nisu bili u mogucnosti da je zadrze. Tj. njega :P Potrebna mi je pomoc! Ne znam skoro nista o ovoj rasi maca! Inace strasno volim macke, i sve u vezi sa njima mi je poznato, ali da li postoji nesto poseno na sta bih obratila paznju kod mog persijanca? Kada je dosao prvi dan kod mene bio je jako uplasen i izgubljen. Jedva da je prihvatao da se pomazi dva puta po glavici, i odmah bi odjurio da spava iza kreveta. Sada je proslo tri dana od kako je kod mene, i sada se vec odaziva kada ga zovem i mazi se, polako se oslobadja. Ja bih volela da ga jos vise razmazim, recimo da spava samnom kao i ostale macke. :D Jos uvek ima naviku da ode iza kreveta, zavuce se i spava tamo sam. Zatim jedan od problema jos je da ne znam na sta je navikao od predhodnih vlasnika, kako da postiupam prema njemu. Dali su mi kesicu sa granulicama koju je slistio za ova tri dana, i sada mu dajemo mesance i tako svasta sto ostale mace jedu. Medjutim nisam sigurna da je jeo to sto smo mu dali danas, pa se bojim da nije naviknut samo na granule..? Da li mogu da ga odviknem od toga..? Pomagajteee...
 
Pre svega, moraces da ga naviknes na cesljanje, puno cesljanja. Onda, verujem da te superpremium specijalizovane granule jesu najbolji izbor upravo zbog duge dlake i, pretpostavljam, spljostenog lica. Ali ipak je bolje ako se neko od vlasnika sa iskustvom javi i posavetuje te iz prve ruke. U medjuvremenu, pogledaj i ovo:

 
Ovaj dasa trazi novi dom. https://www.facebook.com/photo.php?...54059445414.2024272.1045513478&type=1&theater

11920_4808193316477_284193595_n.jpg
 

Back
Top