Medicinski fakultet Novi Sad

Pa dobro, zar na celom forumu nema nikoga ko je na medicini u NS? Dajte neki info o faxu, ohrabrite malo nas koji planiramo da vam dođemo sledeće jeseni... z:) Da li neko zna koliko se ukupno studenata pima, i koliko je od toga na budžetu, a koliko na samofinansirajućem? Prečešljala sam ceo net i negde ne mogu da nađem tu informaciju, nemoguće da mi je toliko puta promakla... :confused:
 
Da li neko zna da li je bitno koja ste gimnazija , da bi ste upisali ovaj fax. MIslim da li mora da bude prirodno matematicki smer? Posto ja idem u Karlovacku...
I da li se za prijemni vezba iz nekih zbirki ili iz udzbenika za srednju?
:)
 
Da li neko zna da li je bitno koja ste gimnazija , da bi ste upisali ovaj fax. MIslim da li mora da bude prirodno matematicki smer? Posto ja idem u Karlovacku...
I da li se za prijemni vezba iz nekih zbirki ili iz udzbenika za srednju?
:)

Nije bitno koja si gimnazija.
Test pitanja iz Biologije na prijemnom ispitu u potpunosti će odgovarati gradivu iz sledećih srednjoškolskih udžbenika:

1. BIOLOGIJA za I razred gimnazije i poljoprivredne škole, izdanje 2003., Nada Šerban, Mirko Cvijan, Radiša Jančić (oblast Biologija ćelije, od 7-73 strane)

2. BIOLOGIJA I za I razred medicinske i veterinarske škole, Delija Baloš, Dragoljub Panić, Branka Stevanović, Katica Paunović, Đorđe Stevanović (oblast Ekologija, od 147-166. strane)

3. BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)

4. BIOLOGIJA za III razred gimnazije prirodno matematičkog smera, izdanje 2004. Radomir Konjević, Gordana Cvijić, Jelena Đorđević, Nadežda Nedeljković (oblast Biologija ćelije – metabolizam i transport, od 26-29. strane, od 31-32. strane, i od 84-98. strane)

5. BIOLOGIJA III za III razred medicinske i veterinarske škole, Dragoslav Marinković, Marko Anđelković, Ana Savić, Vukosava Diklić (oblast Mehanizmi nasledjivanja, od 21-60. strane i oblast Genetika čoveka, od 71-93. strane)

6. BIOLOGIJA za IV razred gimnazije prirodno-matematičkog smera - izdanje 2005. Dragana Cvetković, Dmitar Lakušić, Gordana Matić, Aleksandra Korać, Slobodan Jovanović (oblast Bilogija razvića, od 9-32. strane i od 35-42.strane; oblast Nasledjivanje, od 43-66. strane i od 70-80. strane; oblast Molekularna biologija, od 81-127. strane; oblast Evolucija, od 129-154. strane i od 162-170. strane)
A hemiju spremas iz knjiga za gimnaziju pm smera i imas zbirke za pripremu prijemnog,koje ti sluze za vezbanje,mozes da ih kupis na faxu.
 
JE li sigurno da samo treba da se obradi ovaj dio literature sto je kolega "ACCA91" napisao? DA li ste se svi tako spremali ako niste onda bih vas molio da mi kazete onda kako ste se spremali? Hvala na odgovorima, interesuje me jer ja se upisuje sledece godine ali vec sad moram znati te informacije zbog literature....Hvala unaprijed. :dash: :hvala:
 
JE li sigurno da samo treba da se obradi ovaj dio literature sto je kolega "ACCA91" napisao? DA li ste se svi tako spremali ako niste onda bih vas molio da mi kazete onda kako ste se spremali? Hvala na odgovorima, interesuje me jer ja se upisuje sledece godine ali vec sad moram znati te informacije zbog literature....Hvala unaprijed. :dash: :hvala:

I ja upisujem sledece godine....Svi fakulteti su ove godine imali isti prijemni za upis na medicinu i na svim fakultetima se isto sprema....
 
Hvala na odgovoru. To sam vidio i na sajtu fakulteta kad sam gledao pitanja i vidio da su ista zato se i polaze isti dan u isto vrijeme...:) Jesu li i ostali koristili ovu literaturu koju si ti postavio na forumu ili je moguce da su to postavili iz ministarstva, to je ono sto me zbunjuje! ...:confused: DA ne znate mozda koliko ih primaju u NS na samofinansiranje( znam da primaju 180 na budzet)...
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da su prvo primali samo 180 na budzet,pa su posle prosirili llistu za 50 samofinansirajucih...Ne propisuje ministarstvo literaturu za prijemni,nego sami fakulteti,ali su se valjda svi dogovorili da bi trebalo spremati na svim isto..............
 
Ok, ja sam vidio da ima da se spremi oko 370 stranica iz biologije, pa sam zato pomislio da li je to ono sto treba da se nauci ili ima jos nesto...? Mada i to treba provjriti jer sam cuo da mnogi kazu kako je ovaj spisak literature za upis izasao prije par godina? Ne razumijem jednu stvar npr. ( BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)) da li treba da se iz udzbenika za prirodni smjer uci od 33-55 strane a iz udzbenika za poloprivredne skole od 141-178 strane? Pitam zato sto ja treba da nabavim ove knjige jer sam ja iz CG? Hvala...
 
Poslednja izmena:

Back
Top