iskustva sa Grckom vizom

dvoje

Obećava
Poruka
88
Molim gospodu sa foruma da napisu svoja iskustva vezana za dobijanje turisticke vize jer imam jednu dilemu.Naime,mogu preko firme bez problema da dobijem individualnu vizu za mene i zenu,ali ona kosta po 35 eur.Ako idem preko agencije,dobicemo je za po 10 eur.Medjutim,plasim se da me tamo ne odbiju jer ja nisam prijavljen (tako da zvanicno ne radim),a zena radi na odredjeno vreme.
Zato mi,molim vas napisite kakva su vasa iskustva,jer ako me odbiju za grupnu,necu imati vremena da vadim individualnu.Da li je neko sa statusom nezaposlenog konkurisao za grupnu vizu i kako je prosao?
Hvala unapred
 
Moja cerka je ove novogodisnje praznike provela u Atini. nezaposlena je i dobila je grupnu vizu.
Mislim da je najvazniji dokument koji je imala bila overena izjava moje zene i mene da je izdrzavamo i da zivi sa nama i da mi garantujemo za njen borvaka tamo.
Osim toga, imala je pozivno pismo prijatelja iz Atine.
I konacno, u pasosu vec ima 6 prethodnih individualnih viza, kada je odlazila na letovanje sa nama.
Grupnu vizu je doibla bez problema.

Kako kazes da preko firme mozes dobiti vizu bez problema za tebe i suprugu, a ovamo kazes da si nezaposlen?
 
Hvala na odgovoru, svaka pomoc je dobrodosla.
Sto se nedoumice tice, nisam znao da treba posbno da naglasavam da nisam prijavljen. Firma mi moze srediti individualne vize jer radimo sa grcima, pa bi oni neke garancije dali da ne gusim sa procedurom.Medjutim, ako idem na grupnu, tamo iskljucivo traze dokumenta a to znaci da sam nezaposlen
 
Jao, jao, bice svasta ove godine u Grckoj :razz:
Pa zasto su svi zapeli za Grcku nije mi jasno? :?:
Ja sam juce za kraj jula uzela bukvalno poslednji apartman na Krfu preko Jollyja :shock:
...
uzas...
Nego, i mene nesto interesuje ova viza... ja sam imala neku zabranu ulaska u Grcku ( 8-) ) od '94, koja je trajala 5 godina ... smesno jel? i bas me interesuje da li ce je meni dati... :lol: :oops: elem, pasos mi je pun raznoraznih ulaznih/izlaznih pecata i raznoraznih viza (nemam grcku i sengen, jer smo dobijali grupnu, teska glupost) :evil:
a i to za nis...nije mi jasno... ide sa mnom i drugarica iz nisa, koja je takodje nezaposlena, prvo su nam u jollyju rekli da ce dole dobiti grupnu, pa sad kazu da ipak mora individualna, jos sad kad bude cula da mora da ceka, tj. nema tf zakazivanja.... :roll:
 
djorax:
Pa onda ima guzve? Jesu li velike, mislim sad krece sezona, cuo sam da postoji kao neka organizacija medju kandidatima, da se sami organizuju?
Prvi koji dodju pokrenu spisak i kako ko dodje upisuje se,pa kad pocnu u 9h da rade tacno svako zna kad mu je red,nema upadanja,manje sanse za svadju(cim krene frka Grci prestaju da rade na pola sata).Vec su guzve,moj kolega bio pre neki dan,stigao u Nis oko 8.30 i nije stigao tog dana na red(primaju od 9-12)Posle je otisao u 6.30.pokrenuo spisak i lepo stigao rano na red...
 
Imam jedno pitanje, a slicno je kao i vecina ovde poslatih.

Naime, zelela bih da ove godine idem u Grcku, preko agencije, dakle kompletno u njihovom aranzmanu. Posto se vodim kao nezaposlena, interesuje me ima li sanse da je dobijem, i kakav je postupak - da li agencija trazi da joj se priloze neka dokumenta (kako pise, ta grupna viza kosta 10 evra i agencija sve sredjuje) ili ce biti problema. Ima li neko iskustva sa tim?
 
izbor:
Imam jedno pitanje, a slicno je kao i vecina ovde poslatih.

Naime, zelela bih da ove godine idem u Grcku, preko agencije, dakle kompletno u njihovom aranzmanu. Posto se vodim kao nezaposlena, interesuje me ima li sanse da je dobijem, i kakav je postupak - da li agencija trazi da joj se priloze neka dokumenta (kako pise, ta grupna viza kosta 10 evra i agencija sve sredjuje) ili ce biti problema. Ima li neko iskustva sa tim?
Agencija ti ne sredjuje papire, to sama sve doneses. Moja drugarica je sad isla u Hanioti i trenutno nije zaposlena, isla je sa detetom, i imala je papire iz Zavoda za zaposljavanje i izjavu od muza da je izdrzava. I dobila je grupnu vizu. Ali to sve zavisi od tvog tacnog statusa,to ti najbolje kazu u agenciji. Nekome traze i putnicke cekove na 200-500E i neke druge izjave, ako nisi udata, ali najbolje pitaj u agenciji.
 
djorax:
A za dobijanje individualne turisticke vize za studente? Jel` ima neko iskustva ili predloge?
ja sam proshle godine uzimala turistichku studentsku individualnu vizu za grchku... nikakvo zakazivanje, samo odesh tamo u 6 ujutru i chekash ko kreten da predash ta dokumenta pa ti onda oni kazu kad da dodjesh po vizu i to ti je to... individualna ti je 35 evra, dokumenta su klasika: izvod iz matichne knjige rodjenih, uverenje da si redovan student, osiguranje, koppije nekih ne znam lichnih karata ilo shta vetj... ma odesh ispred ambasade i sve ti pishe, a ako ne pishe pitaj ljude shto chekaju... cheka se tamo po ceo dan svaki dan... ja sam doshla u 7 i chekala do 3... mada ja sam se zayebala, da sam doshla 15 minuta ranije chekala bih 3 sata manje /ne bih zapala u njihovu pauzu/

ako ti josh neshto treba pitaj...
 
Najnovija vest za grcki konzulat u Nišu: nema više spiskova (mi Srbi ne bi bili Srbi da se nismo pobili pre neki dan ispred konzulata pa su Grci obustavili spiskove , nego ko kad dođe, stane u red i čeka). E, sad, to i ne bi bila vest da moj muž nije jutros otišao u 5h i kad je video red(kaže nekih 50-6o ljudi već čeka),okrenuo auto i vratio se... da pokuša noćas OD 01h VEROVATNO...a ja da mu se pridružim od 9h kad kreću da rade!!! Bem te državo(odnosi se na našu,naravno!!!)
 
U Beogradu je milina. Mislim da sam cekala 3-4 minute. Istina salterusa je prilicno neprijatna ali na to smo navikli. Jedino se ne treba zbuniti jer pokusavaju da te zbrze. Meni je vec rekla kao da mogu da idem a nije mi ni uzela papire za auto (pre toga je vec uzela 70 EUR za dve vize). Da je nisam sama napomenula sigurno bi nas odbili zbog nepotpune dokumentacije. Treba biti pazljiv...
 

Back
Top