Najbolji tenk

Ма ко да је битно....Одкад су Амери направили тзв.Ловца на тенкове....Авион са муницијом обогаћеном осиромашеним уранијумом.....Ера тенковa је прошла.....
 
Tako je bilo i za A-10A i za apache pa opet ništa,neko se setio nečega što se zove ERA(explosive reactive armor).Možeš ti iz vazduha da vodiš rat,ali da bi nešto mogao da kontrolišeš moraš da imaš tenk.Najbolji tenk današnjice T-90.Ruski su tenkovi uvek bili najbolji.Njihovi tenkovi su legende npr. T-34 i T-72.
 
Pogo:
Zna se ko je oduvek pravio najbolje tenkove... Nemac
tako je i danas Leopard 2A6 najbolji tenk

Znasli Ti koliko kosta odrzavanje leoparda, koliko treba ljudi da ga odrzava, koliko je komplikovana njegova konstrukcija, koliko je komplikovana upotreba. Koliko onda drzava na svijetu moze sebi da priusti takav tenk.

Ruski tenkovi u Iraqu (bili su oko 20, 30 godina stariji od americkih) su se sukobili sa poslednjim cudom americke tehnike. Uz americku vazdusnu pomoc, US oklopne jedinice su se prosto prosetale kroz iracke tenkove. Drugo: Iraq je kao i Jugoslavija imao gustersku vojsku, koja nije bila dovoljno obucena i uigrana da bi pruzila neki otpor Amerikancima.

Jednostavnost ruskih (jugo) tenkova se pokazala u pustinjskoj oluji. M84 je bio nesto stariji od Abramsa, i pokazao je da jednostavnost preovladjuje u ocjenjivanju tenkova. U Kuvajtu u prosjeku 0,8 ljudi odrzava M84, a Abrams 5 ljudi.

Sta mislis zasto je t-34 bio najbolji tenk u ww2. Jer je bio tenk solidnih mogucnosti, a prije svega sto ga je bilo lako napravit i popravit.
 
MERKAVA 4
intro293.jpg
 
Backfire:
Videli smo kako se Nemac pokazao protiv T-34 u drugom svetskom ratu.

kako ?
po statistikama na 4 ruska unistena tenka dolazio je jedan nemacki...i kad su saveznici u pitanju brojka nije mnogo razlicita...(5)

naravno, to je samo statistika....ukoliko posmatramo superiornost t-34, onda posmatramo samo pocetak rata....znaci dok su nemci imali konzerve tipa pz38 i pz3 (koji u stvari nije bio konzerva ;) )....

u svakom slucaju ovo nije nikakva analiza...
kako moze da se poredi jedan tenk sa drugim...pa tenk je valjda sastavni deo jedne ogromne formacije koja se zove armija, i kao takav sam tesko da ce da ide u borbu protiv drugog tenka...
 
Sovjetsko geslo po pitanju upotrebe oklopnih jedinica u borbi je:"KVANTITET NADMASUJE KVALITET", i sta tom krilaticom su utjerali Nijemce u Berlin.

Jedan njemacki general je rekao:"Nas panzer tirgar je jaci od 4 komada t-34, ali tu se uvijek nadji peti."

A sto se tice m-84, on dokazao se u pustinji Iraqa i Kuvajta, i veoma je dobra podloga za modernizaciju.

Znaci, da bi se mjerio sa ostalim svjetskim tenkovima, mora se dovesti na nivo T-90.
 
Da je T-34 slabiji od nemačkih panzera ne bi bio korišćen do danas,a i uvek se nalazio i šesti T-34,ali zašto?Jednostavnost izrade,održavanja.T-34 je radjen bez ikakvog obraćanja pažnje na obradjenost delova sem motora i cevi,toliko su bili jednostavni za sklapanje da je svaki dan obaran rekord proizvodnje.Posle T-72 najuniverzalniji tenk na svetu.
 
xpforswodniw:
Sovjetsko geslo po pitanju upotrebe oklopnih jedinica u borbi je:"KVALITET NADMASUJE KVALITET", i sta tom krilaticom su utjerali Nijemce u Berlin.

Jedan njemacki general je rekao:"Nas panzer tirgar je jaci od 4 komada t-34, ali tu se uvijek nadji peti."

sa tom krilaticom je izginulo 11 000 000 Ruskih vojnika
 
Mozda malo jurim u napred, ali sta mislite o 'Crnom orlu'?
Mislim, revolucionaran koncept automatske paljbe, najjaci top dosada 125 mm, probija i M1A2, jos nizi profil, (oko 2 m), ruska ekonomicnost... A cuo sam da ce moci da se poravlja sa nekim poljskim inzenjerskim jedinicama, kao lego kockice, moci ce da ga krpe brzo i jeftino.... (tipicni RUSI!).
 

Prilozi

  • crni orao bre].jpg
    crni orao bre].jpg
    58,3 KB · Pregleda: 53
Dok Rusi nerese problem sa skladistenjem municije (ispod posade) M1A2 je majka za sve.Ameri mogu da prezive pogodke(mislim na posadu) dok rusi i nazalost mi (m84)izgorimo zivi .Rusi jos uvek misle da su im glave jeftine.
Tenk moze da ima oklop kakav hoce projektil nemora da ga probije da bi ubio posadu, to radi nadpritisak koji se stvori unutar kupole. Nasi su 99te znali to pa u akcije isli sa otvorenim poklopcima na tenkovima.
Reaktivni oklop je super stvar ali posle pogotka si u najboljem slucaju gluv.
 
Na T-90 ERA je poslednja nada,raketa da bi pogodila tenk mora da nadje put do njega,a toliko ima elektronskih mera protiv toga da je šansa za to svedena na najveći mogući minimum.Da ne bi ostao gluv staviš antifone sa slušalicama u njima i preko interkoma komuniciraš sa svima iz posade.
 
Backfire:
Na T-90 ERA je poslednja nada,raketa da bi pogodila tenk mora da nadje put do njega,a toliko ima elektronskih mera protiv toga da je šansa za to svedena na najveći mogući minimum.Da ne bi ostao gluv staviš antifone sa slušalicama u njima i preko interkoma komuniciraš sa svima iz posade.

a sta ako je meta - tenk, oznacena laserom?
tesko da ima elektronskih mera protiv toga....
 
Ljudi mozda je M1A2 najbolji tenk, ali mislim, JEDE gorivo, JEDE sve zivo oca mu *****. Mislim njega moze da priusti amerika sa 400 000 000 000$ vojnim budzetom, i zemlje koje ne znaju sta ce sa naftom. To je zanimljivo pitanje, dakle koji je najbolji tenk u 1 na 1, ili na primer ako je Abrams bolji od npr. T-90s, da li je bolji od 3 komada t-90s jer je tolika razlika u ceni i odrzavanju, ili stavise od 7,8 komada M-84 AB1. Sta mi trazimo? Najbolji tenk bez obzira na sve ili najisplativiji?
 
Obersturmfuehrer:
a sta ako je meta - tenk, oznacena laserom?
tesko da ima elektronskih mera protiv toga....

Pa nije da nema, prvo, detektor laserskog ozracenja otkrije s koje strane dolazi laserski zrak, automatski se kupola okrece na tu stranu, jer je ceoni oklop najdeblji, drugo, ispaljuju se dimne kutije koje velikom brzinom stvaraju dim koji ometa laser. Nijedna obucena tenkovska posada nece da sedi i ceka da je kokne raketa.
 

Back
Top