Mentalitet sta ce reci svet

Bg8333

Ističe se
Poruka
2.383
Nase devojke previse vole da izigravaju ribe tj. previse vode racuna o tome sta ce svet oko njih reci. Ako je jedna devojka u jednoj situaciji i drustu drugarica, ili ako misli da je svi zivi gledaju onda ima potrebu da se pokaze da ispadne riba, da ne bi pred svetom ispala laka. Na pogled muskarca i neki osmeh odgovori okretanjem glave, nabacivanjem face ja sam suvise dobra riba, i polako pocinje da izigrava nedostiznost da bi sebe uzdigla u ocima ljudi oko sebe.
U koliko se nadje sama , i u koliko je sigurna da je niko ne vidi niti obraca paznju na nju, nece imati potrebu da izigrava nedostiznost da bi se svidela svetu oko sebe. Tada ce posto ih niko ne gleda niti obraca paznju da se opuste pa cak i uzvrate osmeh posto u tom trenutku nece ispasti lake.

Postavlja se samo pitanje koliko je ovaj malogradjanski svet u Srbiji zaista vredan toga da se zbog njega ponasamo ovako ili onako???
 
AcaBg82:
Nase devojke previse vole da izigravaju ribe tj. previse vode racuna o tome sta ce svet oko njih reci. Ako je jedna devojka u jednoj situaciji i drustu drugarica, ili ako misli da je svi zivi gledaju onda ima potrebu da se pokaze da ispadne riba, da ne bi pred svetom ispala laka. Na pogled muskarca i neki osmeh odgovori okretanjem glave, nabacivanjem face ja sam suvise dobra riba, i polako pocinje da izigrava nedostiznost da bi sebe uzdigla u ocima ljudi oko sebe.
U koliko se nadje sama , i u koliko je sigurna da je niko ne vidi niti obraca paznju na nju, nece imati potrebu da izigrava nedostiznost da bi se svidela svetu oko sebe. Tada ce posto ih niko ne gleda niti obraca paznju da se opuste pa cak i uzvrate osmeh posto u tom trenutku nece ispasti lake.

Postavlja se samo pitanje koliko je ovaj malogradjanski svet u Srbiji zaista vredan toga da se zbog njega ponasamo ovako ili onako???


nisu zene krive nego ti
kad to shvatis bice ti bolje
 
Reci cu ti nesto. Moje ponasanje je moja krivica, tudje ponasanje je njegova krivica. Mene niko ne moze da natera da budem arogantan, napaljen , da dizem nos i da izigravam ne znam ja sta.

Ja sam kriv sto su one opsednute time sta ce reci svet??? Cekaj malo. Kako sam to ja kriv? Da li u opste moze bilo ko da bude kriv? Cak i da je istina da ih svi posmatraju, cak i da je istina da ce da opadnu u ocima ljudi, cak i da je istina da ce da ispadnu lake ribe, kakve to veze ima, to su neke misli u ocima malih ljudi, ljudi suvise sitnih da se o njima ista razmislja. Pogledaj ih na nekoj prvoj stanici autobusa, kako se tuku za prazna mesta, kako utrcavaju ko unezverena marva, idi i dobro ih pogledaj, pogledaj kako se ponasaju, pogledaj svu tu malogradjanstinu i primitivizam. Reci mi da li su ti ljudi u opste vredni toga da bilo ko razmislja pa i devojke sta oni misle o njemu/njoj. Krive su devojke i niko vise. Zapravo niko njih ne posmatra to je istina, i u nicijim ocima nece biti manje ribe, niti ce u icijim ocima da budu niza bica ako uzvrate osmeh. Da li zaista misle da ljudi nemaju pametnija posla nego da gledaju u njih???

MALO SE OSLOBODITE MALOGRADJANSTINE
 
*mnogo govoris uopsteno. kao, sve devojke su takve. nisu. mada dosta njih jeste, ali zasto?zato sto ima budala koje samo cekaju da nekog izvredjaju. sve je stvar vaspitanja, od malih nogu se devojke vaspitavaju da budu naj,da zadive druge. kod nekih se to izgubi, kod nekih ne.
2aca bg 82
da li i ti spadas u te koji bi otpisali neku devojku 'zato sto se misli da je laka riba'? *
 
Sponzoruše su, Aco, jedan od prvih vidljivijih elemenata prvobitne akumulacije kapitala u seljačkoj zemlji Srbiji. Ranije su, na primer, samo oficiri, političari i sportisti bili u društvu high class sponzoruša, a danas svaka piTca bi da ti se keša za novčanik, što je jedna opšta prostitucija..
Nisu takve sve devojke, samo najgljupje, ali je činjenica da će ti uvek pripasti ona koju zaslužuješ. Recimo, mene nikad nisu interesovale takve, zato što su glupe i dosadne, pa sam ih eliminisa, a ti Aco..vidi šta ćeš. Non-stop si sa takvim cicama.
Budi munja, a ne slina..
 
*Aurora_Borealis*:
*mnogo govoris uopsteno. kao, sve devojke su takve. nisu. mada dosta njih jeste, ali zasto?zato sto ima budala koje samo cekaju da nekog izvredjaju. sve je stvar vaspitanja, od malih nogu se devojke vaspitavaju da budu naj,da zadive druge. kod nekih se to izgubi, kod nekih ne.
2aca bg 82
da li i ti spadas u te koji bi otpisali neku devojku 'zato sto se misli da je laka riba'? *

Cekaj ima osoba koje samo cekaju da izvredjaju druge??? Ajde polako. Ako ti neki malogradjanski primitivni Srbin kaze da si laka riba, kako to moze da te povredi??? Kako neki anonimus moze da te uvredi???

Znate ono NE CINE NAS NESRECNIM NI POSTUPCI LJUDI NI DOGADJAJU VEC ONO KAKO MI NJIH INTERPRETIRAMO. Evo mene recimo to sto su devojke arogantne ne cini nesrecnim. Cak sta vise smatram da su one nesrecne.

Sto ce reci da taj primitivac moze da bude bitan ili ne bitan u tvojim ocima. Mozes da shvatis njegove uvrede i reci kao nesto bitno i veliko a mozes i sebi da kazes: smrdljivi, prljavi , bedni malogradjanin ko je on da prica bilo kome.

Evo juce sednem u bus i preko puta mene neke 3 drugarice. Smeju se nesto pricaju. I ja bacim pogled na jednu onako opusteno....ODMA ALI ODMA se izgubio smesak na licu, mrke face, odma vade onaj mp3 i smestaju u usi, nosevi lete gore, kao da si ne znam najgori djavo, olos, dripac, rosav u licu ne znam ja sta. Zamisli kad na mene tako reaguju kako tek reguju na nekog ko bas i nije tako lep???
 
Ono i nisu bile grand sponzoruse, sasvim normalno obucene devojke koje su se vracale iz skole ili sa fakulteta.

Mislim meni to znate po malo i imponuje. Zamilite koliko sam ja mocan kada mogu jednim pogledom da nateram devojku da popizdi, da digne nos, i da joj userem dan zato sto sam je pogledao. Sta bi tek mogao da se malo vise potrudim??? Onima se juce bas videlo da sam im usrao dan, prvo su se smejale i pricale kako sam ih pogledao tako su popizdele sto sam ih pogledao i nastavile dalje da *****.
 
meni je bash bitno obrisala sam sada jedno tri cetiri velike poruke jer sta ce ljudi da kazu sto toliko lupetam. i sad se osecam nekako zlo a tamo sam bas pisala sta mislim. ali sam zla u svakom slucaju pa i nema neke veze a te poruke ne bi nista promenile.

aco ja mislim da ti to zasluzujesh eto ali kad budes malo vise studirao i radio onda ce ti se to promeniti ako sad vec radis onda nemam pojma kresni amfibiju onda to voli cisto da povratis samopouzdanje
 
Brzo se šire priče, selom putuje glas: "Koja je pravi pesnik! Oh, kakva slava za nas!"
A s Kojom u istoj klupi, sladunjava bleda faca, sedi komšija njegov, lenji, debeli Aca.
"Ti, Kojo, posta pesnik! Počeše već da te slave! Pa kaži zato i meni, kako se pesme prave!?"

Kad bi pesma bila torta
Ili PITA s makom
Tad bi Aca pesme stvaro
Jer je na to lakom!

Kad bi PESMA sama htela
U snu da se stvara
Tada bi Aca pesnik bio
Za SAN ima dara!

Aca je strugao perom, drljao reč po reč: "Za komad pite sa makom, išo bih čak u Beč!".
A kad od Koje ču, da pesme rastu u snu, nosom o svesku lupi i odmah zaspa na klupi!

Zato je ova pesma - ko da je pisala svraka!
Krmača jedna do druge - slika lenjog đaka!



DD :D
 
AcaBg82:
Evo juce sednem u bus i preko puta mene neke 3 drugarice. Smeju se nesto pricaju. I ja bacim pogled na jednu onako opusteno....ODMA ALI ODMA se izgubio smesak na licu, mrke face, odma vade onaj mp3 i smestaju u usi, nosevi lete gore, kao da si ne znam najgori djavo, olos, dripac, rosav u licu ne znam ja sta. Zamisli kad na mene tako reaguju kako tek reguju na nekog ko bas i nije tako lep???

ko zna kako ih ti gledas i kakav ti je izraz lica kad si im zaledio smesak na licu:|
mozda ti to i neprimecujes,ali pretpostavka je da ako ovako pises o njima i imas ruzno misljenje, verovatno je i taj tvoj opusteni pogled baaaaaaaas opusten8)
 
sad kad meni ponudi sad bi me uvatio u corku zato cu nestati j edan deo bi zeleo a drugom je svejedno a treci je naucen taj se zgrazava a igra mi oko osim sto imam bolestine jos postajem i slepa. jedino cu da pisem o svojim bolestinama i to iskljucivo mi se obrati putem pisma.
 

Back
Top