Odakle poceti c++

vladimirr

Primećen član
Poruka
700
Nameravam da pocnem sa ucenjem c i c++ jezika i nabavio sam knjigu i neke tutore sa neta pa polako,u knjizi imam neke lagane primere ali ne znam u cemu da ih pishem.
Da li bi Borland C++ Compiler 5.5 sluzi za to poshto sam njega poceo da downloadujem.Do sada sam radio jedino u pascalu i za njega znam iz DOS-a pa se pitam dali bi ovaj compiler pomogao...Unapred zahvalan. :?: ;-)
 
ja takodje planiram da pocnem sa ucenjem C++ i mislim da cu se opredeliiti za Borland,ali me zanima sta je jos potrebno skinuti sa neta za uspesno "pravljenje kodova"?
imam instaliran .net framework 2.0,jel on uopste potreban i hoce li praviti neke probleme?
 
Mozes da koristis ovaj free C++ kompajler. Bitno je da polako prolazis materiju i da se ne zalaces ako nesto ne razumes, pa preskocis. Bolje izgubiti malo vise vremena pa razumeti, nego "ostavit za kasnije"
Posebno obrati paznju na klase i pokazivace. To moras apsolutno da razumes ako zelis da nastavis u C++
Sasvim se dobri tutorijali mogu naci na netu. Koristi maksimalno. Ne zuri i budi uporan
Welcome aboard :)
 
Ja licno vise koristim MS C++ ali je savrseno nebitno, savladas li Borland C++, radices sasvim dobro i u Microsoft C++
Mozda i da odmah pocnete da cackate po Visual C++, uporedo sa teoretskim znanjem iz tutorijala.
Klasican Borland C++ 5.5 ce ti pomoci da onako iz same osnove radis u njemu, dok Visual C++ uslovno govoreci "preskace" neke osnove (klase na primer) vec se direktno ubacuje u posao koriscenja istih uz dosta minimalno objasnjenje svega toga (govorim o knjizi za Visual C++)

U svakom slucaju, dobar izbor, samo napred.
 
ja koristim DevC++ i trenutno sam pocetnik, jurim tutove po netu i vreme po ceo dan...
Probao sam i VC++, ali sam radio format, pa nisam nasao CD, u svakom slucaju je bio komplikovan...
Jedino ne kapiram rad sa objektima, pointere sam skapirao, klase sad radim...
 
Evo sta bih vam ja savjetovao, dakle sto se tice kompajlera odaberite Microsoft Visual Studio 2003.NET ili noviji 2005, uz njega obavezno MSDN (dokumentacija) bez koje cete tesko da idete naprijed, bez obzira na sve knjige i tutorijale, MSDN je Bog i batina.
Medjutim MSDN cete koristiti kao pomocnu dokumentaciju u ucenje dok ne savladate neke stvari, a da biste dosli do tog nivoa gdje cete sve probleme rjesavati pokretanjem MSDN, neophodno je procitati neke knjige koje se bave osnovama c++, ima ih dosta na internetu i obratite paznju upravo kao sto je i codemaker rekao na klase i pointere (klase su najbitniji dio c++ i to je ono sto ga cini jakim objektno orijentisanim programskim jezikom, uz sve operacije nad njima, kao sto je visestruko nasledjivanje itd itd).
Srecno svima u radu i naravno uvijek smo ovdje da detaljnije objasnimo stvari koje vam nebudu jasne iz knjiga.
 
e sad ovako skinuo sam compiler jedan od gorre navedenih tezak otprilike 8mb kad sam ga skinuo dobio sam .exe fajl freecommandLinetools kada ga pokrenem otvoti se program comandprompta i odmah se zatvori.Zanima me kako da ga otvorim ili da mi preporucite neki drugi.Mislim da je DEV C++
 

Back
Top