Lastish

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Jao, sto mi se igra lastish! Ali skroz sam zaboravila. Sad kafenisem i bas intenzivno razmisljam kakva je to uzivancija bila. Pogotovo ako imas onaj siri (uzani nije bio tako dobar). Pa mogla sam ceo dan da skakucem. Da li neko moze da me podseti pravila - vec vidim kako su da provedem vikend :)
 
mi smo igrale mostove.. valjda se tako zvalo.. tri drze, a tri igraju.. i krecu iznutra... moras da cupnes svaki put, kreces sa dva, ili sa tri, pa se posle smanjuje.. bude zaebano na kraju, kad je "veliko nebo", a ne smes da cupnes nijednom..
bas je bio super lastis, mada mislim da sad ne bih uspela ni jedan krug da obrnem.. verovatno bi mi se noge rasrafile na prvom potezu.. :D :D
 
A jel ste igrali ono - OLIIIMPIIIIIJAAAADAAAA- viknu dve devojcice i onda naprave neki blesavi polozaj i zapetljaju lastis, a ti treba kroz neku rupu u njemu da se provuces, a da ga ne dodirnes.Uhhh sto sam to volela.Ne malo puta legnes na beton pa se kao glistica provlacis! :P:D
 
nas nisu dirali.. imali su svoju loptu i nije ih nista drugo zanimalo...
a jeste imale nekad nekog druga koji je hteo da igra lastis sa devojcicama? :D
 
Aha! Vi ste u nekom "advanced modu" sa lastisem. Ja se secam samo ono kad dve drze a treca skakuce. I prvo drze jedan prst, pa je strasno usko i tesko da se "ubode", pa dva prsta i tako to. I tu se izvodile neke figure, mislim ja je bio i neki okret, ili pirueta :) Secam se i kolena i struka, onako kroz izmaglicu. Moje drugove to nije interesovalo :(
A "skolica" je kad nacrtas na zemlji pa bacas kamencic i skakuces.
Bilo je dobro i preskakanje konopca.
E, odoh da kupim neki lastish - javicu vam ako se (ne)polomim ziva :)
 
Bilo je ono: prvo oko đonova, pa članci, pa listovi, pa kolena, pa male (čašica + 2 debljine prsta) pa velike (čašica + 5 šaka + 2 debljine prsta) pa doope, pa struk, pa rebra, pazuh, ramena, vrat, glava pa nebo... I sećam se da smo igrale nešto što se zvalo matematike.
E da, moj lastiš je bio drečavo zelen sa svetlo plavim šarama. Mislim da ga još imam negde u kući...(da li je moguće da već 20 godina čuvam tako nešto?) He he... :D
 
lin:
nas nisu dirali.. imali su svoju loptu i nije ih nista drugo zanimalo...
a jeste imale nekad nekog druga koji je hteo da igra lastis sa devojcicama? :D
Jedan moj drug je imao takvog mladjeg brata. Svi dechaci na fizichkom igraju fucu a on sa devojchicama skakuce po lastishu.
Secam se kako je neko tada izjavio: "Pa, ja da igram lastish, mene bi moj burazer ubio od batina" :lol:
 
lastish! supeer!
ja pokazivala mojoj cerki, gledala me ko budalu!
a imala sam druga nikolicu igr'o lastis, imao barbiku...mali, plavi...sta li je sa njim?
 
igrice.gif


Ma kakav lastiš, kakvi bakrači - OVO JE IGRICA!!!

DD :D DD :D DD :D
 
joj,ja sam obožavala lastiš! sećam se da je moja drugarica imala neke zlatne ˝srećne˝patike i uvek je pobeđivala kad ih obuje... i ja sam za lastiš imala specijalne patike,lagane,uske,sa cvetićima...
eh,to su bili dani... i ja sam imala drečavo zeleni lastiš...
 
muvalo:
Aha! Vi ste u nekom "advanced modu" sa lastisem. Ja se secam samo ono kad dve drze a treca skakuce. I prvo drze jedan prst, pa je strasno usko i tesko da se "ubode", pa dva prsta i tako to. I tu se izvodile neke figure, mislim ja je bio i neki okret, ili pirueta :) Secam se i kolena i struka, onako kroz izmaglicu. Moje drugove to nije interesovalo :(
A "skolica" je kad nacrtas na zemlji pa bacas kamencic i skakuces.
Bilo je dobro i preskakanje konopca.
E, odoh da kupim neki lastish - javicu vam ako se (ne)polomim ziva :)
e jeste, nije skolice nego, kao sto rece xiayou matematike..znam sta je to sa kamencicima.. secam se , nego me zbunila matematika.. :D
i da, kako sam zaboravila da je bilo i sa jednim prstom.. al to je valjda posle, ipak je to tezi "nivo" :D

ma sve mi se pomesalo sada... bilo je i ono da nesmes da dodirnes.. pa se onda posvadjamo: bilo je DODIRKE :D , videla sam.. a ova nece da prizna.. ili ZGAZILA!!
jooojj, kako je to bilo super... mi smo imali celodnevnu nastavu do IV, koliko se tu lastisa odigralo... nisam bila najpozeljnija kada su se birale grupe, al bila sam jedna od..;)
 
trachara:
lastish! supeer!
ja pokazivala mojoj cerki, gledala me ko budalu!
Nisam obratila pažnju, nemoj zezati da danas dveojčice ne igraju lastiš??? Pih, nemaju pojma:-(

Ja se sećam Dinastije; ne znam kako počinje ali završava: Aleksis je prava zmija, to se zove Dinastija:lol:
 

Back
Top