Scenografija???

la sorella

Početnik
Poruka
8
Cao,

studiram scenografiju na zapadu i zanima me da li neko od vas studira kod nas???
Postoji mogucnost da predjem u BG da studiram i zanima me kakav je princip rada....
Zanima me sistem, upis, prijemni,koliko primaju bla bla.....

'ajde kad se neko javi postavicu neko konkretnije pitanje:)

Veliki pozdrav i nadam se da ce mi neko izaci u susret:)
 
Pa, ako razmišljaš da se prebaciš, onda bi trebalo da kontaktiraš direktno fakultet i vidiš koje su mogućnosti da ne polažeš prijemni jer si u specifičnoj situaciji da si već student scenografije!

U Beogradu se scenografija studira na Fakultetu Primenjenih Um., potražila sam i, nažalost, vidim da baš sada ažuriraju stranice o odsecima na kojimase nalaze spiskovi predmeta i ispita ali verovatno će ga osvežiti! Znam da se upisivalo 3 studenata (+ 3 samofinansirajućih, što treba proveriti) ali, iz iskustva znam, da po pozorištima mnogo više scenografa su arhitekte nego scenografi!

Evo ti link do FPU
http://www.arts.bg.ac.yu/fpu/studije/fpustudije.html
 
Dobra je Katedra za scenografiju na FPU... U pozorištima rade u svim oblastima scenske umetnosti, nekad i scensku muziku, zavisi od čoveka i da li je zainteresovan za oblast digitalnih medija, a toga je sve više u pozorištu.. super je to zanimljivo
 
Hm, mene zanima gdje je bolje upisati scenografiju - na FPU ili na megatrend fakultetu za umetnost i dizajn? I, kakvi su izgledi za zaposlenje, nakon zavrshenih studija...? Koliko je placen posao...? Kolika je zainteresovanost za ovaj smjer?
:|
A ko neko zna, bila bih zahvalna na odgovoru... :wink:
 
Meseceva_kci:
Hm, mene zanima gdje je bolje upisati scenografiju - na FPU ili na megatrend fakultetu za umetnost i dizajn? I, kakvi su izgledi za zaposlenje, nakon zavrshenih studija...? Koliko je placen posao...? Kolika je zainteresovanost za ovaj smjer?
:|
A ko neko zna, bila bih zahvalna na odgovoru... :wink:

За класично запослење - никакви, а за неке послове и послиће - мали... :roll:
 

Back
Top