da li i kako ostati u braku uprkos prevari

Ne znam za tebe, ali moji prioriteti su se jako promenili od kada imam decu. Njima je potrebna srecna, stalozena i funkcionalna majka, i oni nisu zasluzili takvo tvoje ponasanje.Pa zar je neka tamo svalerka tvog muza vredna svega toga, sem ako naravno ta prevara nije obicna svaleracija, vec ozbiljna veza?
Izvini, nije da te kritikujem, ovo je samo moj licni stav i mislim da je on sasvim fer prema deci, a ipak se prvenstveno oni racunaju ;)
 
makosamja:
sve vise mislim da je bolje da me nema ionako samo vegetiram, nemam nikakvih zelja, nikakvih planova,necega. moze zvucati sebicno... prema svima sam grozna,ne mogu kod psihologa, a kuda god se okrenem vidim takve brakove, pitam se kako im to polzi za rukom - i dalje zivet
Nemoj tako, molim te. Ja sam ostala bez majke sa 15, i veruj mi da je to strasno.
 
on kaze da mu je nas brak najvazniji na svetu ako jeste zasto je to uradio, kaze da su mu deca naravno nasa najvaznija na svetu, ali ni pre toga nije bas pokazivao neko preterano interesovanje za njih, mislim da me ne voli, ali da je svestan da ne bi mogao podneti takav teret, ostaviti svoju i otici nekoj tudjoj deci. a deca ce porasti... otici sta tad
 
pa uradio je to verovatno iz cisto muske sujete, tipicna kriza srednjih godina, mislim da nije nista strasno, nego tebe verovatno iznervira sam njegov odlazak na posao, i dan ti krene naopako?
Imas li ti neku konstruktivnu strategiju da se izboris sa tom zenom?
Sta mislis o tome da se lepo saberes, skockas se, i izprovociras njegovu ljubomoru? Kod mnogih to pali
 
Naruseno poverenje je strasna stvar.Ja ne znam ljudi kako ste tako oguglali, kao nema veze, za par dana cete proci i gotovo,pa to je samo svalerka i sl!!! :shock: Licno meni je najbitnije poverenje i to 100% u braku. Znam da bi me takav dogadjaj uzdrmao zestoko bas kao sto je i nju.Jer za mene su brak i deca "rezervisani" SAMO za osobu koju volim skroz i bezrezervno i koja isto tako voli mene.Znam da ce mnogi reci da sam budala i idealista, ali sta cete, svako je od nas prica za sebe, a ja se ne uklapam u klisee tipa - pa svaki brak je danas takav, svi to rade.E sad, ne potpisujem naravno da se ni meni to jednoga dana nece desiti, a tada - e pa samo su 2 mogucnosti u opciji - oprostiti ili se razici.Zbog dece i neceg sto smo imali pokusala bih (kazem POKUSALA) da predjem preko svega.Ovo je negde poruka i za tebe - neces moci da mu oprostis preko noci, trebace ti VREME!!! Znaci, tesko ti je sada, bice ti tesko jos neko vreme, a onda ce stvari splasnuti.Mozda ces mu oprostiti, a li sigurna sam 100% da mu nikad to neces zaboraviti. Druga opcija - razvod! Ovo stvarno nije lako, nemoj da pomislis da ti ja sad to preporucujem, jer to je opet posebno breme i povlaci takodje puno posledica.Ipak, nekad je mozda bolje i to nego bolesni odnosi i deca koja sve to gledaju i pate vise nego sto bi da ste razvedeni. Odluka je samo tvoja, moj mali savet (ako mogu tako ovo da nazovem), je da pustis da vreme uradi svoje, da vidis kako ce se on ubuduce ponasati i da sada ne prenagljujes sa odlukama jer si jos uvek u shoku.I sto je najvaznije - RAZGOVARAJTE !!! Gledaj da se sredis zbog sebe i zbog dece sto pre, izadji iz kuce, idi negde sama ili sa decom (duge setnje, razgovori s prijateljima i sl), a vreme ce da ucini svoje.Zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali ne daj se, nisi ni prva ni poslednja!
 
MaKoSiTi?
Radis li,
Imas li igdje ikoga?
Ko si ti?
Kakvo je to pitanje?
Ajde....u kupatilo...pod ladan tus....i razmisljaj....ali razmisljaj racionalno.
Zasto te prevario, koliko je ta veza ozbiljna i sta sad on hoce
Pa onda smisli sta ti hoces, mozes li preko toga preci i mozes li mu ponovo vjerovati
E onda na posao
Ako ces spasavati vezu na razgovore i rad na vezi
Ako neces na trazenje smjestaja za sebe i djecu.
Ako ostanes u toj negativnoj spirali fakat ces ili umrijeti ili se sama ubiti.
 
Svaki brak u kom su deca zasluzuje drugu sansu.Zaboravi tu drugu zenu nije ona tu nista kriva.Sedni sa svojim muzem za stol i razgovarajte o uzrocima,stanju i kud dalje.Postoji jedno krizno vreme kad su deca jako mala neke zene nesvesno svu svoju paznju prebace na decu a tada muzevi koji su i sami velika deca osecaju se zapostavljeno.Obrati paznju kakva si bila u periodu kad te zavoleo i zbog kojih kvaliteta te ozenio.Koliko se tvoje sadasnje i ponasanje stanje poklapa sa tom slikom?Pokusaj da bar deo tih osobina vratis.Ako oprostis a to ti preporucujem posle tog razgovora nikad se ne vracaj na tu temu ako vidis da se imalo trudi a niposto nabijati mu to na nos svako malo.Muskarci su drugacije biljke oni mogu da prevare iako stvarno vole svoju zenu.Sretno
 
Treba razgovarati ali nemoj preterano insistirati na detaljima o njima i o njihovoj vezi.To samo moze da pogorsa stanje.Najbitnije je da znas da li on iskreno zeli da bude sa vama,to se da osetiti,sigurno ga toliko poznajes.Bez obzira na odgovor,treba da skupis snagu,da se sredis(mislim u svakom smislu,psihickom i fizickom)da mu pokazes da mozes,ako treba ,i bez njega.Sa druge strane ,ne treba da budes totalno hladna, ipak mora znati kakvu emotivnu stetu je nanio tebi a da ne govorim deci.(naravno deca ne trebaju nista da znaju konkretno,ona i onako sve osecaju) .Znas, tesko je govoriti sta da rade ljudi koje ne poznajes....ja bih ovako a nadam se da ces ti naci najbolji nacin da prevazidjes tu tesku situaciju...puno srece ti zelim.
 

Back
Top