Kuda na godisnji odmor ????

zubar

Početnik
Poruka
7
Sta se ovde desava ? Niko bre da predlozi nesto dobro za onih jadnih deset dana sto mozemo da skrpimo za celo leto, negde da pobegnemo iz ovog Beograda ! ' Ajde, cekam dobre predloge ! gde je ko bio pa mu se svidelo, sta mu se bre tamo svidelo, pa, zar bi opet tamo isao, ma zasto, aman za aman...... Dajte predloge, imam punu kofu love, ne znam sta da uplatim za letovanje. Lomim se izmedju Ade Ciganlije i Ostruznice, moze da se peca i tamo i ovamo, a ni Grcka nije daleko, samo je skupo !!! Cekam bre odgovor, ne mogu vise !!
 
Ostrvo Djerba u Tunisu (nestvarno dobro!!!!)
Ostrvo Lanceroti iz grupe Kanarskih ostrva (rostilj ispecen na toploti vulkana!?mislite o tome...)
KUKOVA OSTRVA (moja vizija i ostvarenje svih snova kada je odmor u pitanju!!!!)

Srecan put gde god da odes.....................................
 
Ma ljudi, stanite, kuda cete ?! Dalje neces moci !!!!! Kakav avion, kakvi tunisi ?! Ja imam troje dece, znate li vi da je to PET avio karata !!! Mislim, moram i zenu da vodim, prosli put se toliko opirala da nisam imao srca da je ostavim ovde !!!! A, u Crnu nemam nameru da idem ni po lekove, a o moru da se i ne govori. Nisam tamo isao ni ranije. Zadnji, i jedini put sam bio 1999. godine, i, da ne budem otrovan, jednostavno, nije to za mene ! Nisam ja neki kremas, ali, sto ne ide, ne ide. Ne kazem ni ono " ljudi, nemojte ici tamo !!! " Kome se svidja, eto mu, nije bolje ni zasluzio. Ja godinama letujem u Grckoj, ono, paradajz turizam. Apartmani sa teracom dole, krevet po clanu domacinstva i to je to. zadnje dve godine sam bio u Bugarskoj. U nesebru pretprosle, a prosle u Pomorju. I nije tako lose. Petokrevetni apartman , na sto netara od plaze, ono, dve spavace sobe, kuhinja kupatilo, terasa, sve to za 20 Eura dnevno. Ove godine mi se smesi ta ista Bulgaria ponovo, osecam to.
 
Pa, i ja bih voleo sejsele. Ali, ne moze, bela kapa je na glavi, ali, LADJA, E, LADJA OTPLOVILA !!! Ma, pazi, kad saberes sve troskove za letovanje, klopu, putovanje, tamo " vanpansionski trosak ", ispadne ti da ti je jeftinija Bugarska nego Crna Gora. Ja bio, prosao, proverio, pokupio informacije, vizit karte, telefone, mailove, sve. Sad, kad hocu na letovanje, izvadim one vizit karte, pregledam sta pise na zadnjim stranama, ( na kojima sam inace ja zapisao zapazanja o tim apartmanima) obrnem telefon i rezervisem. U Grcku smo tako isli sedamdesetih godina, e, sad je Vulgarija na redu sa tim fazonom. Ako ja mogu da potovarim troje dece u kola i da se zaputim na tu foru, znaci da nije nesigurno. Jer, bar sebi, ne delujem kao neko ko je sklon avanturizmu i voli da se zeza sa nesigurnim forama.
Ajd' da vidim koliko sam bio ubedljiv ! Sad bi samo falilo da mi potrazite te vizit karte, pa da me naterate da ih skeniram i da vam ih saljem mailom, sto bi mi odnelo malo vremena i nerava. Ajde, nalozite me, niko nije dugo !!!! Sunce li vam ljubim, te vam ljubim !!!!!
 
A sto si onda otvarao temu i trazio predloge za letovanja? :mrgreen:
Salim se, ali stvarno bi mogao da preporucis nesto.
Ja 100 god letujem u Crnoj Gori a sad bi negde drugo.
Apartman o kome ti pricas u Bg i kosta 20 E dnevno u Petrovcu na moru kosta 50E dnevno.
Mene vise interesuje kakvo je more, da li je toplo i cisto i kakva je zdravstvena usluga?
Imam dvoje male dece pa mi putovanje u inostranstvo dodje kao avantura.
 
Cao the shizika !!!
Imam troje dece, i zenu lekara, tako da mi, hvala Bogu, nije padalo na pamet da jurim lekare. Ne znam kakva je zdravstvena usluga, ali, podjem li zdravom logikom, u to ne treba sumnjati. Oni se baziraju na Ruskoj medicini, tako da su pouzdani. Znam to iz drugih izvora, vec 25 godina sam u \dravstvu, tako da cak i saradjujem sa njima na nekim poljima medicine.
Ej, more je kao svako more. Jeste plavo, nemoj da te lazu da je crno !!! Ono dobija boju od neba, ne od dna !!! Jedino sto nije tako slano kao Grcko ili Crnogorsko. Ali, veruj mi, ja uvek i svima kazem: pa, ne jedem ga pa da treba da ga dosoljavam!!! Peskiri, kad se obrises, ne smrde kao na Grckom moru, znas onaj karakteristican miris peskira sa plaze. I, kad izgoris na suncu, nema one soli toliko da ti nagriza opekotine pa da te pece lice i koza.
Sad, malo mane :
Na svakih 100 metara plaze nalaze se psasioci koji duvaju u pistaljke kad god neki Srbin prodje granicu koja je vidno obelezena, i kad se nadje u reonu za skutere i skijase na vodi. A to se desava svakih 2 minuta, jer, dok nekog ne samelju elise, ljudi se ne smire. E, to pistanje moze malo i da nervira. Na gradskim plazama, kao u Nesebru, Pomorju, Primorskom itd, dogodi se da je preko vikenda i guzva, jer i Bugari imaju obicaj da se kupaju !!!! Kao vozaci su ocajni, mozes lako izgubiti glavu u sred grada, na pesackom prelazu, jer, zebra za njih i nije neki razlog da se propusti majka sa dvoje - troje dece. Drugih primedbi nemam, zaista. Niko me nije popreko pogledao, niko mi nije ni jednu popreko ni rekao. Jos uvek se dopisujemo sa ribom cija nam je majka izdala apartman. Mail-ovi idu redovno. Evo, ceka nas opet da dodjemo. Put do mora je dobar, do Sofije je auto put, dalje je isto dobar. Ni slucajno naporan kao prema Monte Negro. Nema vise prepadanja na auto putu, skresali su krila lopovima. Zaista, kad sve utiske skupim, nemam ni jednu ozbiljnu primedbu. E, da, prosle godine je od mojih deset dana, 6 bilo sa kisom, pa, dok su moji ukucani kukali kako im je propalo letovanje, ja sam koristio priliku da se lepo naspavam. Dosao sam kuci odmoran !!! Ako bas odlucis da ides, skeniracu ti sve vizit karte koje sam pokupio pa cu ti poslati. Dalje ces se snaci sama.
Ajd' pozdrav, i cuvaj tu decu! Ivan
 
Hvala na iscrpnim informacijama :)
Sto se tice vremena, prosle godine smo isli na CG primorje, avgusta meseca i bukvalno se smrzavali ujutru i uvece. Od 15 dana 5 smo iskoristili za kupanje. Jos nas pokosio neki crevni virus, ma katastrofa.
Mi se jos uvek dvoumimo izmedju Bugarske i Kipra.
Ako se odlucimo za Bg javljam se na pp pa mozes da mi posaljes neke kontakt mailove.
Pozdrav i za tvoju porodicu.
 
E, zdravo THE SHEZIKA !!!
Jednom, kad budem imao struje u stanu u kontinuitetu bar 2 sata, a ne kao veceras sto nas iskljucuju svakih 10 minuta, opisacu ti moj dozivljaj iz CG, od 1999. god. Ako si cula za vecu avanturu, e, skacem sa savskog mosta ( ne u Dunav nego na BETON BRE !!!! )
Ajd' zdravo, ovi na ulici opet otvaraju trafo stanicu, opet ce da mi stede sate na Netu.
 
zubar:
E, zdravo THE SHEZIKA !!!
Jednom, kad budem imao struje u stanu u kontinuitetu bar 2 sata, a ne kao veceras sto nas iskljucuju svakih 10 minuta, opisacu ti moj dozivljaj iz CG, od 1999. god. Ako si cula za vecu avanturu, e, skacem sa savskog mosta ( ne u Dunav nego na BETON BRE !!!! )
Ajd' zdravo, ovi na ulici opet otvaraju trafo stanicu, opet ce da mi stede sate na Netu.

Da ti posaljem agregat? :D
Ovde kod nas (Kosmet) ih ima raznih a i cene su povoljnije nego u centralnoj Srbiji.
Pozz i brz oporavak od el. :shock:
Eto sta se radi u godini Nikole Tesle.
 
Cuti dok jos imate i struje. Sta cekate tamo, bezite ovamo dok ste bre jos zivi!!!! Cemu se nadate aman i potaman !!! 'Ajde, necemo o politici.
Dobro sam prosao sa racunarom, sestro slatka, tri puta mi je nestajalo struje dok je ukljucen. Ne da se zalio posle, nego, da je imao oci, plakao bi.
Samo da ti kazem, blizu sam odluke da na letovanje odem u Grcku. Jos da nakucam lovu koju nisam uspeo za proslih godinu dana, i, eto ne na Egeju.
 
zubar:
Cuti dok jos imate i struje. Sta cekate tamo, bezite ovamo dok ste bre jos zivi!!!! Cemu se nadate aman i potaman !!! 'Ajde, necemo o politici.
Dobro sam prosao sa racunarom, sestro slatka, tri puta mi je nestajalo struje dok je ukljucen. Ne da se zalio posle, nego, da je imao oci, plakao bi.
Samo da ti kazem, blizu sam odluke da na letovanje odem u Grcku. Jos da nakucam lovu koju nisam uspeo za proslih godinu dana, i, eto ne na Egeju.

Steta sto nema vise ljudi sa tvojim misljenjem. Hvala na svim lepim recima i svaku srecu zelim tvojoj porodici. Srecan put gde god odete da letujete a posto ovo vec prelazi u chat vise se necu javljati na ovu temu. Pozz
Ali cu je pratiti :D
 
Ja sam samo hteo da potvrdim sve sto je zubar rekao o Bugarskoj, sve je tako kako je on napisao. Mozda bih mogao samo da dodam da ima par mesta u Bugarskoj koje nisu bas za porodicno letovanje, vec su vise za mladje kategorije, za izlaske, burne noci i prespavana jutra. Vreme zna stvarno da bude prelepo ali ima i ono svojih bledih i kisnih trenutaka. Suncev Breg i Zlatni pjasci su, za razliku od drugih mesta najsavremenija i najvise mladih ima bas tamo. Vec sam dve godine isao zaredom u Bugarsku i icu cu opet, jer ono sto dobijete tamo za odredjenu sumu para(koja nije velika) ne mozete dobiti nigde drugde. Samo jos jedna konstatacija, vidim da nasim ljudima, ne svima naravno, ne mogu objasniti da ta Bugarska obala nije onakva kakva je bila bugarska ranije, jer kad god spomenem gde idem na more i gde sam bio, vecina me gleda kao, koji si ti mentol, pa gde ces u tu pustinju, ili kakva bre bugarska jel vidis ti kako oni zive i slicne gluposti. Obala Crnog mora je sve osim sto lici na bugarsku.
Pozzz
 

Back
Top