Limenarija vila Konstantina HELP!!!

Putnica!

Zainteresovan član
Poruka
485
Imam uplaceno letovanje u vili Tina Limenaria. Sad u katalogu druge agencije (onaj junak na pustom ostrvu) pronadjem istu sliku ali se zove Vila Konstantina.
Ova druga agencija (onaj sa pustog ostrva) je imala Konstantinu prosle godine, ove je nema. Link se moze naci kad se u Google otkuca "Konstantina Limenaria" i onda ima link agencije za proslogodisnje letovanje.

Da li neko moze da objasni ovu zbrku? Bas me hvata panika gde parkirati kola kad pada kisa?

Verujem da je neko od vas bio tamo pa molim za iskustva.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovako:
1. Preko jedne NS agencije uplatili vilu Tina u Limenariji, nigde na internetu ne mogu nista da nadjem o toj vili
2. Neko stavio opis za Limenariju kako se prosle godine uzasno proveo sa agencijom (onaj na pustom ostrvu) preko koje je isao u Limenariju vila Konstantina.
3. Naime pala kisa, i sva voda sa planina se slila i sva kola ispred Konstantine se nasla u moru skroz potopljena
4. Onda ja odem na google i ukucam 'Konstantina Limenaria' i izadje mi link letovanje 2005 sa tom agencijom (junak sa pustog ostrva) i ja vidim da je ta vila Konstantina u stvari ono sto smo mi ove godine preko druge agencije uplatili kao Vila Tina (neko promenio/skratio naziv vile)
5. Sad mi je frka zasto je promenjen naziv i gde parkirati kola ako je stvarno frka kad padne kisa
6. Doticna vila se na mapi nalazi na samom kraju Limenarije prema Limenasu i Tripiti plazi, znaci suprotno od Potosa.
7. Takodje sam citala za hotel Ralitsa da se pored njega slivaju te vode sa planine i da njegova plaza nije za kupanje ali ne znam gde je tacna lokacija Ralitsa hotela.
8. Nadam se da je sad jasnije...cela zbrka je oko promene naziva vile....prosto kao da se zametne trag ili sta....mozda je bilo negativnih komentara na internetu pa su promenili ime i sada za Tinu nema nista na netu.
9. Eto ako neko ima iskustva sa ovom vilom, sta je prava istina? Prosle godine prodavana preko jedne agencije kao Konstantina, ove godine drzi druga agencija pod imenom Tina?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sad sam i ja procitala na putovanjima info ovaj opis za Limenariju.Da li je moguce da stvarno mozes da ostanes bez kola.Ja idem u Limanas tacnije na Makrijamos da li se i tamo kisa sliva sa planina a i vidim da je vreme boravka te devojke bio avgust pa zar na Tasosu u avgustu padaju tolike kise
 
Draga moja zabrinuta Putnice 2006., nadam se da ti je na osnovu ovih fotografija jasno gde se Vila Konstantina nalazi.

A sada reci utehe (bar se nadam da cu te utesiti):

1. Limenarija jeste seoce, ali se meni generalno svidelo. Nema guzve, mirno je, a uvece romanticno za setnju i vecere uz svece na obali mora. Sasvim OK. Ima dovoljno kafica, restorana, 3 - 4 mini marketa, apoteku, desetak radnjica sa sezonskom robom i suvenirima, 2 - 3 pekarice i poslasticarnice, bioskop, luku, setaliste, taxi stanicu, banku. Mana je sto joj je plaza nikakva. Da ima bolju plazu, odsela bih tamo ponovo.

2. Ti ides svojim kolima i nece ti ni najmanje smetati sto Limenarija prakticno nema plazu. Za 5 - 30 minuta voznje, sticicete do bilo koje plaze na Tasosu do koje budete zeleli da stignete. Ima toliko divnih plaza, tako da sam uverena da cete naci ono sto vam odgovara. Unapred se pripremite da Limenarija nema plazu i da cete morati kolima da odlazite na druge plaze na ostrvu. Ali zato Limenarija moze da bude fina baza za obroke i vecernju setnju.

3. Videla sam Vilu Konstantina i upoznala tri para iz Beograda koji su boravili u njoj, a bili su sa nama u smeni (preko "cuvenih" agencija). Vila se nalazi red ili dva iza Ralitse, takodje uz taj kanal kroz koji se kada pada kisa slivaju prljavi potoci sa planina pravac u more. Ima otprilike tri sprata, apartmani su bez klima uredjaja, a omaleni, pravougaoni bazen je ispred samog ulaza u vilu. To definitivno nije hotel, vec privatna vila sa apartmanima i to po mojoj proceni C klase. Ljudi koji su u njoj odseli se nisu previse zalili (bili su svesni cinjenice "koliko para toliko muzike"). Secam se da su rekli da je vrucina u sobama, tako da klima uredjaj (koga nema) ne bi bio na odmet.

4. Iza Ralitse postoji nekoliko nizova vila, ali one nisu usorene i nema betoniranog puta, tj. ulice. Automobile parkira ko gde stigne - nema betoniranog parkinga. Mesta za parkiranje nema previse, a i lako moze da se desi da te neko "zagradi", pa da nemas kuda da izvezes auto. Dobro i to se da resiti, trubis dok vlasnik "poprecenog" automobila ne ukloni svog "ljubimca".

5. Za svih 12 dana, koliko smo mi boravili u Limenariji i na Tasosu uopste, nije pala ni kap kise. Medjutim, ljudi su nam pricali da je par dana pre naseg dolaska bila prava provala oblaka, koja je napunila taj kanal koji ide kroz Limenariju do mora (pored Konstantine i Ralitse), tako da su stvarno kola mnogih turista zavrsila u moru. Mestani taj kisni nalet sa vetrom i velikim talasima zovu cunami. Ti veliki talasi su im cak celom duzinom plaze do Tripitija, odneli sav pesak, tako da je uglavnom ostala samo pustos, mulj, trava i granje.

6. Kako se desilo da im bujica odnese kola?! Lako objasnjivo. Posto kisa retko pada, a jos redje u tolikim kolicinama da se kanal napuni, a fakat postoji nedostatak parking mesta oko hotela i vila, mnogi turisti svoja vozila parkiraju u tom kanalu, koji je ponavljam, najcesce suv. Pretpostavljam da je tih nesrecnih, kisovitih dana, bujica iznenada napunila inace suv kanal i ponela njihova vozila u more. Naravucenije za tebe i sve ostale - izbegavajte da parkirate kola u pomenutom kanalu (ispod mostica) ili, ako ste ih vec parkirali, odmah izmestite kad primetite tamne, kisonosne oblake.

7. Uteha: ne verujem da se Limenariji ti "cunamiji" desavaju cesto, a isto tako mislim da kisa nije cesta pojava. Pazite gde ostavljate svoj auto i sve ce biti u najboljem redu.

8. Mislim da ostala mesta, poput Makrijamosa i ostalih, nemaju taj problem sa ulivanjem kisnih potoka u more.

Putnice, opusti se i uzivaj. Znas gde ides, znas sta te tamo ocekuje, motorizovana si, mozes lako da obidjes celo ostrvo koje je predivno, tako da nema razloga da ti ne bude lepo. Svesna si da Tasos ne nudi lud nocni provod, diskoteke i sl., ali ostalih sadrzaja, prelepih plaza, cistog mora, borove sume, maslinjaka, divnih krajolika...ima na pretek. UZIVAJ!!!
 


Na slici iznad je pominjani „kanal“, sirine oko 15 metara, koji prolazi kroz Limenariju, pored niza vila i hotela i uliva se u more uz bok Hotela Ralitsa. U susnom periodu mnogi turisti u nedostatku parking mesta, upravo u ovom „kanalu“ parkiraju svoja vozila. Zato je moguce da im se desilo da je prilikom iznenadnog nadolaska bujice u kanal, voda ponela njihova kola u more.



Evo plaze ispred Ralitse, tj. mesta gde se zavrsava pomenuti kanal i prljave bujice vode, za vreme kisnih dana, ulivaju u more.



Evo i dokaza da je Hotel Ralitsa zvanicno ocenjen kao hotel sa dve zvezdice, a ne tri, kako se navodi u brosurama nasih agencija (agencija nazvana po junaku Danijela Defoa koji je godine proveo na pustom ostrvu i agencija koja sa prvom saradjuje, a njen naziv bi u prevodu znacio „lep pogled“).
 
Mirabi ako vec ne radis u inspektorijatu za turizam i ugostiteljstvo, trebalo bi da konkurises. Svaka ti cast za ovaj prikaz stvarne slike silnih naduvanih ponuda turistickih agencija! Ja se licno razmisljam da odem u Grcku krajem septembra, ali posto sam zadnji put tamo bila pre 15 godina kao klinka, te se ne secam puno cega vezano za Grcku sem da imaju dobro cokoladno mleko :) Takodje nisam bas toliko poverljiva po pitanju agencija i njihovih ponuda. A ovaj kratki prikaz jedne u nizu zabluda mi jos vise uliva nepoverenje u iste, pa se nesto razmisljam da odem sto bi se reklo na bum i bez posredstva agencije pronadjem smestaj. Predpostavljam da krajem septembra necu imati puno problema oko pronalazenja smestaja... Ono sto me interesuje posto nikad nisam tako kasno u sezoni isla na letovanje, da li je neko bio u tom periodu u Grckoj, gde je bio i kakvi su utisci (vreme, broj turista, ...)??
 
Mi smo jednom bili u septembru (druga polovina), u Paraliji, i nikada vise. Sve vreme je bilo oblacno, ogromne meduze, a uvece smo se bukvalno smrzavali (dobro bi nam dosle jesenje jakne, ali ih nismo poneli). Organizovali smo se nekako, vozili bicikl po ceo dan, obisli ceo okolis, vozili cak do podnozja Olimpa. Bilo je lepo, ali smo ostali zeljni kupanja i suncanja. Imala sam utisak kao da smo bili u banji, a ne na moru. Nije to to.
 
O Hotelu Ralitsa:

Zbog tog kanala i polozaja Hotela Ralitsa tik uz kanal, plaza ispred hotela je neupotrebljiva i vrlo neugledna. More je braon boje, na dnu ima mulja, a na obali takodje ima blata i gomila prljavstine i nasukane morske trave. Iz tog razloga niko ne koristi tu plazu, a lezaljke i suncobrani zvrje prazni.

Jos jedna bitna stvar za taj kanal je da se on napuni vodom i kad ne pada kisa u samoj Limenariji, vec na planinama u unutrasnjosti ostrva. Znaci ako tu parkirate kola i bez kise, bujica moze da vas iznenadi. Osim toga, kad se kanal napuni, ne mozete da udjete u hotel s prednje strane, u produzetku setalista, vec morate da idete okolo, kozjim stazama i da nekako dodjete do bocnog ulaza.

Nemoguce je da ljudi iz agencije za sve ove godine nisu saznali da je plaza ispred Hotela Ralitsa takva, te nije u redu kada hotel reklamiraju kao „hotel na plazi sa besplatnim suncobranima i lezaljkama za goste“. Hotel jeste na plazi, ali je plaza neupotrebljiva. Suncobrani i lezaljke jesu besplatni, ali niko nema zelju da ih koristi.

Zbog tog navodnog polozaja hotela na plazi, cene smestaja u tom hotelu su vise, sto je potpuno neopravdano. Obzirom da je plaza grozomorna, sve jedno je da li se hotel nalazi tu ili dva reda kuca iza.

Isto tako nije u redu da se hotel reklamira kao hotel sa tri zvezdice, kad na fotografiji gore jasno vidite da je zvanicno ocenjen kao hotel sa dve zvezdice. Ne kazem da je smestaj bio los, ali cemu lazi i prevare. Realno, bilo je dosta elemenata koji su ukazivali da je hotel nizeg ranga – ishaban namestaj; isprana posteljina; stari, kruti i hiljadu puta prani peskiri; polomljena vrata od tus kabine; fleke od komaraca po zidu; prljave draperije; keramicki kotlic od wc solje u koji je (ne znam kako) ulazila vrela voda, pa je radio kao radijator (u sred avgusta, uzas); itd.

Istina je i to za SAT TV. Postoji samo nekoliko grckih kanala, ali to nam nije bilo bitno.

Jos jedna prevara je sto hotel reklamiraju kao hotel sa bazenom, a Ralitsa nema svoj bazen, vec mozete da koristite bazen ispred jednog kafica (100m od hotela), ako vas puste.
 
Hvala Mirarbi jos jednom na zaista iscrpnim odgovorima. Kad bi se svi malo potrudili na ovaj nacin ne bi agencije mogle da rade to sto rade.
1. Ja sam vec napisala da nisam imala izbora jer samo 2 agencije rade Tasos 15 dana i sve je bilo prodato tako da sam i ovde uhvatila poslednju sobu.
2. Vila Tina ili Konstantina je bila zaista povoljna i ja se ne zalim previse. Medjutim ista agencija nudi vilu Vana koja je odmah ispod Tine i u kojoj su cene za 50% vece, kao ima TV i klimu (mada se klima dodatno placa). E mislim da to nije u redu, da platis apartman 800e i onda shvatis sve ovo o plazi i kanalu, zaista je za svaku osudu. Sto se tice cene koju smo mi platili moze se reci da nemamo pravo na zalbu.
3. Medjutim nije mi jasna jedna stvar, ako Grci te vile vec godinama prodaju zar nisu mogli da betoniraju te ulice i naprave parking ili vec nesto. Prosto mi je neverovatno da to tako stoji godinama.
4. Neko gore je pitao za septembar....ja znam ljude koji su u oktobru isli u Paraliju i super se proveli, kupali i ostalo. Ali ovo je zaista stvar srece, klime i svega ostalog.

A sad par pitanjaca za Mirarbi:
1. Kad padnu te kise kazes da u Ralitsu mora da se ide nekim okolnim putevima....Da li to isto vazi za Konstantinu?
2. Gde bi po tebi trebalo parkirati kola, je'l ima okolnih ulica ili nesto...ako slucajno znas, mada nisi imala kola
3. Koja je plaza najbliza Konstantini a da je lepa i po mogustvu sa drvecem, da ti ne treba suncobran? Onako za odlazak na plazu na brzaka, da li je to Tripiti ili neka druga? Naravno da su sve plaze ostrva u planu onako na ceo dan, ali ovo pitam za najblizu pristojnu plazu.

Hvala jos jednom na svim detaljima.
 
mirarbi:
Mi smo jednom bili u septembru (druga polovina), u Paraliji, i nikada vise. Sve vreme je bilo oblacno, ogromne meduze, a uvece smo se bukvalno smrzavali (dobro bi nam dosle jesenje jakne, ali ih nismo poneli). Organizovali smo se nekako, vozili bicikl po ceo dan, obisli ceo okolis, vozili cak do podnozja Olimpa. Bilo je lepo, ali smo ostali zeljni kupanja i suncanja. Imala sam utisak kao da smo bili u banji, a ne na moru. Nije to to.

Jos jednom hvala Mirabi, definitivno cu platiti i vise u avgustu ali cu se brckati i suncati... Ustvari sam htela krajem septembra jer ce 30.09. biti koncert Pearl Jam-a u Atini pa sam mislila barem put u Grcku da ne placam dvaput. Ali izgleda da mi ne gine... :-(
Ali tebi hvala na informaciji, vrlo si ljubazna ;)
 
Putnice, evo odgovora na tvoja pitanja:

1. Kad se kanal napuni vodom, bilo da je kisa u samoj Limenariji, bilo u sredistu ostrva na planinama, do Ralitse se ne moze proci glavnom setalisnom stazom, vec okolo, sa zadnje strane. Sa Konstantinom to nije slucaj, jer se do nje i onako dolazi okolo, sa te zadnje strane. Konstantina je iza Ralice i do nje dolazis iz centra glavnim putem, kojim idu busevi, pa se onda spustis dole ili iz glavne ulicice jednom sporednom ulicicom preko metalnog mostica iznad kanala.

2. Gde parkirati kola? Gde ugrabis mesto, po svoj prilici. Ne znam kako zamisljas Limenariju, ali je ona zaista mala i nema tu mnogo pravih ulica. Imas glavni put kojim prolaze busevi, ali tu nema mesta za parkiranje kola i imas jos tri ulicice u samom centru, gde su radnje, kafici, restorani i gde se niko ne parkira. U ulici uz more ima dosta parkiranih kola, ali to ti je par stotina metara od Konstantine, tako da svoje vozilo neces moci da nadzires s prozora hotelske sobe. Oko same Konstantine ne postoje prave ulice ili ulicice. Hoteli i vile su u tom delu nacickani jedni uz druge, nisu usoreni i ima samo malo prostora izmedju, tek da prodjes do svog smestaja. Put izmedju vila i hotela je travnati i nema tu nekog veceg prostora za parking. Po neki hotel ima ispod objekta veliku garazu ili ispod bazena, ali to nije slucaj sa Konstantinom.

3. Plaza za odlazak na brzaka, pristojna, sa drvecem? Iskreno, pristojne plaze u blizini Limenarije za odlazak peske, na brzaka, NEMA.

Najblize su Tripiti beach i Metalia beach, mada se meni nijedna od tih nije dopala.

- Tripiti je 1km peske od Konstantine, u pravcu ka Limenasu. Medjutim, Tripitijem nisam bila odusevljena. Drveca ima na obodu te plaze, ali ne i na pescanom delu, tako da bi bilo dobro imati svoj suncobran ili ga iznajmiti.

- 1km (vazdusnom linijom) na drugu stranu, ka Potosu, od luke u Limenariji betonskim stepenicama do vrha brda na kojoj je Palataki (zuti dvorac iznad Limenarije), pa zatim dole stazom, pored napustenog rudnika, je plaza Metalia beach (iako izgleda da je blizu, odmah s druge strane brda, niposto nije plaza za odlazak na brzaka - posteno cete se umoriti dok dodjete do brda, pa peske stotinak stepenika gore, pa onda opet stazom dole - jezik da isplazis). Do ove plaze se moze i kolima, prodjes crkvu na izlazu iz Limenarije i onda vozis pravo u pravcu ka Potosu i posle jedno 500m skrenes desno zemljanim putem i spustis se do Metalie. Pristojna je, voda je cista, ali su duz celog plicaka klizave kamene ploce, tako da je ulazak u vodu vrlo nezgodan. Drveca na plazi koje bi zamenilo suncobran, nema.

Naravno imas i malu plazicu u centru Limenarije, do koje ti od Konstantine treba 5 minuta peske, ali je ona za moje standarde bila grozna i nijednom nisam pozelela da se tu okupam. To je kao mala uvalica, u produzetku setalista, pre luke. Ima tus, garderobu za presvlacenje, guzve nema (tu se retki kupaju, na prste da ih izbrojis), voda je mutna - ma ko u Dunavu.

Najbolja plaza (relativno) blizu Limenarije, a po meni i najbolja plaza u tom juznom delu ostrva, je plaza Pefkari. Ona je nekoliko kilometara od Limenarije. Nezgodno je do nje ici peske (mada smo mi isli) jer moras da ides uzbrdo, nizbrdo, pa opet uzbrdo, nizbrdo...kroz maslinjake, kozjim stazama, tako da tih par kilometara za onog ko pesaci ispadne duplo vise. Moze se i putem, magistralom, ali tu nije bezbedno zbog kola i autobusa koji jure. Naravno, za vas koji odete tamo svojim kolima, to je 5 do 10 minuta voznje, bukvalno.
Dakle, u Pefkariju postoje dve velike uvale, jedna do druge. Na obali je sitan sljunak, pomesan sa peskom. Voda je kristalno cista. Po obodima uvala ima stenovitih delova za skakanje i ronjenje. Ima lezaljki i suncobrana za iznajmljivanje, ali uvek ima pregrst mesta za svoj peskir i svoj suncobran. Nadje se i po koje drvo, da ti pravi hlad. Tu je lociran i "Albatros" - centar za sportove na vodi (pedaline, banana, camac sa staklenim dnom, gliser koji vuce padobran, skuteri, ronilacka oprema i sl.).

Znaci, na tvom mestu bih na brzaka odlazila kolima u Pefkari - najbolja i najbrza solucija. A i Potos, ako vise volis pescanu plazu, nije daleko (1km od Pefkarija).

Veruj mi da ces imati sta da obilazis svih 15 dana (Pefkari, Potos, selo Teologos, manastir na putu ka Alikiju, Aliki, Paradisio beach, Chrisi akti, Golden beach, Makrijamos, Skala Potamia, Skala Rahoni, Limenas...).

Nadam se da sam pomogla.

Pozdrav!!!
 
Jooj putnice,sve mi muka na tvoj red posle ovakvih informacija.A sto ti ne odustanes,neka ti i uzmu 5%para,pa uplati nesto drugo(ili putujes uskoro pa bi ti uzeli veci procenat?)Probaj nesto da promenis ako moze,a ako ne-shvati taj hotel kao mesto gde ti je krevet za prespavati,kao baza za obilazak predivnih predela,plaza...videces ,Tasos je tako divan da ti ni promasen hotel nece umanjiti zadovoljstvo i uzitak.Srecno! :-D
 

Back
Top