Lepa ko upisana

banovan korisnik

Zainteresovan član
Poruka
153
Šminkanje je neizostavni ritual svake moderne žene i one se ne razlikuju po tome da li se šminkaju ili ne već kako to rade i koje efekte žele da postignu (i kod koga )
Koliko vam znači dobra šminka i da li njome postižete efekat sigurnosti kod sebe ili vršite "atak" na okolinu










-gadan deda rastem-
 
Ne vrsim nikakav atak na okolinu svojim sminkanjem, vec se ja lepse osecam kad sam nasminkana. U mom slucaju sve je u granicama normalne, nema vristecih boja samo puder, maskara i omiljeni karmin .
 
ja sam obozavala da se sminkam dok mi to nije postalo nametnuto
na bolovanju od ponedeljka samo sam labelo stavljala kad izlazim i koza mi malo dise...ali steta jer imam predivne stvarcice u kupatilu i steta da me ljudi ne vide s tim:p
 
ja voliiiim da se dzminkam!

ali nemam vremena ujutru, u startu kasnim sa ustajanjem, ona u skolu, on u vrtic, "onaj" po obicaju ne zna ni gde mu carape stoje!

(opet sam promasila temu!)
 
ne znam da se šminkam :lol:
uvek mi jedno oko ispadne deblje, trepavice na jednom oku gušće a puder mi se večito umrsi o facu - karmin ili sjaj u 100% slučajeva oližem odma sa usta - slatko mi i divno miriše pa ne mogu da mu odolim...
A i smešno mi, sve tripujem da se maskiram za ljude :lol:

E ali to ne znači da ne volim to - samo pojma nemam da se maskiram u pristojno :lol:
 
Ja se sminkam vrlo neupadljivo, izgledam nenasminkano. Al' bas mi je zabavno da se sminkam - to je jedina situacija u kojoj se stvrano OSECAM kao zena. Kod kuce nekad uradim vamp sminku, kad sam sama - volim da se maskiram :)
 
Šminka je za mene osnova ... lepog i negovanog izgleda ....
Ne mora da bude napadna, ali je dovoljno da istakne sve ono lepo što na licu imamo, ili pak da prikrije neke nedostatke.

Nema ništa lepše nego našminkati jedno lice i od njega napraviti magiju:)
 
sminkam se, al me smara.. posebno maskara.. svaki put dozivim mali nervni slom kad stavljam maskaru.. sto mrzim te stvari koje moraju da se rade polako.. :)
al i kad se nasminkam, ne vidi se.. samo izgledam, onako, sveze.. ko breskvica... :D
 
:lol: :lol: :lol: Lepa k'o nacrtana.
Za dnevnu šminku mi treba 5 minuta, pa se često šminkam. :D
To se ne vidi puno, samo lice izgleda svežije,
maskara naglasi oči a sjaj ili ruž usne.
 
Sminkanje mi ne predstavlja nikakav problem,to mi dodje nekako normalno,posle obavljanja licne higijene...ni ne razmisljam o tome....
Ranije sam eksperimentisala i bilo je tu svega na mom licu :lol: ..ali dobro je sto je tako,jer sad znam sta mi stoji i skoro sam uvek isto nasminkana(mala odstupanja se desavaju kada izlazim navece,jaci karmin,eventualno braon senka)...
 
ne znam da se sminkam,a i ne volim nesto sminku.
jedino stavljam crni kreon oko ociju i koristim labelo.
sjaj mrzim jer mi se uvek ulepi kosa a i budem gladna jer mi lepo mirise.puder ne volim jer imam osecaj da zapusi kozu,maskara mi se ne vidi ni kad je stavim jer imam prilicno tamne i duge trepavice a samo mi se zamaze.a i ovako stalno pipiam lice sve bi mi se to odma zamazalo...
i tako....
a i cesaljam se samo ponekad....da mi se ne rascerupaju lokne i talasi pa da ne budem ko ucebana ::D
 
Шминкање ми је већ рутина, нашминкам се за пар минута, никад прејако и увек на сличан начин..само мењам боје у зависности од гардеробе или расположења.
Увек се шминкам истим редоследом: течни пудер, мало сенке, крејон, маскара, руменило, оловка за уста и руж!
Мислим да жена у неким годинама (у којима сам ја, јелте) не изгледа уредно ако није бар мало и дикретно нашминкана.
 
esi ovo prepisao iz neke Lise ili sam smislio ; )))

da li se na zapadu manje shminkaju

kod shminkanja osim nabrojanog smeta i skidanje..meni...narocito trepavice :IIIII mislim to sada ko zna
 
Svako voli da vidi sređenu i negovanu ženu. Minimalizam tipa: čista kosa, negovana koža, sređeni nokti je dovoljan. Dodatne varijacije na ovo su stvar ličnog izbora.
Volim da se šminkam. Što sam starija šminka mi je sve diskretnija. Nosim je jer mislim da ističe ono lepo na licu a pokriva nedostatke. :D
A da li to radimo zbog okoline? Mislim da se žene doteruju zbog:
1. sebe
2. drugih žena
3. muškaraca
 
xiaoyu:
Svako voli da vidi sređenu i negovanu ženu. Minimalizam tipa: čista kosa, negovana koža, sređeni nokti je dovoljan. Dodatne varijacije na ovo su stvar ličnog izbora.
Volim da se šminkam. Što sam starija šminka mi je sve diskretnija. Nosim je jer mislim da ističe ono lepo na licu a pokriva nedostatke. :D
A da li to radimo zbog okoline? Mislim da se žene doteruju zbog:
1. sebe
2. drugih žena
3. muškaraca
:-D DD :-D DD :-D DD
 
Hm, ja sam dugo smatrala da bi me sminka cinila upadljivijom no sto vec jesam, al, poslednjih par godina,pocela sam cesto da koristim maskaru i neki prozracan, skoro nevidljiv ruz...cisto da od sebe sakrijem neke svoje nedostatke koji mi smetaju- tako postajem sigurnija u sebe, vedrija, hm, pa i seksipilnija sama sebi. Malo blesavo zvuci, al je tako.
 
Uvek se sminkam diskretno, tako da sigurno ne vrsim atak na okolinu :D Pre sam imala volje da eksperimentisem, sad otprilike kao Hellen, znam sta koristim, nasminkam se za 10min, ne stavljam kreon, niti neke napadne boje, uskladim sa garderobom i to je to. A cak i sa malo sminke lice mi deluje puno lepse. Nokti i na rukama i na nogama sredjeni, kosa cista, desi mi se izrastak ponekad ;-) Uzgred, i mene najvise nervira maskara, ali skidanje, a ne nanosenje :?
 

Back
Top