Davinci

GoshuMaster

Zainteresovan član
Poruka
455
Jeste gledali film, interesuju me misljenja vezana sa tematikom filma, jer sam slican scenario u vezi hriscanstva imao u glavi jos pre par godina tako da je film na neki nacin ako mogu da kazem samo podrzao moje misljenje o hriscanstvu...
 
nisam bas nesto upucen u tu temu ali znam da su mnoga (na desetine) jevandjelja namerno unistena a odabrana su samo 4 "pogodna". eto jevandjilja po judi koje je skoro otkriveno. slazem se sa konstatacijom da je ono sto znamo o zivotu isusa samo vrh ledenog brega i ne bi me nista cudilo da je bar neki deo "koda" istinit.
 
Тематика којом се бави филм на Западу није ништа ново. Код њих већ стотинама година постоје разне теорије о светом гралу, Исусовој породици, папским заверама, црквеним преварама... То је код нас новост, па се народ пали на то. Брзо ће проћи к`о и свака друга небулоза.

Увек се питам како размишљају ти људи који могу да прочитају ту књижурину од 400, 500 страна, а тешко им је да прочитају Еванђеље које има 25 страна? Разумете...?
 
Razumem ja tebe Vazone, ali imas svakavih ljudi na ovom belom svetu. Mene iskreno ne zanima Da Vincijev kod, a pre bih zeleo da procitam Da Vinicev kod sto rekose u "Brakusu od 3 do 5".
 
Vec napisah na nekom od podforuma, da je kjniga kopija jedne ranije pod nazivom "Sveta krv, sveti gral". Autora su ti ljudi tuzili i ne znam da li je presuda jos uvek doneta, znam da je malo falilo da zabrane zbog toga emitovanje filma (eh, kakva bi to steta bila :P) .Naravno obe knjige su ciste spekulacije i ne piju vodu....
 
Goscica:
Vec napisah na nekom od podforuma, da je kjniga kopija jedne ranije pod nazivom "Sveta krv, sveti gral". Autora su ti ljudi tuzili i ne znam da li je presuda jos uvek doneta, znam da je malo falilo da zabrane zbog toga emitovanje filma (eh, kakva bi to steta bila :P) .Naravno obe knjige su ciste spekulacije i ne piju vodu....

Пресудили су у корист аутора Да Винчијевог кода. Замисли да су пресудили против њега, па да пропадне силан бизнис! `Ајте, молим вас...
 
vazon:
Увек се питам како размишљају ти људи који могу да прочитају ту књижурину од 400, 500 страна, а тешко им је да прочитају Еванђеље које има 25 страна? Разумете...?

Logicnija je prica u vezi isusa iz filma nego sve te budalashtine iz biblije, sve te gluposti z biblije zvuci kao neka bajka, a najgore od svega je shto ljudi jos i veruju u sve to. A svi ti kvaze vernici koji citaju biblije i koji se pale na boga... nisu ni malo dosledni svega sto pishe u bibliji tako da ispadaju samo smeshne karikature od ljudi. Naravno cast "izuzecima" koje nazalost jos nisam upoznao.
 
GoshuMaster:
Logicnija je prica u vezi isusa iz filma nego sve te budalashtine iz biblije, sve te gluposti z biblije zvuci kao neka bajka, a najgore od svega je shto ljudi jos i veruju u sve to. A svi ti kvaze vernici koji citaju biblije i koji se pale na boga... nisu ni malo dosledni svega sto pishe u bibliji tako da ispadaju samo smeshne karikature od ljudi. Naravno cast "izuzecima" koje nazalost jos nisam upoznao.

Немаш појма колико си шупаљ... Сирома.
 
E što ne volim kada se ljudi ne obrazuju o temi o kojoj hoće da raspravljaju nego odgledaju film i odmah steknu utisak kako su skontali nešto novo.

Batke Gošu, knjigu u šake, čitaj malo ... nigde nemaš znanje u kesici tj. filmu. Pročitaj štogod pa onda izadji sa stavom, nemoj kopirati filozofiju osrednjeg holivudskog izdanja.
 
Apokrifnih jevandjelja ima dosta, a na Prvom Saboru u Nikeji 325 god. odabrana su samo cetiri, koja se danas koriste. Mnoga jevandjelja su odbijena i unistavana od strane Crkve jer su prikazivala Isusa kao obicnog coveka, koji je imao mane kao i svi mi. To se Crkvi nije svidelo i pocela je sa zabranom tih jevandjelja. Najzanimljiviji su svitci sa Mrtvog mora koji su nadjeni cini mi se pre petnestak godina i koji jos uvek nisu publikovani.
 
Wilkołak:
E što ne volim kada se ljudi ne obrazuju o temi o kojoj hoće da raspravljaju nego odgledaju film i odmah steknu utisak kako su skontali nešto novo.

Batke Gošu, knjigu u šake, čitaj malo ... nigde nemaš znanje u kesici tj. filmu. Pročitaj štogod pa onda izadji sa stavom, nemoj kopirati filozofiju osrednjeg holivudskog izdanja.

U pravu si da nisam dovoljno obrazovan shto se tice znanja o hriscanstvu, nisam ni pokrenuo to pitanje samo sam rekao koliko je prica iz filma logicnija, sad shta je tacno to ja neznam.


A shto se tice knjige u shake, neka hvala ne zelim da trujem podsvest sa izmisljenim pricama.
 
Pazi, osnovno nacelo bilo kakve price ili rasprava je upucenost u temu. Ti znas jednu stranu, nikada se nisi upustio i cuo drugu stranu i vec tako olako sudis sta je logicno a sta ne. To mi je totalno bez veze!

Trujes podsvest izmisljenim pricama? Iskreno, pre bih rekao da je Da Vincijev kod izmisljen, ali tvoj stav je tvoj stav! Sve u svemu, ako bi da razgovaras o Bibliji onda se bar udostoji da je procitas i da saznas sta zaista pise u njoj. Ti uzimas zdravo za gotovo ono sta drugi pricaju i kako drugi tumace stvari. Ne kazem ti da treba da se priklonis mom gledanju stvari vec da izgradis svoj stav a svoj stav ces izgraditi ako saznas i jednu i drugu stranu.

Inace ti si, odnosno tvoja izjava da ne zelis da trujes podsvest izmisljenim pricama je u najmanju ruku, plitka!
 
Wilkołak:
Pazi, osnovno nacelo bilo kakve price ili rasprava je upucenost u temu. Ti znas jednu stranu, nikada se nisi upustio i cuo drugu stranu i vec tako olako sudis sta je logicno a sta ne. To mi je totalno bez veze!

Trujes podsvest izmisljenim pricama? Iskreno, pre bih rekao da je Da Vincijev kod izmisljen, ali tvoj stav je tvoj stav! Sve u svemu, ako bi da razgovaras o Bibliji onda se bar udostoji da je procitas i da saznas sta zaista pise u njoj. Ti uzimas zdravo za gotovo ono sta drugi pricaju i kako drugi tumace stvari. Ne kazem ti da treba da se priklonis mom gledanju stvari vec da izgradis svoj stav a svoj stav ces izgraditi ako saznas i jednu i drugu stranu.

Inace ti si, odnosno tvoja izjava da ne zelis da trujes podsvest izmisljenim pricama je u najmanju ruku, plitka!

Брате, џаба се трудиш... Знаш већ какви су ликови у питању. Авај за њих!
 
Pazi planirao sam da procitam tu cuvenu Bibliju i nikad da krenem, sad ste me naterali da krenem i bash me interesuje shta tu moze da pise... Cujemo se kad je procitam pa cemo nastaviti diskusiju...
 
GoshuMaster:
Pazi planirao sam da procitam tu cuvenu Bibliju i nikad da krenem, sad ste me naterali da krenem i bash me interesuje shta tu moze da pise... Cujemo se kad je procitam pa cemo nastaviti diskusiju...


E, to je vec bolje! :) Aplauz za tebe! :)
Ako negde zapne u toku citanja, javi pa da pomognemo.
 
Svaka cast Goshu! To je pravi diskutant! Iako se mozda ne slazes sa nama odlucio si da procitas i drugu stranu pa da ti sam prelomis a ne da umesto prelamamo Vazon, ja ili Den Braun!

Respect bro! Razlikujes se od drugih i moram reci da sam se na pocetku prevario u vezi tebe!
 
goshu sta god da procita u toj knjizurini nista nece naci sto ce ga prosvetliti. samo ce se jos vise zbuniti, ali avaj... ako bas zeli da poklekne mozda je to za njega bolje... nekad je bolje ne znati mnogo i ziveti u lazima...
 

Back
Top